Ostatnie miesiące dla wielu osób były bardzo trudne. Pomimo tego, że wychodzimy z kwarantanny, wydarzenia są tak intensywne, że wiele osób nie potrafi odnaleźć w sobie dystansu i spokoju. Dlatego chciałam Wam przypomnieć o niezwykle skutecznej i bardzo prostej technice oddechowej, która jest bardzo pomocna w oczyszczeniu z negatywnych energii, emocji i myśli.  Bardzo skutecznie pomaga przywrócić harmonię i wewnętrzny spokój.

Jest to jedna z moich pierwszych praktyk oddechowych, która jest ze mną od czternastu już lat. Jestem jej wierna i bardzo ją cenię. Uwielbiam Dziewięć Oczyszczających Oddechów i czuję jak bardzo są skuteczne. Zwłaszcza jeśli przytrafi mi się trudniejszy moment. A życie każdego człowieka pełne jest wyzwań, dlatego warto korzystać z prostych technik, które pozwolą nam przez nie przejść z podniesioną głową.

Opis tej praktyki może wydawać się trochę skomplikowany, ale samo ćwiczenie jest naprawdę bardzo proste. Staram się opisać je w sposób jak najbardziej zrozumiały. Czytajcie więc powoli, ze skupieniem i nie zniechęcajcie się. Na początku potrzebna jest odrobina cierpliwości, by „załapać” o co chodzi, ale po kilku próbach wykonuje się je już niemal automatycznie. Na dole tekstu podaję link do filmiku, który pokazuje jak to zrobić.

 


Dlaczego
tak bardzo je lubię?

Ponieważ w szybki, niemal natychmiastowy sposób przywracają spokój i równowagę. Oczyszczają energię, usuwają blokady kanałów energetycznych, rozluźniają ciało i umysł. Są skuteczną pomocą po wszelkich trudnych spotkaniach, rozmowach, wiadomościach, przeżyciach, konfliktowych sytuacjach pełnych napięcia i negatywnych energii. Wtedy działają jak wewnętrzny prysznic, usuwając wszelkie „brudy”, zanieczyszczenia, negatywne emocje, mentalne toksyny. Warto ją praktykować regularnie,  zawsze rano i przed snem, lub wieczorem po powrocie z pracy, aby się oczyścić. Ja to porównuję do mycia zębów, bez którego nie mogę dobrze i czysto się czuć.

Generalnie jest to praktyka zalecana codziennie rano po przebudzeniu i wieczorem przed snem. Oraz po każdej trudnej sytuacji, aby przewrócić poczucie wewnętrznego spokoju. Uwaga dziewczyny w ciąży i wszystkie osoby, które przechodzą czas pełen wyzwań, trudów, stresów  i zmian – to jest naprawdę coś dla Was!!!

Ta praktyka jest również świetna przed każdą medytacją czy śpiewaniem mantr, a także przed rozpoczęciem pracy, ponieważ wzmacnia koncentrację, świadomość, przytomność umysłu i  intuicję. Świetna również przed egzaminem, trudną rozmową, podjęciem ważnej życiowej decyzji. Łączy nas z naszym wyższym JA, pełnym spokoju i opanowania. Można ją wykonać jeden raz (trwa zaledwie kilka minut) lub powtórzyć kilkakrotnie cały cykl oddechów. W zależności od potrzeby.

Dziewięć Oczyszczających Oddechów

 • Usiądź w pozycji medytacyjnej (inaczej pozycja lotosu, po turecku). Jeśli nie możesz, usiądź wygodnie na krześle, nie krzyżując nóg.
 • Wyprostuj kręgosłup (już samo siedzenie z wyprostowanymi plecami i wyciągniętym kręgosłupem rozwija przytomność umysłu i uważność). Nie napinaj zbyt mocno mięśni pleców, zwłaszcza karku i szyi.
 • Trzymaj brodę lekko opuszczoną do dołu (tak by wyprostować kręgosłup), lekko cofniętą głowę, ramiona postaraj się ściągnąć lekko do tyłu, co pomoże otworzyć klatkę piersiową.
 • Lewą dłoń połóż na prawej, na podołku, wnętrzem dłoni ku górze. Kciukami naciskaj na podstawy palców serdecznych (to te, na których nosimy obrączkę lub zaręczynowy pierścionek).
 • Zamknij oczy. Skoncentruj wzrok na punkcie między brwiami (tzw. trzecie oko).

Kobiety praktykować powinny to ćwiczenie inaczej niż mężczyźni  czyli wykonywać trzy serie trzech oddechów.

Pierwsza seria/ dla kobiet:

 • Unieś lewą rękę.
 • Zamknij lewe nozdrze palcem serdecznym i powoli, świadomie wdychaj powietrze prawą dziurką nosa.
 • Następnie tym samym palcem zamknij prawą dziurkę nosa i powoli, świadomie zrób pełen, głęboki wydech lewą dziurką nosa. Do samego końca.
 • Trzy razy powtórz takie wdechy i wydechy, na zmianę zatykając raz lewe, raz prawe nozdrze.
 • Podczas wdechu wyobraź sobie czystą, uzdrawiającą energię w kolorze jasnozielonym, która rozpływa się po całym ciele, wnika szczególnie we wszystkie chore miejsca, oczyszcza je i uzdrawia.
 • Podczas wydechu wyrzucamy negatywną energię w kolorze jasnoniebieskim, która jest związana z potencjałem męskim i przeszłością. Opuszczają nas wszystkie przeszkody i blokady z przeszłości.

 

Druga seria:

 • Powtórz taki sam cykl wdechów i wydechów, używając drugiej ręki.
 • Unieś prawą rękę.
 • Palcem serdecznym zamknij prawe nozdrze i zrób wdech lewą dziurką.
 • Następnie zamknij lewą dziurkę i zrób wydech prawą.
 • Nadal wdychasz jasnozieloną, uzdrawiającą energię.
 • Podczas wydechu opuszcza nas negatywna energia w kolorze różowym, związana z potencjałem żeńskim oraz przyszłością.
 • Podczas wydechu opuszczają nas wszelkie przeszkody, zanieczyszczenia, niepotrzebne energie.

 

Trzecia seria:

 • Dłonie ułóż na podołku, lewa ręka na prawej, wnętrza dłoni skierowane ku górze.
 • Trzy ostatnie wdechy i wydechy wykonaj obiema nozdrzami jednocześnie.
 • Wdychasz uzdrawiającą energię w kolorze jasnozielonym.
 • W momencie wydechu wyrzucasz z siebie, idący od szczytu głowy ciemny dym i wszystkie przeszkody związane z teraźniejszością. Wydychaj do końca, energicznie i świadomie oczyszczając się zupełnie.
 • Po zakończeniu oddechu posiedź jeszcze przez chwilę z zamkniętymi oczami oddychając spokojnie. Poczuj, jak wypełnia Cię równowaga i wewnętrzna harmonia.

 

Mężczyźni wykonują to ćwiczenie odwrotnie, to znaczy trzy pierwsze oddechy zaczynają od zamknięcia prawego nozdrza prawą dłonią, a pierwszy wdech robią lewą dziurką nosa.

Jeśli masz problem z wyobrażaniem sobie kolorów, to odpuść to sobie. Skoncentruj się tylko na tym, że podczas wdechu nabierasz nowej, czystej energii, a podczas wydechu pozbywasz się wszelkich zanieczyszczeń, tego co zużyte i niepotrzebne. To w zupełności wystarczy. Powodzenia!!! 🙂

Filmik o technice wykonania tych oddechów znajdziesz na przykład TUTAJ

Ps. Uwaga. Właśnie teraz (do środy 37.05.2020) z okazji Dnia Matki w sklepie Be Mistic obowiązuje rabat w wysokości 20% na hasło „Mama”, na wszystkie zakupy powyżej 200 zł. Dwa dni temu pojawiła się nowość: zestawy pięknych, naturalnych świec, pakowane podwójnie lub potrójnie, seriami.  Zapraszam TUTAJ. 🙂

ps. 2 Moje zdjęcie przy tym wpisie nie obrazuje tej techniki oddechowej. Aby zobaczyć jak ją wykonać, możesz obejrzeć filmik, do którego link umieściłam powyżej.