Kochani!

Zrobiło się bardzo zimno i wiele osób cierpi z powodu różnego rodzaju infekcji. Dlatego zebrałam dzisiaj moje naturalne, niesamowicie skuteczne metody leczenia, aby przypomnieć Wam z czego warto jest korzystać i co naprawdę się sprawdza!

Jak wicie naturalna dbałość o zdrowie od lat jest moją ogromna pasją. Jako dziecko, nastolatka i młoda kobieta (aż do 37 roku życia) nieustannie chorowałam. Przyjmowałam antybiotyki kilka, a czasem nawet kilkanaście razy rocznie. Byłam tym wyczerpana i zrozpaczona. Żaden lekarz nie był w stanie trwale mnie wyleczyć. Każda infekcja była tylko gaszona, tłumiona, po czy wybuchała ponownie – i tak przez dziesiątki lat. Wyglądało na to, że moja sytuacja jest beznadziejna do czasu, gdy w 2006 roku trafiłam na osoby, które pomogły mi podejść do tematu zdrowia w sposób holistyczny i zadbać o siebie w sposób naturalny (proces ten opisałam w moich książkach, min. „Pełnia życia” i „Smak zdrowia”). Wówczas nie bardzo wierzyłam, że to się uda, ale nie miałam wyjścia – przecież spróbowałam już wszystkiego.

Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu naturalne metody przyniosły spektakularne, nadspodziewanie dobre efekty! Od 2006 roku nie przyjmuję antybiotyków i chemicznych leków i pomimo tego, że z każdym rokiem staję się starsza (biorąc pod uwagę metrykę), to jednak czuję się zdrowsza niż kiedykolwiek przedtem. W sposób naturalny dbam również o zdrowie moich dzieci i rodziny, co procentuje zaskakująco wspaniałymi efektami! Wszystkie sposoby i nasze naturalne, domowe metody opisałam w książce „Smak ZDROWIA”, która stała się bestsellerem – za co serdecznie dziękuję! Opisałam w niej szersze, holistyczne podejście do zdrowia biorąc pod uwagę nie tylko naturalne lekarstwa, zdrową dietę, ale również wpływ emocji i stylu życia na nasze ciało fizyczne.

Cały czas rozwijam się i uczę 🙂

Od czasu, gdy w 2011/ 2012 roku byłam w ciąży z Helenką (moim drugim dzieckiem), do naturalnych terapii dołączyłam również homeopatię. Korzystałam z niej, kiedy byłam w ciąży – wówczas wszystkie inne metody były niewskazane, a homeopatia okazała się nie tylko bezpieczna, ale również niezwykle skuteczna.

Korzystałam z niej również wtedy, gdy Helenka była noworodkiem, ponieważ dla tak małych dzieci w zasadzie nie istnieją inne, bezpieczne metody leczenia. Homeopatia wówczas okazała się tak skuteczna, że od 11 już lat korzysta z niej cała nasza rodzina, od najmłodszych jej członków, aż po seniorów. Oczywiście nadal niezwykle ważny jest sposób odżywiania się, styl życia, umiejętność zarządzana stresem. Jeśli ktoś sam nieustannie sobie szkodzi (papierosy, alkohol, przetworzona żywność pełna chemii, emocjonalny chaos itd), wówczas ciężko jest liczyć na cud. Naturalna dbałość o nasze zdrowie powinna być naszym priorytetem,  ponieważ jest to najcenniejsze, co posiadamy!

Przewodnik po naturalnych metodach leczenia na czas zimy

Wieloma moimi specyfikami, które stosuję w naszym rodzinnym domu podzieliłam się również na tym blogu, a to zapoczątkowało ogromną modę na wiele z tych produktów – ogromnie się z tego cieszę!

 • Ogromnym hitem stało się ZŁOTE MLEKO, które zimą jest niezastąpione! Pijcie je zawsze po wychłodzeniu organizmu oraz wtedy, gdy czujecie, że „coś Was łapie”!
 • Podzieliłam się również wspaniałym przepisem na PASTĘ Z KURKUMY.  która jest remedium na wiele różnych chorób. Zimą jest niezastąpiona! Moją trzymam w lodówce, aby zawsze mieć ją pod ręką 🙂
 •  Kiedy tylko poczujecie ból gardła lub podejrzane samopoczucie, od razu zróbcie sobie PŁUKANIE UST OLEJEM, aby pozbyć się bakterii, które poprzez namnażanie się w jakie ustnej tworzą infekcję. Warto zniszczyć ją w zarodku!
 •  Gdy czujecie ból gardła, od razu warto jest zrobię moją GENIALNĄ MIKSTURĘ NA CHORE GARDŁO.
 •   Zamiast antybiotyków polecam PROPOLIS oraz moje autorskie mikstury NATURALNY ANTYBIOTYK NUMER 1 , NATURALNY ANTYBIOTYK NUMER 2  oraz SYROP Z CEBULI I CZOSNKU, które postawiły na nogi już wiele osób! 🙂
 • Gdy łapie Was poważniejsza infekcja polecam STAWIANIE BANIEK (oczywiście bezogniowych). U nas nawet Helenka korzysta z nich od małego 🙂
 • Tych metod jest oczywiście znacznie więcej! 🙂 O tej porze roku pamiętajcie również o tym, aby regularnie spożywać CHRZAN, który jest naszym dobrem narodowym i genialnym naturalnym lekiem!
 • Polecam Wam również mój SYROP Z CHRZANU!
 • Narodowym hitem stał się również GENIALNY ZAKWAS Z BURAKÓW, który warto pić nie tylko podczas świąt, ale przez całą zimę!
 • Kiedy jest zimno i mroźno pamiętajcie o tym, aby korzystać z IMBIRU.
 • Obecnie robię z imbiru sok w wyciskarce wolnoobrotowej (niewielkie ilości) – to moje ostatnie genialne odkrycie! Przechowuję go w szklanym pojemniczku w lodówce i dodaję po łyżeczce do wszelkich napojów, z moją matchą włącznie! W taki sposób wykorzystują 100% imbiru, nie muszę go kroić, zaparzać, a sok jest naprawdę intensywny, zdrowy, leczniczy i bardzo łatwy w wykorzystaniu! To mój ostatni hit! 🙂
 • O infekcjach dróg moczowych (o które tak łatwo zimą) szeroko pisałam TUTAJ.

Jak pisałam wcześniej, w naszym domu od 11 lat korzystamy również homeopatii.

Oto kilka wskazówek, które pomogą podczas zimowych infekcji. Warto mieć je w domu zwłaszcza, jeśli mamy dzieci lub osoby o słabszej odporności.

 • gelsemium sempervirens i eupatorium perfoliatum – genialnie się sprawdza podczas grypy przy bólach mięśni, kostno – stawowych, dreszczach, bólach głowy, oczodołów
 • phytolacca decandra – przy bólu gardła
 • belladonna – przy wyższej gorączce, potach, zaczerwienionej skórze – zawsze mamy pod ręką
 • drosera – kaszel suchy, męczący w nocy
 • antimonium tartaricum – kaszel mokry
 • nux vomica – po tym jak przemarzniemy, zaczynamy kichać salwami i jest nam zimno – przyjmować od razu po wychłodzeniu, warto mieć w torebce.
 • kalium bichromicum – katar gęsty, zielony
 • allium cepa – przezroczysty katar, który leje się jak woda z kranu

Niech te porady dobrze Wam służą!!!! 🙂

Życzę Wam zdrowia i ciepło przytulam do serca na czas tej mroźnej zimy!

Z miłością,

Agnieszka

Ps. Moja najnowsza książka „Dziennik RADOŚCI” stała się bestsellerem i jest przez Was rewelacyjnie oceniana – z całego serca za to DZIĘKUJĘ!!!! 🙂