Podczas procesu mojej osobistej przemiany, korzystałam z wielu narzędzi samorozwoju. Jednym z nich, bardzo ważnym i skutecznym są afirmacje, czyli pozytywne słowa (zdania), które pomagają przeprogramować umysł i podnieść nasze wibracje na wyższy poziom.

Co to są afirmacje?

„Wszystko jest energią. Dostrój się do częstotliwości tego, czego pragniesz, a w nieunikniony sposób stanie się to twoją rzeczywistością. To nie filozofia, to nauka.” – Albert Einstein

Współcześni naukowcy zgodni są co do tego, że wszystko we wszechświecie stworzone jest z energii. Nasze myśli mają moc tworzenia naszej rzeczywistości. Zmień swój sposób myślenia, a zmienisz swoją rzeczywistość – radził psycholog i filozof William James już na początku XX wieku.

Nasze życie nieustannie kreują nasze myśli, ale również słowa, emocje, a w dalszej fazie – działania. Jednak początkiem wszystkiego jest właśnie myśl. Naukowcy obliczyli, że współczesny człowiek ma około 60 tysięcy myśli dziennie, z czego 80% to myśli negatywne. Nazwano je „automatycznymi myślami negatywnymi”. Każda negatywna myśl tworzy bardzo wyraźne zmiany w naszym ciele. Krytyka, ocena, złość, lęk czy niepokój powodują powstawanie w naszym organizmie hormonów, które dosłownie zatruwają nasze fizyczne ciało.

Jedynym sposobem zatrzymania tego procesu jest zmiana naszego sposobu myślenia. To nie jest łatwe, ale jest możliwe. Wymaga codziennej pracy, dyscypliny i systematyczności, a wręcz nieocenioną pomocą są codzienne afirmacje. Warto zacząć  każdy dzień od szczerej modlitwy, medytacji oraz afirmacji, ponieważ to waśnie rano, zaraz po przebudzeniu tworzymy naszą energię na cały dzień. Jeśli jest pozytywna, będzie nas wspierać, a nasze dobre nastawienie będzie działało cuda i otwierało przed nami wiele drzwi i nowych możliwości.

Słowo afirmacja pochodzi od łacińskiego affirmare, co oznacza dosłownie „potwierdzać”, ale też „zrównoważony, wzmocniony”. Afirmacje to pozytywne stwierdzenia, które rzeczywiście nas wzmacniają – nasze postanowienia, naszego ducha, nasze zamiary, marzenia i plany, a nawet nasze fizyczne ciało. Pomagają nam również uwierzyć w nasz potencjał. Pozytywne nastawienie tworzy energię, która w jak najbardziej wymierny sposób zmienia naszą rzeczywistość.

Afirmacje są sprawdzoną i skuteczną metodą samorozwoju i samodoskonalenia. Są wręcz niezbędnym narzędziem, jeśli chcemy „przeprogramować” swój umysł z nawyków negatywnego myślenia. W tym celu niezbędne jest stworzenie w naszych umysłach nowych, pozytywnych szlaków neuronowych, które nie tylko przełamią negatywne wzorce myślenia i działania, ale wpiszą w nasze umysły wzorce pozytywne, które będą dobrze na służyły.

Sposób naszego myślenia i mówienia ma zasadniczy wpływ na jakość naszego życia. Każda nasza myśli każde słowo to silna energia, która tworzy nasz wewnętrzny i zewnętrzny świat. Afirmacje muszą być bardzo precyzyjnie skonstruowane, z ogromna dbałością o każde słowo oraz energię, jaką ze sobą niosą.

Moim marzeniem było stworzenie obszernego kompletu kart afirmacyjnych, które zostały właśnie opublikowane. 🙂 Bardzo pragnęłam, aby było to narzędzie samorozwoju dla Was, ale również dla mnie samej. Nadal korzystam z afirmacji na codzień i pragnęłam posiadać komplet, który obejmuje całe spektrum naszego życia, a więc:

miłość, zdrowie, praca, pasja, wygląd, relacje międzyludzkie, kreatywność, realizowanie marzeń i planów, odwaga podążania za swoją prawdą, realizowanie swojej misji życiowej, przyciągnie odpowiednich ludzi, obfitość, finanse, powodzenie, radość i szczęście.

Skomponowałam aż 61 afirmacji. Zrobiłam to bardzo starannie, z ogromną dbałością o każde słowo, a także z miłością i intencją, aby dobrze nam służyły. 🙂

Nasz umysł, nasze emocje i nasze ciało fizyczne bardzo dokładnie słuchają czym je „karmimy” i precyzyjnie na to reagują. Jeśli powiemy sobie „nie mogę”, pojawią się wszelkie okoliczności, które będą wspierać ten rozkaz. Dokładnie tak samo będzie, gdy powiemy sobie „mogę!”. Wtedy cały nasz organizm się zmobilizuje, a podświadomość i cały wszechświat znajdą cudowne sposoby, aby rzeczywiście się nam udało.

Umysł jako wewnętrzny krytyk

Z całą pewnością niektóre z tekstów afirmacji na początku mogą wzbudzić Twój wewnętrzny sprzeciw, protest, a nawet złość. Jeśli na przykład jesteś chora, a czytasz lub mówisz „jestem zdrowa”, z całą pewnością Twój umysł zacznie protestować. Pamiętaj jednak, że Twoim naturalnym stanem jest zdrowie. Każda fizyczna choroba, to wiadomość od duszy, że na poziomie emocji coś wymaga naprawy. Afirmując zdrowie, przypominamy naszemu organizmowi kod zdrowia, który jest mu doskonale znany. Z czasem protestujący umysł wyciszy się, a świadomość, podświadomość oraz ciało fizyczne zaczną współpracować dla Twojego dobra. To podłączenie do Źródła Życia prowadzi nas również do odpowiednich ludzi, miejsc oraz terapii.

Gdy czytasz słowa „jestem piękna”, a wewnętrznie czujesz się osobą brzydką (każdy z nas nosi w sobie najsurowszego krytyka), pamiętaj, że ta negatywna ocena to jedynie projekcja Twojego umysłu. Gdy czujemy się piękne, zaczynamy promieniować wewnętrznym blaskiem. Gdy myślimy o sobie pozytywnie, zaczynam również w mądry sposób troszczyć się o siebie, dobrze odżywiać, ruszać. Ta pozytywna energia prowadzi nas do sposobu ubierania się, który jest zgodny z naszym wnętrzem, a nawet pomaga wybrać odpowiedni kolor włosów lub fryzjera 🙂 Cały Wszechświat zaczyna wspierać nasze pozytywne myślenie o sobie i prowadzi do optymalnych sytuacji, osób i miejsc.

Podobnie dzieje się z finansami. Jeśli cierpisz z powodu braku środków materialnych, a czytasz „jestem bogata”, na  początku umysł reaguje złością, sarkazmem lub zwątpieniem. Jednak Wszechświat jest pełen wszelkich dóbr, a nasz Stwórca jako kochający Ojciec pragnie, byśmy posiadali wszystko, co jest nam potrzebne. Podłączenie się do tego pozytywnego przepływu wnosi do naszego życia nowe możliwości, otwiera przed nami cudowne pomysły i olśniewające rozwiązanie.

Moc pozytywnego myślenia jest ogromna – wnosi do naszego uzdrowienie we wszystkich aspektach. Nowe zaprogramowanie umysłu wymaga jednak systematyczności i czasu.

Nasz umysł działa przecież w sposób wielowymiarowy: istnieje umysł świadomy, podświadomy i nieświadomy. Aby nasze myśli stały się naszymi przekonaniami, muszą przedostać się go głębszych warstw umysłu, a więc do podświadomości.

Slowa dla duszy 1200x900_2Ponieważ tak wiele z naszych myśli ma charakter negatywny, bardzo istotne jest, abyśmy świadomie jak najczęściej wybierali myśli pozytywne. Często powtarzane, najłatwiej przedostają się do naszej podświadomości,  gdy jesteśmy w stanie odprężenia, relaksu lub medytacji, a także zaraz po przebudzeniu i tuż przed zaśnięciem. Wzbudzając w nas pozytywne uczucia i emocje przedostają się do głębszych warstw naszej podświadomości i z biegiem czasu stają się naszymi przekonaniami, które zaczynają nas wspierać. Jednak afirmację, a więc pozytywne słowa lub zdania, niosą w sobie silną energię, która może natychmiast podnieść nasze wibracje i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, od razu, tu i teraz! :). Warto jest sięgać po afirmacje również wtedy, gdy doświadczamy spadków, nastroju, przygnębienia czy apatii. Ich moc jest w stanie natychmiast zmienić naszą energię i podnieść wibracje na wyższy poziom.

Jak używać kart afirmacyjnych?

Przede wszystkim warto jest słuchać swojej intuicji. Z talii kart możesz wybrać zdania i sentencje, które w danym dniu są Ci najbardziej potrzebne.

Możesz również poprosić o duchowe przewodnictwo. W tym celu umieść talię kart w lewej dłoni, a prawą dłonią złożona w pięść stuknij w talię jeden raz (jeśli piszesz lewą ręką zrób odwrotnie). Służy to oczyszczeniu energii. Następnie trzymając w dłoni talię kart wejdź w stan skupienia lub medytacji. Skoncentruj się na duchowym przewodnictwie i poproś o wskazówki, byś poznała, nad czym tego dnia powinnaś pracować. Następnie nadal będąc w stanie wyciszenie i skupienia potasuj talię i wyciągnij jedną z kart.

Ja dzisiaj, zaraz po porannej modlitwie poprosiłam mojego Anioła Stróża o zdania dla mnie. Otrzymałam kartę, którą sfotografowałam na potrzeby ilustracji tego tekstu:

„Wypełnia mnie spokój. Jestem jak tafla spokojnego jeziora”.

I były to dokładnie te słowa, których tego poranka najbardziej potrzebowałam. Wyobraziłam sobie swój wewnętrzny spokój, idealną taflę nieporuszonej wody, którą każdy w głębi siebie posiada. To mnie wypełniło błogim spokojem i uśmiechem wdzięczności… 🙂

Gdy już wybrałaś kartę, możesz użyć jej na kilka sposobów. Będąc w stanie wyciszenia i medytacji przeczytaj zdanie umieszczone na karcie i poczuj w sobie to pozytywne przesłanie. Poczuj, jak staje się Twoja prawdą i napełnia Cię siłą, mocą, zdrowiem oraz dobrą energią.
Kartę tę możesz umieścić w widocznym miejscu, aby spoglądać na nią jak najczęściej w ciągu dnia, czytać przesłanie i czuć pozytywne wibracje. To częste powtarzanie będzie stopniowo przenosiło myśli w głębsze rejony umysłu i z czasem zacznie zakorzeniać się w podświadomości.

Kartę możesz równie sfotografować telefonem i oglądać kilka razy w ciągu dnia, na przykład stojąc w korku, w kolejce, podczas przerwy w pracy. Możesz zrobić z tej katy również „tapetę” na telefonie 🙂

Najbardziej pozytywne i szybkie efekty przynosi przyglądanie się pozytywnym zdaniom i słowom, gdy jesteśmy odprężone, czujemy się dobrze, komfortowo i bezpiecznie.

Bardzo silne wzmocnienie pozytywnych afirmacji przynosi wypowiadanie ich na głos. Każde słowo niesie w sobie silną energię wibracji. Im więcej wypowiadamy dobrych, pozytywnych i wspierających nas słów, tym zdrowszą, silniejszą i bardziej pozytywną energię budujemy wokół siebie i w swoim życiu. Każde pomyślane i wypowiedziane przez nas słowo jest jak zamówienie złożone we Wszechświecie. Wcześniej czy później stanie się naszą rzeczywistością.

„Jestem powołany i stworzony do SZCZĘŚCIA” to piękna afirmacja, którą znalazłam w sklepie Ojców Benedyktynów z Tyńca – taki napis umieszczono na koszulce, którą można tam zamówić:

http://tyniec.com.pl/koszulki/48-Koszulka-Jestem-powolany-do-szczescia.html
Natomiast moje karty afirmacyjne pt. „Słowa dla duszy” ze specjalnym rabatem – 20% można zamówić tutaj:

http://www.swiatksiazki.pl/zabawki/slowa-dla-duszy-karty-afirmacyjne-edipresse-ksiazki-4918776/

Niech dobrze was służą i wnoszą wiele dobrego do Waszego życia! 🙂

Spełnienia wszelkich marzeń i najgłębszych pragnień duszy!

Z miłością!

Agnieszka

Ps. Przed chwilą rozmawiałam z moją Mamą, do której właśnie dotarł komplet kart afirmacyjnych, które do niej wysłałam.Powiedziała:

„Wiesz co Agnieszko, pierwsza karta, którą dzisiaj wylosowałam miała napis: „Wypełnia mnie spokój. Jestem jak tafla spokojnego jeziora”. Tak bardzo dzisiaj tego potrzebowałam…

„To niesamowite, bo to jest afirmacja, którą ja dostałam na dzisiaj!!!” – odpowiedziałam. W naszej rodzinie bardzo potrzebujemy spokoju. Przyszedł. Magia działa… 🙂