Kiedy mówimy o dobrostanie, obfitości i dobrobycie, wielu osobom od razu przychodzi na myśl duża ilość pieniędzy. Jesteśmy nauczeni przez świat, że powinno zależeć nam na tym, aby posiadać dużą ilość dóbr materialnych. Właśnie z nimi utożsamiamy szczęście, dobro, pomyślność, sukces czy bogactwo. Tymczasem w życiu nie chodzi o to, aby dużo posiadać – chodzi w nim o doświadczanie szczęścia, a to nie zawsze ma związek z pieniędzmi.

Możesz mieć największy, najpiękniejszy, najwspanialszy dom, ale jeśli nie ma w nim miłości i zrozumienia, to nie stanie się miejscem szczęścia i radości.

Możesz mieć piękne, szczupłe, wysportowane ciało ubrane w najmodniejszą i najdroższą sukienkę, ale w głębi serca czuć samotność i niskie poczucie własnej wartości, które nie jest uzależnione od czynników zewnętrznych.

Możesz mieć najdroższy, najnowocześniejszy samochód świata, ale może on stać się powodem wypadku samochodowego, w którym utracić można coś znacznie cenniejszego niż samochód: zdrowie.

Możesz mieć wokół siebie mnóstwo ludzi, możesz być adorowana i podziwiana, a w głębi serca czuć się samotna i nierozumiana.

Możesz mieć pracę, która daje ogromne dochody, ale nie jest zgodna z powołaniem i wyznawanymi wartościami – wówczas pieniądze w żaden sposób nie są w stanie zagłuszyć wewnętrznego konfliktu, który niszczy od środka niczym nowotwór.

Możesz mieć ogromną sławę i prestiżowe stanowisko, ale jednocześnie doświadczać braku szacunku, prywatności oraz radości z życia.

Czynniki zewnętrzne nigdy nie gwarantują prawdziwego szczęścia i głębokiego spełnienia. Brak pieniędzy również nie daje nam poczucia szczęścia. Gdzie więc ono się znajduje? O tym piszę w mojej najnowszej książce „Dobrostan”. To książka o prawdziwie bogatym życiu. 🙂

Czym więc jest ten prawdziwy dobrostan?

Tym tematem zajęłam się głęboko podczas miesięcy lokcdownu i pandemii, która diametralnie zmieniła nasz sposób widzenia świata. Pokazała, co tak naprawdę jest ważne.

Piszę w samotności, zaglądam do swojego serca i duszy…

Kiedy piszę książki, setki, a nawet tysiące godzin spędzam przy klawiaturze komputera. Szukam wtedy chwil spokoju, ciszy i samotności, o które tak trudno w życiu matki, żony i kobiety, która zajmuje się domem i ma tysiąc innych codziennych obowiązków. Jednak te wyszarpane z codzienności bezcenne godziny, kiedy piszę, to chwile spotkania się w moja duszą – wtedy łączę się z Wami. Spotykamy się z przestrzeni serca, a te spotkania są głębokie i jak najbardziej realne.  Przekonałam się o tym podczas moich ostatnich wakacyjnych podróży po Polsce. Spotykałam Was, czytelniczki moich książek niemal wszędzie: w restauracjach, hotelach, w parkach, na plaży, na ulicy, w sklepach….

Kiedy zaczynałam pisać moje książki (w roku 2007 ukazała się moja pierwsza książka „Smak życia”) byłam totalną autsajderką. Mój sposób życia i myślenia był tak „dziwaczny”, że moja ukochana Mama, kiedy dowiedziała się, że chcę zrezygnować z pracy w telewizji, aby w pełni zająć się pisaniem książek zapytała mnie z przerażeniem i troską „a kto je kupi?”. Bała się o mnie i o moją przyszłość. Czy będę miała z czego żyć idąc tak radykalnie za głosem mojego serca. Nie wierzyła, że mój „dziwaczny” sposób życia i niezależność myślenia trafi do osób, dla których ta nowa ścieżka stanie się zrozumiała, ważna i potrzebna. Jest ogromnie ważna i potrzebna, zwłaszcza w tych szalonych czasach.

Spotkanie w przestrzeni serca

Kiedy spotykam Was podczas moich podróży, chwytamy się naszych serc i pięknych, czystych wibracji niczym rozbitkowie dryfujący na falach wzburzonego oceanu. Świat szaleje, a nasza obecność, świadomość i wewnętrzna moc sprawia, że czujemy się stabilnie, spokojnie i bezpiecznie. Mamy w sobie zaufanie i wewnętrzną moc. Moje książki są dla wielu osób niczym koła ratunkowe – pomagają pozostać na powierzchni nadziei, zaufania, emocji i uczuć. Dla innych są jak powiew świeżego powietrza, jak oddech.

Wiem, jak bardzo zmieniły sposób myślenia, oraz ŻYCIA wielu osób moje książki „Pełnia życia” (z 2016 roku), która dosłownie wywróciła do góry nogami życie wielu, wielu osób. To samo stało się z książką „Rozmaryn i róże”, „Miłość. Ścieżki do wolności”, „Słowa mocy”, „Menopauza. Podróż do esencji kobiecości”, „Twoja wewnętrzna moc”, a teraz czyni to ta najnowsza, czyli „Dobrostan”.

Wiem o tym z Waszych listów i opowieści.  Treść kilku z nich zamieszczę poniżej. Za wszystkie dobre słowa z całego serca i z największą wdzięcznością i miłością DZIĘKUJĘ!!!!

Dobrostan to stan dobra w Tobie i w twoim życiu. O tym jak je osiągnąć piszę w mojej najnowszej książce 🙂

„Dobrostan” – fragmenty komentarzy czytelników 🙂

 1. @3minutypatrycji –  „Dobrostan” powstał w odpowiedzi na ubiegłoroczne wydarzenia, które ogarnęły cały świat i dały początek zmianom, z którymi po dziś dzień się mierzymy. Jedni kryzys przekuli w coś dobrego, inni wciąż nie potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Bez względu na to, po której stronie aktualnie się znajdujesz, książka ta może stać się drogowskazem, światełkiem w tunelu i prawdziwym przewodnikiem po czasach wypełnionych chaosem, dezinformacją i lękiem o przetrwanie. Zaufaj sobie oraz Temu co Cię prowadzi, bądź wdzięczny, bądź dobry dla siebie i innych, dziel się, a doświadczysz dobrostanu o jakim Ci się nawet nie śniło.
 2. @kasia.czyta.ksiazki –  Pani @agnieszkamaciag zawsze potrafi wlać w moje serce nadzieję. Jej książki są jak plaster na poranioną duszę
 3. @monia_jablonska –  Agnieszka pisze: „mnie pomogło przejąć kontrolę nad moim życiem i samopoczuciem, dzięki niemu zrozumiałam, że nie mam na co czekać muszę działać i działam każdego dnia już od wielu lat”. ? Zgadzam się z tym, nasze szczęście to coś co trzeba wypracować, stworzyć samemu i właśnie to jest wspaniałe, że ja sama mogę sprawić to, żeby czuć się dobrze w swoim życiu. Mogę żyć dokładnie tak, jak uważam, że na to zasługuję. Robić to co kocham, inwestować czas w to, co dla mnie ważne, poświęcać go na rodzinę, znajomych, swoje pasje i wszystko co sprawia mi radość i przyjemność.
 4. @alex_ka_te –  „Wspaniale jest być z innymi ludźmi, ale z samą sobą jesteś przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, przez całe życie i ..wieczność”. Agnieszka Maciąg ma rację, kiedy pisze, że nie zawsze trzeba polegać na innych, by cieszyć się pełnią życia. Ważne natomiast, by znaleźć szczęście w sobie, zaakceptować swoje słabości, zawalczyć o poczucie własnej wartości. […] Ta książka jest trochę jak dobra przyjaciółka, która nie narzuca się, ale szepcze do ucha słowa, które mogą wiele zmienić..
 5. @uwaga_nadchodzi_mama –  Jeśli jesteście w takim momencie, ze potrzebujecie, żeby ktoś Was przytulił, uspokoił i nakierował, to ta książka jest dla Was ?✨
 6. @niecierpliwy_romantyzm –  Większość książek @agnieszkamaciag czytałam, są niesamowite i magiczne. Ta również taka jest, choć ledwo ją przejrzałam. Bo do czytania takich cudnych słów, musi być cisza, spokój i magia.
 7. @blusheaaa –  To kolejna przeczytana książka autorki. Książka z której płynie tyle miłości, dobra, troski i wdzięczności. Bardzo się cieszę ze trafiła w moje ręce.
 8. @zdrowopieknieibezglutenowo –  Przeczytałam już wszystkie książki Agnieszki i z każdej nowej wyciągam jeszcze więcej. Książki te pozwalają spojrzeć na wiele kwestii z zupełnie innej perspektywy. Otwierają szersze spojrzenie na rzeczy i myślenie, które potrafi ograniczyć nasze możliwości.
 9. @_karolina_puzdrowska –  Ta książka to nie tylko przepiękne zdjęcia , oprawa , ale i magiczne słowa, które potrafią wnieść w życie nowe spojrzenie na świat , to co jest naprawdę ważne?
 10. @zdrowa_dusza – Dla mnie temat obfitości jest tematem szeroko pojętym pod każdym względem mojego życia Uczę się otwierać w pełni na to co ma do zaoferowania życie ale także uczę się na nowo jak sama mam funkcjonować w nowej rzeczywistości, którą tworze każdego dnia. Dla mnie jest to proces, który często nie jest łatwy w szczególności w tym wymagającym I intensywnym czasie? ostatnie tygodnie są dla mnie wyjątkowo intensywne, na każde doświadczenie I wyzwanie staram się patrzeć zupełnie inaczej. W każdym nawet trudnym doświadczeniu Uczę się dostrzegać nowe możliwości I szanse jakie ze sobą niesie. Ufam I Uczę się ufać życiu, które zawsze się mną opiekuje I pragnie dla mnie jak najlepiej ❤❤
 11. @magda_kardys –  Wierzcie lub nie, ale od kiedy skończyłam czytać „Dobrostan” jestem chodzącą oazą spokoju i naprawdę niewiele rzeczy jest w stanie wyprowadzić mnie z równowagi. Przypomniałam sobie o codziennej praktyce wdzięczności i każdego dnia czuję się po prostu szczęśliwa. Nasz dobrostan tworzymy sami i jeśli nie zadbamy o niego właściwie to nikt i nic nie pomoże nam w budowaniu poczucia szczęścia i spełnienia.  [z jej bloga – https://lepiejbycmoze.pl/agnieszka-maciag-dobrostan-recenzja/]
 12. @malektobola –  Piszę też o tym co każdy z nas ma bardzo cennego, i o co zabiegają inni – nasz CZAS. To od nas zależy czy wykorzystamy go właściwie, tak jak rzeczywiście chcemy czy damy sobie go „skraść”. Wszyscy mamy go tyle samo, 24 h na dobę!  Nabyte nawyki, wpojone przekonania mają dużą siłę i często potrzeba czasu by je zmienić. Pierwszy krok to je zauważyć ? Autorka udowadnia, jak z resztą w każdej swojej książce, że nasz rozwój, świadome życie to najcenniejsze co możemy sobie podarować. Wtedy zadbanie o wszystkie sfery życia, osiągnięcie dobrostanu staje się łatwiejsze co nie znaczy – zawsze proste, a nieproste nie oznacza gorsze
 13. @trzaskowska.magdalena – Od jakiegoś czasu zaczęłam być uważna na siebie i świat dookoła. Zaczęłam pielęgnować małe chwile, dobro każdego dnia, uśmiech drugiego człowieka. To bardzo ważne w dzisiejszym świecie, który pędzi i nie zwraca uwagi na nas. […] Bądźmy troskliwi dla siebie tego lata. Zadbajmy o siebie, swoje poczucie wartości i zbudujmy swój dobrostan.
 14. @mariastrzylak –  Nauczyłam się być ze sobą w całym tym naszym rozgardiaszu. Tego nauczyła mnie Ona, moja Przewodniczka, Nauczyciel duchowy, Mistrzyni. Zaczęłam od wpatrywania się w światło świecy przez 10 min. każdego wieczora, potem przyszły wschody słońca i codzienna praktyka. Lubię mieć strukturę, czuję się w niej bezpiecznie?. Owocem tego jest mój spokój, wdzięczność i miłość przede wszystkim do samej siebie, która rozlewa się jak rzeka na innych.
 15. @mowosfera –  Aktualnie czytam „Dobrostan” mając silne poczucie, że na tą książkę bardzo czekałam. Jest ona wyjściem naprzeciw moim dylematom, wątpliwościom, obawom, niepewnościom oraz blokadom. Odpowiada na moje pytania oraz dostarcza nowej perspektywy. Koi, daje nadzieję, motywuje do spojrzenia na wiele aspektów nieco inaczej niż dotychczas. To książka, do której wielokrotnie będę wracała, jestem tego pewna.

LubimyCzytać

 1. @Margotka –  Książka zarówno jak i wcześniejsze dzieła autorki, jest pięknie wydana, ze zdjęciami, z afirmacjami i przede wszystkim z kojącym i pozytywnie nastawiającym przekazem. Nie jest to pozycja na jeden wieczór, w moim przypadku było to czytanie rozdziałów w przerwach i zastanowieniem nad przeczytanym fragmentem. Samo przeczytanie książki nie zmieni naszego życia, ale idąc własną ścieżką, medytując i zmieniając negatywne podejście, możemy osiągnąć życie pełne miłości i dobra.  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4965011/dobrostan-o-szczesliwym-bogatym-i-spelnionym-zyciu/opinia/66676007#opinia66676007
 2. @Magdalena –  Ta książka pokazuje jak iść do przodu, być zdrowym, spokojnym, optymistycznie nastawionym do przeciwności na które możemy trafić. By nie żyć przeszłością tylko rozwijać się, być zadowolonym ze swojego życia. Dużo jest w naszej głowie. Motywacja i chęć do bycia spełnionym człowiekiem to początek naszego spełnienia. Bardzo pozytywna książka mówiąca o tym, że życie to największy nauczyciel. To co jest największym atutem tej książki to mądrość autorki. Opiera się na swoich życiowych przykładach. Czytając mamy wrażenie, że robimy się spokojniejsi, wyciszeni. https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4965011/dobrostan-o-szczesliwym-bogatym-i-spelnionym-zyciu/opinia/66278881#opinia66278881
 3. ANONIM –  Nic nie dzieje się przypadkiem. Wszystko ma swój cel, powód i sens. Jako gatunek wkroczyliśmy w nową erę, przestaliśmy żyć dla kogoś, na pokaz. Zaczęliśmy myśleć w innych kategoriach, zaczęliśmy słuchać siebie.. Kiedy odpuszczamy możemy przyjmować, nauczyć się na “ nowo chodzić „, poczuć harmonię, autentyczność. Bo życie nigdy się nie kończy, lekcje przerobione posuwają nas do przodu. A czym jest dobrostan? Dobrostan to nie tylko stan posiadania, ale stan umysłu, który tworzy cały sens, to co kochasz, z kim przebywasz, że nie musisz się martwić o swoje potrzeby, gdy czujesz spokój , radość i siłę. Dobrostan to poczucie, że masz wszystko czego potrzebujesz i nadal pragniesz tego, co piękne, inspirujące, dobre dla Ciebie i innych. Jednocześnie przepełnia cię totalna wdzięczność za to co, posiadasz. W życiu nieustannie musi płonąć ogień, który daje nam moc, aby przenosić góry, tworzyć, działać, zmieniać świat, pokonywać wszelkie ograniczenia i przeciwności losu. Dokładnie o tym jest ta książka o sięganiu, po to co jest w naszych myślach ! https://www.empik.com/dobrostan-o-szczesliwym-bogatym-i-spelnionym-zyciu-maciag-agnieszka,p1267322032,ksiazka-p
 4. ANONIM –  FANTASTYCZNA. Nie , to powinno brzmieć tak: FAN-TA-STY-CZNA!!!! Tchnie z niej nie tylko absolutnie unikatowa i wyczuwalnie ugruntowana wiedza. Pani Agnieszka to dla mnie rzadki przypadek osoby jednocześnie błyskotliwie inteligentnej , o bardzo analitycznej naturze w połączeniu z otwartością na duchowość w stopniu ponadprzeciętnym. Dla mnie bezcenne i budzące zaufanie. Może dlatego że wiele z tych dróg pokonałam sama, mozolnie i boleśnie, ta książka napisana z pasją i wyczuwalną misją daje czytelnikowi możliwość pokonać parę tego typu etapów od razu i wygodnym fotelu bez wychodzenia z domu. https://www.empik.com/dobrostan-o-szczesliwym-bogatym-i-spelnionym-zyciu-maciag-agnieszka,p1267322032,ksiazka-p
 5. ANONIM –  Wspaniała książka. Bardzo ważna i potrzebna. Autentyczność, prawda, doświadczanie, mnóstwo wiedzy i inspiracji. Pisana z rzetelnie, z dużym zaangażowaniem. Przeczytałam pierwszy raz szybko i zachłannie. Drugi raz czytam już na spokojnie, zaznaczam ważne miejsca, podkreślam najważniejsze zdania. Książka, która zmienia sposób myślenia i otwiera oczy na wiele ważnych aspektów, na które nie zwraca się zwykle uwagi, ale to one wpływają na nasze życie, relacje z innymi, ze sobą, a również z pieniędzmi. https://www.empik.com/dobrostan-o-szczesliwym-bogatym-i-spelnionym-zyciu-maciag-agnieszka,p1267322032,ksiazka-p