Moja przyjaciółka Ania w żaden sposób nie umiała poradzić sobie z uporczywym trądzikiem, który, jak to trądzik, nie dość, że nie dodawał jej urody to jeszcze odbierał radość życia. Nie pomagały wizyty u dermatologa, antybiotyki, cudowne maści, żele ani płyny. W jednym z kobiecych pism znalazłam przepis na naturalny peeling z płatków owsianych, polecany przy problemach skórnych. Opowiedziałam o tym Ani. Każdego wieczora przed pójściem spać zalecano dokładnie umyć twarz płatkami owsianymi namoczonymi w wodzie. Metoda tania, naturalna i mało kłopotliwa – warto spróbować. Z prawdziwym niedowierzaniem przyglądałyśmy się cerze Ani, która stopniowo zaczęła się goić, poprawiać i wygładzać. Po kilku tygodniach stała się dosłownie idealna. To wyglądało na prawdziwy cud!

Od tego czasu zaczęłam wierzyć w moc naturalnych, najprostszych, babcinych sposobów na urodę, a ich poszukiwanie stało się moją pasją. Płatki owsiane na dobre zagościły nie tylko w mojej kuchni, ale także w łazience.

Czasem jednak to, co zostało przez nas wypróbowane i uznane za dobre wcale nie musi zachwycać naszych najbliższych. Dotyczy to zwłaszcza naszych nastoletnich dzieci. Miksturę z płatków owsianych wiele razy proponowałam mojemu synowi, który w okresie dojrzewania jak każdy nastolatek borykał się z problemami skóry. Nie miał ani ochoty, ani cierpliwości do stosowania metody, która przed laty wyleczyła moją przyjaciółkę. Pewnego dnia umówiłam go na wizytę do dr. Shivy, cenionego na świecie lekarza Ajurwedy, który właśnie przebywał w Polsce. Dr. Shiva jest cenionym na świecie autorytetem i należy do hinduskiej rodziny z ogromną tradycją medyczną.
Gdy mój syn wrócił do domu po rozmowie z dr. Shivą był bardzo podekscytowany: „Wiesz co mi powiedział? Żebym twarz i całe ciało mył miksturą z płatków owsianych! Dokładnie to samo, co ty mi mówiłaś! Powiedział, że nie ma bardziej skutecznej metody na zdrową skórę i gładkie ciało! ”.
Za każdym razem zdumiewa mnie fakt, że dawna mądrość jest tak bardzo spójna na całej naszej Planecie!

Dbajcie o siebie.

Aga