„Większość ludzi jest jak opadłe liście, które rozwiewa wiatr. Krążą w powietrzu, a potem spadają na ziemię. Ale nieliczni są jak gwiazdy, które poruszają się po ustalonym kursie, gdzie nie może ich dosięgnąć wiatr. Mają prawo i kierunek w sobie”.

             Herman Hesse „Siddhartha”

Pisząc te słowa w ciszy poranka, przytulam do serca Ciebie, oraz siebie, jaką byłam przed swoją przemianą. Zagubioną, pełną lęku, obaw, niepewności. Byłam niczym liść miotany przez wiatr sytuacji, zdarzeń, myśli i emocji.

Dzisiaj, patrząc na budzący się za oknem świt, czuję spokój, radość i moc. Prawo i kierunek mam w sobie.

Prawdziwą przemianę możemy zacząć wtedy, gdy jesteśmy zmęczone naszym obecnym życiem i znaną nam wersją siebie. Wówczas pojawia się w nas gotowość, aby porzucić przeszłość i odłożyć na bok przekonania na swój własny temat.

Prawdziwy rozwój osobisty to odrzucenie określonego obrazu siebie i ram postrzegania świata. To wyprawa na szerokie wody nieznanego, gdzie możemy zajrzeć głębiej, pod powierzchnię nawyków, wzorców i wpojonego nam sposobu myślenia.

To otwarcie na swój własny, autentyczny głos prawdy.

Usłyszysz go w ciszy.

Każdy jest na tym świecie z jakiegoś powodu. Osobowość pozbawiona mocy nie może realizować swojego powołania. Towarzyszy jej poczucie pustki, braku, bezradności i własnej niedoskonałości.

Świat zewnętrzny oferuje namiastki siły. Daje krótkotrwałe zadowolenie, które w efekcie przynosi jeszcze więcej niepewności, zagubienia i bólu. Ty potrzebujesz dostępu do autentycznej mocy. Twój wewnętrzny głód zostanie nasycony dopiero wtedy, gdy zdecydujesz się podążyć drogą obraną przez serce i duszę.

Każdego dnia tkamy gobelin naszego życia. Mamy dar wolnej woli – możemy wybierać doświadczenia, które powodują poczucie chaosu, lub takie, które tworzą harmonię.

Przekonałam się, że każda myśl oraz każde słowo, które wypowiadamy, zawiera energię. Ta energia tworzy rzeczywistość. Gdy sięgamy po słowa nasycone życiodajną mocą, mogą zaistnieć spełnienie i szczęście.

Dzisiaj pragnę zasilić świat Twojego serca, umysłu i duszy, aby Twoja własna prawda mogła rozkwitnąć i wydać owoce. Już w listopadzie będzie miała premierę moja najnowsza książka „Słowa mocy. Sztuka tworzenia szczęśliwego życia” oraz karty afirmacyjne „Słowa mocy”, które są wspaniałym wsparciem w codzienności. Pomagają myśleć pozytywnie i pozostać po jasnej stronie mocy!

W książce dzielę się moimi osobistymi odkryciami, spostrzeżeniami, doświadczeniami oraz technikami, które każdego dnia napełniają mnie siłą i mocą. Moja osobista przemiana zaczęła się ponad 13 lat temu i jestem bezgranicznie wdzięczna, że wyruszyłam w tę przepiękną podróż. Teraz wspieram inne osoby, aby trzymały się swojej ścieżki autentyczności i prawdy.

Sztuka tworzenia siebie

Twoje słowa mają moc. Wypowiadaj słowa życzliwe, kochające, pozytywne, podnoszące na duchu, zachęcające i życiodajne.

Każdy zna prastary zwrot „Abrakadabra”. Niewiele osób jednak wie, że są to aramejskie słowa abra kad abra, które w dosłownym tłumaczeniu znaczą „słowa tworzą światy”. Zapisywane na amuletach, wypowiadane jako magiczna inkantacja, miało przypominać, że jesteśmy odpowiedzialni za energię ukrytą w słowach. Wierzyli w to starożytni mędrcy, magowie, gnostycy i mistrzowie, którzy za pomocą słów pragnęli kształtować świat.

Dziś wiemy, że… mieli rację. Słowa oddziałują na nas i na nasze otoczenie, co potwierdzają liczne badania (na przykład dr. Emoto). Każde słowo niesie określony ładunek energetyczny. Może nas uskrzydlić albo pozostawić po sobie bolesną ranę, rozdrapywaną przez lata wspomnieniami. Wiele osób przez całe dekady pamięta przykre słowa wypowiedziane dawno temu pod wpływem złości. Naszym zadaniem jest uleczenie tych miejsc, przebaczenie i wysiłek, aby urazę przekształcić we współczucie. Przecież ranią innych tylko ci, którzy sami są poranieni, zagubieni i nieszczęśliwi. Szczęśliwy, zdrowy wewnętrznie człowiek nie sprawia bólu innej osobie – przeciwnie, wspiera i podnosi innych.

Żyjemy w niezwykłych czasach. Rozwój technologiczny zdumiewa i przyprawia o zawrót głowy, komunikacja przyspieszyła wielokrotnie. Ludzie dużo mówią, piszą, dzielą się informacjami, wysyłają w świat miliony słów na minutę. Naszym kluczowym zadaniem stał się uważny, świadomy i celowy wybór kogo, czego i po co słuchamy.

Nie jest łatwo odciąć się od negatywnych przekazów. Atakują nas w mediach i w przestrzeni publicznej, przesiąknięte nimi są najrozmaitsze sfery naszej aktywności. Dlatego tak ważne jest, by samemu dokonywać świadomych wyborów i nie szkodzić tym, którzy nas otaczają, a także… sobie. Złe słowa i zawarta w nich energia jak bumerang wracają do nadawcy. Przybierają postać problemów finansowych lub zdrowotnych, dojmującego smutku lub kryzysu w relacjach. Kto sieje wiatr, zbiera burze. We wszechświecie istnieje uniwersalne prawo przyczyny i skutku, podlega mu każdy z nas.

Dojrzałość i mądrość są owocem powściągliwości. Zanim coś powiesz – pomyśl. I zastanów się, czy określone słowa na pewno warte są tego, aby podzielić się nimi z otoczeniem.

Na świecie istnieją dwie główne siły: miłość i lęk. Miłość daje życie, lęk je odbiera. Miłość poszerza, powiększa, a lęk kurczy, pomniejsza, zamyka. Poczujesz to za każdym razem, kiedy świadomie i z uwagą wypowiesz słowa pełne miłości oraz te podszyte lękiem.

Jaki świat pragniesz tworzyć dla siebie i swoich bliskich?

Bądź świadomym i odpowiedzialnym twórcą.

Myśli, które wybierasz, i słowa, których używasz, tworzą rzeczywistość, której doświadczasz.

Podczas mojej podróży ku poznaniu siebie zrozumiałam, że życie przypomina ogród – może być przypadkowe, wtedy wypełnia się chwastami i chaosem, ale możemy też świadomie o nie zadbać, aby kwitło, zachwycało barwami i harmonią. Wybór należy do nas. A wszystko zaczyna się od myśli oraz słów, którymi dzielimy się w otoczeniem.

W mojej najnowszej książce „Słowa mocy. Sztuka tworzenia szczęśliwego życia” wybrałam 21 słów (i zawartej w nich energii), które pomogły mi przetrwać i pokonać największe wyzwania mojego życia: Uważność, Odpuszczenie, Wdzięczność, Szczęście, Wolność, Intuicja, Całkowita pewność, Miłość, Wytrwałość, Spontaniczność, Poczucie własnej wartości, Cierpliwość, Odwaga, Determinacja, Odpoczynek, Wieczna młodość, Wrażliwość, Natura, Pasja życia, Sukces i Rozwój.

Każde z rozdziałów opatrzony jest moją osobistą historią oraz technikami, które pomagają tym życiodajnym energiom w nas rozkwitać – afirmacjami, medytacjami oraz modlitwami.

Nasz rozwój to nieustanne pokonywanie problemów i wyzwań codzienności. Ta książka niesie ogromną motywację, wsparcie, optymizm i moc. Będzie Was wspierała nie tylko podczas trudniejszych, zimowych dni, ale będzie prowadziła Was zawsze wtedy, gdy zaistnieje taka potrzeba.

Jak korzystać z tej książki?

  • Możesz czytać kolejne rozdziały po kolei, napełniając się mocą słów, przekazów, historii i porad oraz zawartą w nich pozytywną energią.
  • Możesz wybierać strony na chybił trafił, a wcześniej poprosić swoje opiekuńcze anioły o przekaz, który w określonym momencie życia będzie dla Ciebie najbardziej wartościowy.
  • Możesz również wybrać jedno konkretne słowo i pracować z nim przez cały dzień, tydzień, a nawet miesiąc. Otwierając się na wibrację tego słowa, przebudzisz w sobie jego ukrytą energię. Na przykład jeśli towarzyszą Ci lęk lub obawy, wybierz rozdział Odwaga. Możesz pracować każdego dnia z umieszczonymi tam afirmacjami, modlitwami i medytacjami, dzięki którym doświadczysz mocy przemiany.

Ta książka jest żywa – jest pełna życia i będzie współtworzyła Twoje życie razem z Tobą, w zależności od momentu, w którym obecnie się znajdujesz.

Zwróciłam szczególną uwagę, aby ta książka była przepiękna wizualnie, aby samo trzymanie jej w rękach wzbudzało w Tobie radość, nadzieję, siłę, moc i otwierało na piękno świata. Mnóstwo w niej inspirujących zdjęć o różnorodnej tematyce, ale szczególnie kocham ujęcia przepięknych kwiatów, które fotografowaliśmy razem z moim mężem w samym środku upalnego lata – zatrzymaliśmy te cudowne dni i ich energię w zdjęciach i na kartach tej książki. Będą teraz ogrzewały nas wszystkich podczas zimowych dni.

Tworzenie tej książki oraz zdjęć to była ogromna przyjemność. Właśnie dlatego ta książka jest przepełniona piękną, jasną, dobrą, pozytywną energią i mocą. To będzie wspaniały prezent dla Ciebie i dla bliskich sercu osób, którym pragniesz podarować wzmocnienie, radość, nadzieję, siłę, optymizm oraz moc przemiany swojego życia. Ta książka z pewnością stanie się bliskią sercu przyjaciółką.

I na zakończenie…

Całe Twoje życie jest o… TOBIE.

Po to tu jesteś – aby doświadczać siebie, aby poznać prawdę o sobie.

Podczas swojej wędrówki odkrywasz, kim jesteś i kim nie chcesz być. Wybierasz i kształtujesz najlepszą wersję siebie. Doświadczasz obfitości życia i swojego potencjału.

Każda osoba i każda sytuacja w Twoim życiu jest dla Ciebie impulsem do zmiany i rozwoju. Każda chwila jest wielkim darem, w którym ukrytych jest tysiąc możliwości i wersji wydarzeń.

Ludzie marzą o spokojnym życiu, ale spokój to iluzja szczęścia. Naszym zadaniem jest rozwój, ruch i przemiana. Po to tutaj jesteśmy – aby dokonać transformacji.

Płyń ze wszechświatem.

Wybieraj swoją prawdę.

Twórz swoje szczęśliwe życie – to Twoje prawo!

Ja jestem w tej wędrówce razem z Tobą i mocno trzymam Cię za rękę.

Dziękuję.

Z miłością,

Agnieszka