„Kto nie ma oparcia w samym sobie, nie znajdzie go też w świecie zewnętrznym”.

Prowadząc od czterech lat warsztaty i spotykając się z ogromna ilością kobiet mam pełną świadomość, że wiele problemów, z którymi borykają się w swoim życiu i relacjach, jest efektem większych lub mniejszych bagaży, które niesiemy ze sobą z dzieciństwa. Oczekujemy, że nasi rodzice powinni być idealni, cierpliwi i pełni miłości, ale.. tak nie jest. Jeśli rozejrzymy się wokół siebie zauważymy, że nie jesteśmy otoczeni przez oświeconych, wspaniałych, zdrowych emocjonalnie ludzi – każdy nosi w sobie jakieś cienie, nieprzepracowany, a często nawet wyparty i nieuświadomiony ból.

Nie ma ludzi idealnych, a nasi rodzice również nie zostali wychowani przez idealne osoby. Po prostu nie istnieli do tej pory ludzie świadomi i całkowicie zdrowi emocjonalnie. Tym bardziej, że normy dotyczące wychowania dzieci były kiedyś zdecydowanie toksyczne. Kary cielesne, poniżanie, odbieranie dziecku prawda do szacunku – były na porządku dziennym. Tacy ludzie wychowali naszych rodziców, a oni nas. Tak po prostu jest.

Nie musimy nosić w sobie żalu i bólu. Stawianie siebie w pozycji ofiary, użalanie się nad sobą lub wypieranie bolesnych wspomnień nie przyniosą uzdrowienia. Uzdrowienie może przynieść nam świadomość oraz piękne, głębokie przepracowanie swoich lekcji i odkrycie w sobie swojego własnego „Dziecka Cienia” oraz „Dziecka Słońca” – jak to opisała autorka książki, którą dzisiaj chciałam Wam polecić.

Każdy z nas je w sobie nosi! Zamiast czekać na cud i uwolnienie, które przyjdzie z zewnątrz, możemy już teraz zacząć piękną, wartościową pracę nad sobą. Niezwykle pomocna w tym procesie jest książka „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko”. Jej autorka Stefanie Stahl jest niemiecką psycholożką i terapeutką z ogromnym doświadczeniem. Jest również autorką popularnych poradników psychologicznych. Prowadzi seminaria na temat miłości, poczucia własnej wartości oraz lęku przed związkami. Jej książka „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko” stała się światowym bestsellerem – w samych Niemczech sprzedano już prawie milion egzemplarzy!

„To, w jaki sposób traktują nas rodzice, jest swego rodzaju kalką dla wszystkich innych relacji w naszym życiu” – pisze autorka. Nie ma sensu ich za to winić – oni sami również byli kiedyś w ten sam sposób traktowani przez swoich rodziców i zwyczajnie nie potrafili inaczej. My jesteśmy pierwszym pokoleniem, które ma dostęp do ogromnej wiedzy, świadomości i wsparcia – możemy zatrzymać ten powtarzający się krąg cierpienia poprzez uleczenie samych siebie.

Autorka opisuje typy osobowości, pisze w jaki sposób tworzy się Dziecko Cienia, ale prowadzi nas również w stronę odkrycia naszego wewnętrznego Dziecka Słońca! Dzięki przepracowaniu tej książki i świadomości jaką ze sobą niesie możemy lepiej zrozumieć samych siebie, naszych bliskich, naszych rodziców, naszych partnerów i nasze dzieci. W ten sposób możemy stać się również lepszymi rodzicami!

„Samoświadomość jest nie tylko najlepszą drogą do uwolnienia się od swoich problemów, ale także sposobem na stanie się po prostu lepszym człowiekiem”.

Ta książka jest napisana bardzo prostym, zrozumiałym, przejrzystym językiem, co jest niezwykle ważne w przypadku książek, które niosą ze sobą potężny ładunek wiedzy. Wciąga czytelnika i płynie mocno trzymając za rękę i dając poczucie bezpieczeństwa w poruszaniu się po tak znaczących obszarach ludzkich emocji, serca i duszy.

Ta książka pomaga nam zrozumieć nie tylko nasze wewnętrzne dziecko, ale również nasze dzieci i powody naszych własnych problemów w relacjach we wszystkich obszarach życia.

„Im bardziej niestabilne jest dziecko z powodu domowego wychowania, tym bardziej bywa podatne na zranienia ze strony innych ważnych dla niego osób”.

Ta książka jest ogromną pomocą i wsparciem w przypadku odkrycia naszych schematów myślowych, które w sposób nieświadomy kierują naszym życiem, dzień za dniem, chwila za chwilą. Kiedy potrafimy je odkryć i dostrzec – mamy możliwość, aby je zmienić i uleczyć. W książce znajdują się praktyczne, niezwykle przydatne ćwiczenia, a także link do bezpłatnych medytacji, które pomagają pracować na głębszych obszarach, szybciej i bardziej efektywnie.

Serdecznie polecam Wam tę książkę – jest do nabycia na przykład tutaj.

Życzę Wam wspaniałej lektury i pięknej pracy nad sobą i swoim życiem!

Z miłością,

Agnieszka

„Większość cieni w naszym życiu powstaje wtedy, gdy my sami zasłaniamy sobie słońce”.

Ralph Waldo Emerson