„Wszystko jest energią. Dostrój się do częstotliwości tego, czego pragniesz, a w nieunikniony sposób stanie się to twoją rzeczywistością. To nie filozofia, to nauka.”

Albert Einstein

 Co to są afirmacje?

Współcześni naukowcy zgodni są co do tego, że wszystko we wszechświecie stworzone jest z energii. Nasze myśli mają moc tworzenia naszej rzeczywistości. Zmień swój sposób myślenia, a zmienisz swoją rzeczywistość – radził psycholog i filozof William James już na początku XX wieku.

Nasze życie nieustannie kreują nasze myśli, ale również słowa, emocje, a w dalszej fazie działania. Jednak początkiem wszystkiego jest właśnie myśl.

Naukowcy obliczyli, że współczesny człowiek ma około 60 tysięcy myśli dziennie, z czego co najmniej 80% to myśli negatywne. Nazwano je „automatycznymi myślami negatywnymi”. Każda negatywna myśl tworzy bardzo wyraźne zmiany w naszym ciele. Krytyka, ocena, złość, lęk czy niepokój powodują powstawanie w naszym organizmie hormonów, które dosłownie zatruwają nasze fizyczne ciało.

Jedynym sposobem zatrzymania tego procesu jest zmiana naszego sposobu myślenia. To nie jest łatwe, ale jest możliwe. Wymaga codziennej pracy, dyscypliny i systematyczności. Pomocne w tym są techniki takie jak joga, medytacja czy Mindfulness. Nieocenioną pomocną są również codzienne afirmację. Warto zacząć od nich każdy nasz dzień, ponieważ to waśnie rano, zaraz po przebudzeniu tworzymy naszą energię na cały dzień. Jeśli jest pozytywna, będzie nas wspierać, a nasze dobre nastawienie będzie działało cuda i otwierało przed nami wiele drzwi i nowych możliwości.

Słowo afirmacja pochodzi od łacińskiego affirmare, co oznacza  „zrównoważony, wzmocniony”. Afirmacje to pozytywne stwierdzenia, które rzeczywiście nas wzmacniają – nasze postanowienia, naszego ducha, nasze zamiary, marzenia i plany, a nawet nasze fizyczne ciało. Pomagają nam również uwierzyć w nasz potencjał. Pozytywne nastawienie tworzy energię, która w jak najbardziej wymierny sposób zmienia naszą rzeczywistość.

Afirmacje są sprawdzoną i skuteczna metoda samorozwoju i samodoskonalenia. Są wręcz niezbędnym narzędziem, jeśli chcemy „przeprogramować” swój umysł z nawyków negatywnego myślenia. W tym celu niezbędne jest stworzenie w naszych umysłach nowych, pozytywnych szlaków neuronowych, które nie tylko przełamią negatywne wzorce myślenia i działania, ale wpiszą w nasze umysły wzorce pozytywne, które będą dobrze na służyły.

Sposób naszego myślenia i mówienia ma zasadniczy wpływ na jakość naszego życia. Każda nasza myśli każde słowo to silna energia, która tworzy nasz wewnętrzny i zewnętrzny świat.

Afirmacje muszą być bardzo precyzyjnie skonstruowane. Skomponowałam je bardzo starannie, na podstawie działania naszych głównych czakr. Nasz umysł, nasze emocje i nasze ciało fizyczne bardzo dokładnie słuchają, czym je „karmimy” i precyzyjnie na to reagują. Jeśli powiemy sobie „nie mogę”, pojawią się wszelkie okoliczności, które będą wspierać ten rozkaz. Dokładnie tak samo będzie, gdy powiemy sobie „mogę!”. Wtedy cały nasz organizm się zmobilizuje, a podświadomość i cały wszechświat znajdą cudowne sposoby, aby rzeczywiście się nam udało.

Umysł jako wewnętrzny krytyk

Z całą pewnością niektóre z tekstów afirmacji na początku mogą wzbudzić Twój wewnętrzny sprzeciw, protest, a nawet złości. Jeśli na przykład jesteś chora, a czytasz lub mówisz „jestem zdrowa”, z całą pewnością Twój umysł zacznie protestować. Pamiętaj jednak, że Twoim naturalnym stanem jest zdrowie. Każda fizyczna choroba, to wiadomość od duszy, że na poziomie emocji coś wymaga naprawy. Afirmując zdrowie, przypominamy naszemu organizmowi kod zdrowia, który jest mu doskonale znany. Z czasem protestujący umysł wyciszy się, a świadomość, podświadomość oraz ciało fizyczne zaczną współpracować dla Twojego dobra. To podłączenie do Źródła Życia prowadzi nas również do odpowiednich ludzi, miejsc oraz terapii.

Gdy czytasz słowa „jestem piękna”, a wewnętrznie czujesz się osobą brzydką (każdy z nas nosi w sobie najsurowszego krytyka), pamiętaj, że ta negatywna ocena to jedynie projekcja Twojego umysłu. Gdy czujemy się piękne, zaczynamy promieniować wewnętrznym blaskiem. Gdy myślimy o sobie pozytywnie, zaczynam również w mądry sposób troszczyć się o siebie, dobrze odżywiać, ruszać. Ta pozytywna energia prowadzi nas do sposobu ubierania się, który jest zgodny z naszym wnętrzem, a nawet pomaga wybrać odpowiedni kolor włosów lub fryzjera. Cały Wszechświat zaczyna wspierać nasze pozytywne myślenie o sobie i prowadzi do optymalnych sytuacji, osób i miejsc.

Podobnie dzieje się z finansami. Jeśli cierpisz z powodu braku środków materialnych, a czytasz „jestem bogata”, na  początku umysł reaguje złością, sarkazmem lub zwątpieniem. Jednak Wszechświat jest pełen wszelkich dóbr, a nasz Stwórca jako kochający Ojciec pragnie, byśmy posiadali wszystko, co jest nam potrzebne. Podłączenie się do tego pozytywnego przepływu wnosi do naszego życia nowe możliwości, otwiera przed nami cudowne pomysły i olśniewające rozwiązanie.

Moc pozytywnego myślenia jest ogromna – wnosi do naszego życia uzdrowienie we wszystkich aspektach. Nowe zaprogramowanie umysłu wymaga jednak systematyczności i czasu.

Nasz umysł działa przecież w sposób wielowymiarowy: istnieje umysł świadomy, podświadomy i nieświadomy. Aby nasze myśli stały się naszymi przekonaniami, muszą przedostać się go głębszych warstw umysłu, a więc do podświadomości.

Ponieważ tak wiele z naszych myśli ma charakter negatywny, bardzo istotne jest, abyśmy świadomie jak najczęściej wybierali myśli pozytywne. Często powtarzane najłatwiej przedostają się do naszej podświadomości, gdy jesteśmy w stanie odprężenia, relaksu lub medytacji, a także zaraz po przebudzeniu i tuż przed zaśnięciem. Wzbudzając w nas pozytywne uczucia i emocje przedostają się do głębszych warstw naszej podświadomości i z biegiem czasu staja się naszymi przekonaniami, które zaczynają nas wspierać. Jednak afirmację, a więc pozytywne słowa lub zdania, niosą w sobie silną energię, która może natychmiast podnieść nasze wibracje i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Warto jest po nie sięgać również zawsze wtedy, gdy doświadczamy spadków, nastroju, przygnębienia czy apatii. Ich moc jest w stanie natychmiast zmienić naszą energię i podnieść wibracje na wyższy poziom.   

Potężna poranna afirmacja na każdy dzień

Lubię być w moi życiu.

Rozpoznaję moc i wartości zawarte w chwili obecnej.

Czuję się bardzo dobrze, gdy jestem tutaj.

Widzę siebie jako istotę, która jest wynikiem moich twórczych działań, rezultatem moich wyborów.

Jestem pełna Energii, wytrwała, prawdziwa. Posuwam się gładko i płynnie przez moje życiowe doświadczenia.

Płynę bez wysiłku, wygodnie, pogodnie i szczęśliwie.

Przyciągam do siebie takich ludzi, którzy są dla mnie życzliwi, serdeczni i pozostają w harmonii z moimi zamiarami. Staję się coraz bardziej świadoma tego, czego pragnę.

Codziennie spotykam dobrych ludzi, którzy pomagają mi spełniać moje marzenia, a ja wspieram ich.

Przyjemnie jest wiedzieć, że nie ma znaczenia to, co robią inni, ani to, co myślą inni o tym, co robię ja. Ważne jest to, że gdy żyję w zgodzie z własnym sercem i duszą, ja jestem zadowolona z samej siebie.

Wiem, że istnieją nieograniczone zasoby we wszystkich dziedzinach mego życia. Dysponuję nieograniczonym kontem bankowym. Pieniądze na wszystko znajdują się w idealnym czasie. Wiem, że działam niczym magnes. Przyciągam to, czego pragnę: zdrowie, pieniądze, miłość, dobre relacje.

Wybieram całkowitą i ciągłą obfitość dóbr. Rozumiem bowiem, że bogactwa, którymi dysponuje Wszechświat są nieograniczone. Dopływ pieniędzy i różnego typu dóbr, które do mnie docierają jest nieograniczony.

Widzę siebie w otoczeniu dobrych, serdecznych i życzliwych ludzi, którzy – podobnie jak ja pragną się rozwijać. Widzę siebie, jak kontaktuję się z nimi swobodnie, śmiejemy się. Cieszymy się sobą i tym, co w nas wspaniałe. Doceniamy siebie wzajemnie. Jesteśmy dla siebie życzliwi i serdeczni.

Widzę siebie w doskonałym stanie zdrowia, w stanie wszelkiej zasobności. Widzę siebie piękną, promienną, zdrową i szczęśliwą.

Nieustannie przyciągam ku sobie kolejne pozytywne doświadczenia. Jest to dobre, radosne i bardzo to lubię! Kocham moje życie, a ono kocha mnie!

I tak właśnie jest!

Zamknij oczy, pozostań w medytacji i poczuj w sobie wibrację tych pozytywnych słów, obrazów oraz uczyć. Zobacz siebie taką i poczuj siebie taką. Uśmiechnij się do siebie i poczuj, że zasługujesz na wszelkie dobro. Poczuj wdzięczność, że już tak jest.

W ciągu co najmniej 30 dni, kiedy będziesz wykonywać te umiarkowane wysiłki, staniesz się najbardziej pogodną osobą na tej planecie. Osoby, które będą cię obserwować, będą zachwycone, jak wiele wspaniałych rzeczy będzie się przejawiać w twoim doświadczeniu.

Z całego serca życzę Wam miłości, radości i zdrowia! 🙂

Agnieszka

Moje karty afirmacyjne „SŁOWA MOCY” dostępne są TUTAJ. Niesamowicie mnie wspierają w tych czasach.