W tym pięknym dniu chciałam podzielić się z Wami szczęśliwą wiadomością – już za niespełna miesiąc, będzie miała premierę moja nowa książka pt. „Twój dobry rok”! Jest to książka, do której powstania zainspirowałyście mnie Wy! 🙂

Wiele osób prosiło mnie o kalendarz, ale również o zebrania w jedną książkę ważnych dla Was, bardzo inspirujących tekstów, które mają w sobie ładunek pozytywnej, silnej motywacji oraz czynią życie bardziej radosnym, spełnionym i pięknym.

Kiedy myślałam o samym kalendarzu jakoś nie do końca czułam ten temat – chyba zbyt wiele mam do przekazania 🙂  Podczas całego nowego roku, który już się zbliża, pragnę autentycznie wpływać na podniesienie Waszego samopoczucia, nastroju i energii, ale jednocześnie nie wpływać na Wasze osobiste wybory dotyczące planowania, marzeń i przemyśleń. Dlatego nie powstał kalendarza, ale książka bardzo ciepła, bardzo pozytywna i mocno inspirująca.

nie jest więc kalendarzem, ale Waszym przyjacielem i wsparciem przez cały rok. Książka jest podzielona na 12 miesięcy, a w każdym miesiącu znajdziecie teksty, które piszę jak do najbliższej sercu przyjaciółki. Jak zadbać o siebie oraz o swoją dobrą, radosną przestrzeń w domu i pracy, jak tworzyć magiczny, pozytywny nastrój wokół siebie i swoim sercu, jak cieszyć się każdą porą roku i jak czerpać radość z tych unikalnych, darowanych nam przez życie dni.

W książce znajdują się moje ulubione teksty z bloga dobrane odpowiednio w taki sposób, aby w każdym miesiącu nieść dawkę dobrej energii. Są praktyczne przepis, porady, motywacje i inspiracje. Kiedy tworzyłam tę książkę była dla mnie niczym piękne, barwen puzzle. Nie wiedziałam, jaki powstanie z nich obrazek. Gdy wszystkie teksty były już gotowe poczułam wielką wdzięczność, bo książka, która się narodziła jest autentycznie piękna, pozytywna, bliska sercu kobiety. Jestem ogromnie szczęśliwa, że będzie inspiracją i pięknym prezentem nie tylko dla Was, ale dla ważnych dla Was kobiet – dla Waszych mamy, córek, sióstr, przyjaciółek, koleżanek, aby pamiętały, że szczęście nie zaczyna się w świecie zewnętrznym, ale w naszym sercu. Dlatego książkę tę zaczęłam od listu do Twojego serca, w którym piszę:

List do Twojego serca
Nowy rok to nowa, niezwykła przygoda. Nowe wyzwania i nowe odkrycia. Nowe przestrzenie do poznania samej siebie. Nowa TY.
Przed tobą 365 niepowtarzalnych dni, których jakość w ogromnej mierze zależy tylko od ciebie.
Każdy z nas codziennie staje wobec rozmaitych wyborów, doświadcza zdarzeń pięknych, ale czasem również trudnych. Jedne i drugie postaraj się traktować jako cenne lekcje w drodze do rozwoju, do doskonałości. Kluczowe jest nastawienie. Jeśli nie nadasz swojemu życiu i pracy znaczenia, to… nikt tego nie zrobi.
Miej odwagę żyć tak, jak tego pragniesz. Drzemie w tobie podróżniczka. Odkrywczyni. Poetka. Buntowniczka. Wizjonerka. Artystka codzienności. Masz w sobie gorące serce, które ciebie prowadzi. Usłysz jego głos i podążaj za nim z ufnością i wiarą.
Dobre zdarzenia mogą się nam przytrafić od czasu do czasu, ale jeśli pragniemy przeżywać trwałe szczęście, to każdą podarowaną nam chwilę musimy z troską i uwagą przytulić do serca, aby uczynić ją tak dobrą, jak tylko możemy i potrafimy.
Te same okoliczności zewnętrze każdy z nas odbiera inaczej. Dla jednej osoby deszcz za oknem jest problemem, a dla innej błogosławieństwem, które daje życie i karmi. Oceny dokonujemy poprzez naszą indywidualną percepcję, poprzez nasze nastawienie. Możemy pracować nad tym, aby było pozytywne, aby nas wzmacniało i dodawało siły, pozwalało iść przed siebie z wiarą, uśmiechem i wysoko uniesioną głową.
Uwierz, że wszechświat cię wspiera. Zaproś do swojego życia szczęście i radość, aby opromieniły światłem i ogrzały dobrem każdy dzień tego niezwykłego, niepowtarzalnego, wyjątkowego roku…

Okładka książki jest jasna i prosta – tak jak jasne i czyste są dni, które zapiszecie swoimi marzeniami i wyborami. Na okładce książki nie ma mojego zdjęcia, ponieważ to ma być TWÓJ dobry rok – ja jestem tylko przyjacielem i serdecznym przewodnikiem. Na okładce znajduje się mandala, która jest symbolem doskonałości, ale również symbolizuje koło życia. Ta mandala jest złota, ponieważ pragnęłam, aby był do rok obfitości wszelkiego dobra i łask. Motywem przewodnim tej książki jest mandala, która wewnątrz książki, w zależności od pory toku zmienia swoje barwy, jak tęcza.

Tak jak wszystkie moje książki ta również jest piękna graficznie, pełna zdjęć i ciepła, które w moich książkach tak bardzo cenicie. „Twój dobry rok” będzie dla Was przyjacielem nie tylko przez jeden rok, ale przez wiele następnych! Chociaż w większości składa się z tekstów, które już wcześniej gdzieś się pojawiły, to wiem, że bardzo często do nich wracacie. I jak pisała jedna z dziewczyn, która w komentarzu na blogu do stworzenia tej książki mnie zachęcała „jednak co książka, to książka!”. I ja w pełni się z tym zgadzam. Nic nie zastąpi książki, którą można, położyć obok swojego łózka, aby emanowała dobra energią, przeglądać, dotykać i podarować bliskiej osobie. Cudowny prezent od serca.

Ja nie mogę się doczekać, kiedy będzie już ze mną! Przedsprzedaż książki właśnie ruszyła i dostępna jest . Po kliknięciu w link możecie zobaczyć jak wygląda w środku 🙂

Oddaję w Twoje ręce wyjątkową, bliską mojemu sercu książkę, która jest spełnieniem licznych  próśb. To zbiór tekstów, które publikowałam w ostatnich latach na blogu i w swoich książkach – dzisiaj układam je dla Ciebie w przewodnik po miesiącach roku.

„Twój dobry rok” to połączenie dziennika motywacyjnego, poradnika i pamiętnika, który możesz współtworzyć razem ze mną, a potem używać przez wiele lat. Pomoże Ci uporządkować czas i wykorzystać potencjał danego momentu w roku zarówno pod kątem duchowym, jak i praktycznym. Znajdziesz w nim cenne porady, inspiracje i przepisy, a także miejsce na zapisywanie swoich przemyśleń, czyli ogromną dawkę dobrej energii, byś mogła wziąć życie we własne ręce i wsłuchać się w głos swojego serca!

To piękny prezent na tę zbliżającą się zimę i dla Was i dla mnie! Ogromnie się z tego cieszę!!!!

Pozdrawiam Was ciepło, z miłością! 🙂

Agnieszka