Książka Marci Shimoff oraz Carol Kline „Sekret szczęścia. 7 fundamentów życiowej radości.” nie była moją miłością od pierwszego wejrzenia. Szczerze mówiąc, gdy zobaczyłam ją po raz pierwszy na półce w księgarni ominęłam ją szerokim łukiem. „Kolejny sekret” pomyślałam sobie zmęczona ważnym tematem prawa przyciągania, który za sprawą amerykańskich specjalistów do spraw marketingu został spłycony. Sprowadzony do materialistycznych zachcianek. Do przyziemnej chęci posiadania np. super samochodu lub biżuterii i zdradzenia nam szybkiego sposobu, jak bez wysiłku to wszystko zdobyć.

Zbyt długo żyję na tym świcie, by ktoś  mógł mnie przekonać, że posiadanie przedmiotów daje poczucie szczęścia. Nie daje. Chwilowe zadowolenie być może tak. Ale na pewno nie szczęście. Jednak ta książka wróciła do mnie za sprawą pięknego, mądrego fragmentu, który przesyłała mi przyjaciółka. Uznałam wtedy, że powinnam do niej wrócić i się jej przyjrzeć.

Jakież było moje zaskoczenie gdy okazało się, że tytuł „Sekret szczęścia” jest tytułem polskim, a celem autorki było wytłumaczenie tego, co poprzez sukces „Sekretu” zostało tak spłycone. Oryginalny tytuł książki brzmi: „Happy For No Reason. 7 Steps to Being Happy from Inside Out”. A więc: Szczęście bez powodu. 7 kroków do szczęścia, które wypływa z naszego wnętrza.

Autorka książki tak samo jak ja doskonale wie, że prawo przyciągania działa. I to bezbłędnie. Napisano już na ten temat wiele ważnych i cennych książek. I teraz jesteśmy na kolejnym poziomie – teraz ważniejsze od pytania „czy przyciągamy” staje się pytanie CO przyciągamy. Bo przyciągamy z całą pewnością.

Autorka książki, która osiągnęła ogromny zawodowy sukces, a co za tym idzie duży majątek, wcale nie czuła się szczęśliwa. Spełniły się wszystkie jej marzenia i zachcianki, ale ona wewnątrz siebie czuła pustkę. Wtedy zaczęła się zastanawiać czym tak naprawdę jest szczęście. Jak to się dzieje, że są na świecie ludzie szczęśliwi bez powodu? Ludzie, którzy doznali w życiu wielkich problemów, prawdziwych tragedii, a mimo to emanują spokojem i zadowoleniem. Mało tego, potrafią wspierać innych. Są szczęśliwi i wewnętrznie spokojni niezależnie od tego, co przynosi ich życie, czy coś posiadają czy nie. Bo nikt z nas nie jest wolny od nieszczęść.

Jak to się dzieje, że są szczęśliwi?

Autorka zaczęła badać fenomen szczęścia bez powodu. Stworzyła listę 100 najszczęśliwszych ludzi świata. Opisała ich historie. Przyznam szczerze, że czytając je czasem głośno się śmiałam, a czasem zalewałam się łzami.

„Sekret szczęścia” to nie jest książka ezoteryczna, ale praca dochodzeniowa, pełna wyników badań oraz cennych technik, które przez nas praktykowane zdecydowanie mogą podnieść jakość naszego życia, wnieść w nie więcej szczęścia i wewnętrznego spokoju. Jest to doskonałe, jakże kompletne kompendium wiedzy. Książka bardzo ważna, cenna, praktyczna i mądra. Zdecydowanie Wam ją polecam!

A to nota od wydawcy:

Jeśli jesteś pozytywnie nastawiony do życia, dowiesz się, jak zintensyfikować to uczucie. Jeżeli natomiast czujesz się nieszczęśliwy, dzięki tej książce nauczysz się pozbywać złych emocji, a także znajdować w życiu prawdziwą radość i sens. Opierając się na najnowszych odkryciach specjalistów z dziedziny psychologii pozytywnej i neurofizjologii, autorka proponuje prosty i skuteczny program. Jego wdrożenie podniesie Twój poziom endorfin – tych wspaniałych hormonów szczęścia. Poszybuje on w górę jak rakieta.

Zbuduj swój własny Dom Szczęścia:

1. Fundamenty – weź odpowiedzialność za swoje szczęście.
2. Filar umysłu – nie wierz we wszystko, co myślisz.
3. Filar serca – pozwól, by prowadziła Cię miłość.
4. Filar ciała – spraw, by Twoje komórki były szczęśliwe.
5. Filar duszy – połącz się z Absolutem.
6. Dach – żyj z poczuciem celu.
7. Ogród – dbaj o dobre relacje z innymi.

Fantastyczna! Marci Shimoff napisała książkę, która jest praktyczna, inspirująca i przystępna. Wskazuje w niej czytelnikom techniki pomagające wprowadzić szczęście do wszystkich sfer życia: cielesnej, umysłowej, uczuciowej, duchowej i zmysłowej. To siedem książek połączonych holistycznie w jedną.

Stephen Covey, autor bestsellera „7 nawyków skutecznego działania”

W tej książce znajdziesz proste i praktyczne wskazówki, jak doświadczyć głębszego i bardziej trwałego poczucia szczęścia, niezależnie od zewnętrznych okoliczności.

Jack Canfield, ze „Wstępu”