Ostatnie miesiące dla wielu osób były bardzo trudne. Pomimo tego, że wychodzimy z kwarantanny, wydarzenia są tak intensywne, że wiele osób nie potrafi odnaleźć w sobie dystansu i spokoju. Dlatego chciałam Wam przypomnieć o niezwykle skutecznej i bardzo prostej technice oddechowej, która jest bardzo pomocna w oczyszczeniu z negatywnych energii, emocji i myśli.  Bardzo skutecznie pomaga przywrócić harmonię i wewnętrzny spokój.

Jest to jedna z moich pierwszych praktyk oddechowych, która jest ze mną od 2006 roku. Jestem jej wierna i bardzo ją cenię. Uwielbiam Dziewięć Oczyszczających Oddechów i czuję jak bardzo są skuteczne. Zwłaszcza jeśli przytrafi mi się trudniejszy moment. A życie każdego człowieka pełne jest wyzwań, dlatego warto korzystać z prostych technik, które pozwolą nam przez nie przejść z podniesioną głową.

Opis tej praktyki może wydawać się trochę skomplikowany, ale samo ćwiczenie jest naprawdę bardzo proste. Staram się opisać je w sposób jak najbardziej zrozumiały. Czytajcie więc powoli, ze skupieniem i nie zniechęcajcie się. Na początku potrzebna jest odrobina cierpliwości, by „załapać” o co chodzi, ale po kilku próbach wykonuje się je już niemal automatycznie. Na dole tekstu podaję link do filmiku, który pokazuje jak to zrobić.

 


Dlaczego
tak bardzo je lubię?

Ponieważ w szybki, niemal natychmiastowy sposób przywracają spokój i równowagę. Oczyszczają energię, usuwają blokady kanałów energetycznych, rozluźniają ciało i umysł. Są skuteczną pomocą po wszelkich trudnych spotkaniach, rozmowach, wiadomościach, przeżyciach, konfliktowych sytuacjach pełnych napięcia i negatywnych energii. Wtedy działają jak wewnętrzny prysznic, usuwając wszelkie „brudy”, zanieczyszczenia, negatywne emocje, mentalne toksyny. Warto ją praktykować regularnie,  zawsze rano i przed snem, lub wieczorem po powrocie z pracy, aby się oczyścić. Ja to porównuję do mycia zębów, bez którego nie mogę dobrze i czysto się czuć.

Generalnie jest to praktyka zalecana codziennie rano po przebudzeniu i wieczorem przed snem. Oraz po każdej trudnej sytuacji, aby przewrócić poczucie wewnętrznego spokoju. Uwaga dziewczyny w ciąży i wszystkie osoby, które przechodzą czas pełen wyzwań, trudów, stresów  i zmian – to jest naprawdę coś dla Was!!!

Ta praktyka jest również świetna przed każdą medytacją czy śpiewaniem mantr, a także przed rozpoczęciem pracy, ponieważ wzmacnia koncentrację, świadomość, przytomność umysłu i  intuicję. Świetna również przed egzaminem, trudną rozmową, podjęciem ważnej życiowej decyzji. Łączy nas z naszym wyższym JA, pełnym spokoju i opanowania. Można ją wykonać jeden raz (trwa zaledwie kilka minut) lub powtórzyć kilkakrotnie cały cykl oddechów. W zależności od potrzeby.

Dziewięć Oczyszczających Oddechów

 • Usiądź w pozycji medytacyjnej (inaczej pozycja lotosu, po turecku). Jeśli nie możesz, usiądź wygodnie na krześle, nie krzyżując nóg.
 • Wyprostuj kręgosłup (już samo siedzenie z wyprostowanymi plecami i wyciągniętym kręgosłupem rozwija przytomność umysłu i uważność). Nie napinaj zbyt mocno mięśni pleców, zwłaszcza karku i szyi.
 • Trzymaj brodę lekko opuszczoną do dołu (tak by wyprostować kręgosłup), lekko cofniętą głowę, ramiona postaraj się ściągnąć lekko do tyłu, co pomoże otworzyć klatkę piersiową.
 • Lewą dłoń połóż na prawej, na podołku, wnętrzem dłoni ku górze. Kciukami naciskaj na podstawy palców serdecznych (to te, na których nosimy obrączkę lub zaręczynowy pierścionek).
 • Zamknij oczy. Skoncentruj wzrok na punkcie między brwiami (tzw. trzecie oko).

Kobiety praktykować powinny to ćwiczenie inaczej niż mężczyźni  czyli wykonywać trzy serie trzech oddechów.

Pierwsza seria/ dla kobiet:

 • Unieś lewą rękę.
 • Zamknij lewe nozdrze palcem serdecznym i powoli, świadomie wdychaj powietrze prawą dziurką nosa.
 • Następnie tym samym palcem zamknij prawą dziurkę nosa i powoli, świadomie zrób pełen, głęboki wydech lewą dziurką nosa. Do samego końca.
 • Trzy razy powtórz takie wdechy i wydechy, na zmianę zatykając raz lewe, raz prawe nozdrze.
 • Podczas wdechu wyobraź sobie czystą, uzdrawiającą energię w kolorze jasnozielonym, która rozpływa się po całym ciele, wnika szczególnie we wszystkie chore miejsca, oczyszcza je i uzdrawia.
 • Podczas wydechu wyrzucamy negatywną energię w kolorze jasnoniebieskim, która jest związana z potencjałem męskim i przeszłością. Opuszczają nas wszystkie przeszkody i blokady z przeszłości.

 

Druga seria:

 • Powtórz taki sam cykl wdechów i wydechów, używając drugiej ręki.
 • Unieś prawą rękę.
 • Palcem serdecznym zamknij prawe nozdrze i zrób wdech lewą dziurką.
 • Następnie zamknij lewą dziurkę i zrób wydech prawą.
 • Nadal wdychasz jasnozieloną, uzdrawiającą energię.
 • Podczas wydechu opuszcza nas negatywna energia w kolorze różowym, związana z potencjałem żeńskim oraz przyszłością.
 • Podczas wydechu opuszczają nas wszelkie przeszkody, zanieczyszczenia, niepotrzebne energie.

 

Trzecia seria:

 • Dłonie ułóż na podołku, lewa ręka na prawej, wnętrza dłoni skierowane ku górze.
 • Trzy ostatnie wdechy i wydechy wykonaj obiema nozdrzami jednocześnie.
 • Wdychasz uzdrawiającą energię w kolorze jasnozielonym.
 • W momencie wydechu wyrzucasz z siebie, idący od szczytu głowy ciemny dym i wszystkie przeszkody związane z teraźniejszością. Wydychaj do końca, energicznie i świadomie oczyszczając się zupełnie.
 • Po zakończeniu oddechu posiedź jeszcze przez chwilę z zamkniętymi oczami oddychając spokojnie. Poczuj, jak wypełnia Cię równowaga i wewnętrzna harmonia.

 

Mężczyźni wykonują to ćwiczenie odwrotnie, to znaczy trzy pierwsze oddechy zaczynają od zamknięcia prawego nozdrza prawą dłonią, a pierwszy wdech robią lewą dziurką nosa.

Jeśli masz problem z wyobrażaniem sobie kolorów, to odpuść to sobie. Skoncentruj się tylko na tym, że podczas wdechu nabierasz nowej, czystej energii, a podczas wydechu pozbywasz się wszelkich zanieczyszczeń, tego co zużyte i niepotrzebne. To w zupełności wystarczy. Powodzenia!!! 🙂

Filmik o technice wykonania tych oddechów znajdziesz na przykład TUTAJ

Więcej informacji na temat technik uważności, spokoju i mocy znajdziesz w moich książkach, na przykład „Twoja wewnętrzna moc – jak żyć dobrze w niespokojnych czasach”, „Dobrostan”, „Miłość. Ścieżki do wolności”, „Pełnia życia” czy „Słowa mocy”.

Dostępne są również AUDIOBOOKI moich książek oraz wyjątkowe karty afirmacyjne „Dobrostan”.

Zapraszam na moje cykliczne webinary „Moc świadomości”, które zostały docenione specjalną złotą nagrodą myVOD.

Moja najnowsza książka „Ścieżki duszy. Astrologia dla zrozumienia siebie i swoich bliskich” jest już dostępna w przedsprzedaży! 🙂

ps. Moje zdjęcie przy tym wpisie nie obrazuje tej techniki oddechowej. Aby zobaczyć jak ją wykonać, możesz obejrzeć filmik, do którego link umieściłam powyżej.