Uwielbiam wodę!
Tak jak większość osób zainteresowanych zdrowym stylem życia wiem, że należy pić jej dużo. Ile wody pić dziennie? Najlepiej dwa litry. Chińczycy już tysiące lat temu twierdzili, że częste picie wody oczyszcza organizm i daje efekt długiego życia. Nasi przodkowie cenili wodę i oddawali jej cześć. Woda jest źródłem wszelkiego życia na Ziemi, dlatego od pradawnych czasów była symbolem duszy. Ciało dorosłego człowieka aż w 70% składa się z wody. Co ciekawe, około 70% powierzchni Ziemi pokrywają właśnie wody.

Woda jest darem wszechświata – w procesie ewolucji z wody wyszło ludzkie życie, a w wodach płodowych rozwija się ludzki embrion. Bez wody życie nie istnieje.

Osoby, które lubią i piją czystą wodę w odpowiednich ilościach to dzisiaj prawdziwa rzadkość.
A wiecie, że żaden proces przemiany materii nie może odbyć się sprawnie bez odpowiedniej ilości wody? Jej niedobór ma wpływ nie tylko na nasz wygląd, samopoczucie ale również dobre działanie systemu immunologicznego. Woda jest niezbędnym środkiem transportu dla wszystkich materiałów potrzebnych komórkom naszego organizmu. Konieczna jest także w procesie wydalania i oczyszczania. Gdy dostarczamy ciału odpowiednie ilości wody, nasza skóra staje się elastyczna, gładka i czysta, toksyny są usuwane z organizmu na bieżąco, a cały organizm może prawidłowo funkcjonować.

Pijąc dużo wody będziecie więc dłużej młodsi :).

Pewnie przechodzisz obojętnie obok owoców, które leżąc w suchych warunkach stają się zwiotczałe i pomarszczone. A dokładnie to samo dzieje się z nami, gdy nie dostarczamy organizmowi dostatecznej ilości wody. Pijemy zbyt mało wody, jemy zbyt mało warzyw i owoców. Większości z nas woda po prostu nie smakuje. Jej smak wydaję się być nudny i bezwartościowy. Być może dzieje się tak dlatego, że w naszym społeczeństwie bardzo rzadko podaję się do picia czystą wodę małym dzieciom? Zamiast tego otrzymują duże ilości słodkich, barwionych i sztucznie aromatyzowanych napojów, od których uginają się sklepowe półki…

Jak pić wodę?

  • Woda, którą pijemy na co dzień nie powinna zawierać zbyt dużej ilości wapna i minerałów.
  • Jeśli pijemy wodę z kranu warto zaopatrzyć się w dobry filtr.
  • Wlewanie w siebie dwóch litrów wody w akcie desperacji „ojej, muszę pić dużo wody!” nie ma sensu. Przeleci przez nasz organizm i nie będzie miała szans, by spełnić wszystkie potrzebne funkcje. Najlepiej jest pić po szklance wody, systematycznie co jakiś czas w ciągu całego dnia.
  • Dobrą metodą zaopatrzenia organizmu w wodę jest spożywanie dużej ilości świeżych warzyw i owoców. Zawierają witaminy i minerały, których potrzebuje nasz organizm. Owoce i warzywa zawierają 90% wody! Badania prowadzone na społecznościach długowiecznych pokazują, jak ważne jest spożywanie surowych warzyw i owoców nawet do najpóźniejszych lat życia.