Kilka miesięcy temu pisałam o energii Pełni Księżyca, a dzisiaj czas na Nów. Ponieważ jest to energia teoretycznie bardziej spokojna (nie ma takiego szaleństwa jak podczas Pełni) 🙂 i rzadziej wykorzystywana w literaturze oraz kinie, trochę mniej na jej temat ogólnie wiadomo. Jest to jednak energia bardzo silna i warto świadomie ją wykorzystać dla naszego dobra. W jaki więc sposób dobrze wykorzystać energię Nowiu Księżyca?

Nów Księżyca jest to „nowy” księżyc. Początek nowego cyklu. Nowa karta.

Zaraz po nowiu zaczyna się Księżyc rosnący (zaczyna go przybywać), kulminacją tego cyklu jest Pełnia, po której Księżyca zaczyna ubywać. Czas Nowiu fizycznie możemy odczuwać jako ogólne zmęczenie i lekkie rozbicie, ponieważ dopiero od tego dnia naszej życiowej energii zacznie przybywać.

Czy faktycznie fazy Księżyca mają na nas wpływ? Oczywiście. Ludzie od dawien dawna wiedzieli, że zgodnie z nimi funkcjonują nie tylko wody na naszej Planecie (przypływy i odpływy), ale również od nich zależy rozwój roślin. Wykorzystywali to kiedyś rolnicy, dzisiaj już tylko ci bardziej świadomi, ekologiczni, związani z naturą. Nadal można jednak kupić kalendarze biodynamiczne, które opisują kiedy najkorzystniej jest siać, zbierać czy przycinać rośliny – to wszystko uzależnione jest właśnie od pozycji Księżyca.

Jedna z głównych zasad uprawy roślin zgodnie z naturą głosi, że najlepsze plony dają rośliny, których ziarna zasiano w czasie Nowiu.

Dla nas również jest to idealny czas na „sianie” – naszych marzeń, planów, na wyznaczanie celów. Jednym słowem na manifestację. To właśnie czas Nowiu jest idealnym początkiem. Zastanów się więc jaka chcesz być, jakiego życia pragniesz doświadczać, o czym marzysz, dokąd zmierzasz. To wszystko, co zasiejesz w czasie Nowiu pisząc, afirmując, wyobrażając sobie, zasilisz silną energią kreacji.

Jak to zrobić?

Warto poświęcić wieczorem trochę czasu na wyciszenie, medytację, modlitwę, wprowadzenie siebie w spokojny, pozytywny, zrelaksowany nastrój, by w tym stanie zacząć mentalnie tworzyć obraz swojej przyszłości. Ten właśnie spokojny, zrelaksowany, pozytywny nastrój jest najżyźniejszą „glebą” dla nasion naszych marzeń. Oczywiście tego pozytywnego nastroju nie osiągamy za pomocą alkoholu – to bardzo ważne. Musimy być trzeźwe, przytomne i świadome! 🙂

Instrukcja obsługi wieczoru Nowiu Księżyca 🙂

Wieczorem, po kąpieli, gdy w domu będzie już cicho i spokojnie, zapal świece z intencją oczyszczenia całej przestrzeni, w której mieszkasz. Wspaniałym sprzymierzeńcem jest w tym niezawodny Archanioł Michał. 🙂

Przestrzeń można oczyszczać za pomocą modlitwy oraz np. dymu białej szałwii lub zapalenie naturalnego kadzidełka. Później można pomieszczenie wywietrzyć.

Na początek weź kilka głębokich, spokojnych oddechów. Możesz wykonać 9 oczyszczających oddechów lub wykonać pranajamę (ćwiczenie oddechowe) równoważącą obie półkule mózgowe. Możesz również wejść w stan medytacji, która Cię uspokoi, wyciszy i połączy z Twoim sercem, duszą i wewnętrzną mądrością.

Możesz słuchać medytacyjnej muzyki, pić ziołową herbatę, zapalić kominek w aromatycznymi olejkami. Jednym słowem stwórz sobie swoją własną, świętą przestrzeń, w której będziesz czuła się bezpiecznie, komfortowo i dobrze.

Następnie weź kartkę papieru, albo otwórz swój dziennik i zacznij spisywać swoje pragnienia. Dobrze jest zawsze zacząć najpierw od podziękowania, od poczucia wdzięczności, za to, co już masz.

Następnie wyobrażaj sobie swoją idealną przyszłość i opisz ją. Poczuj jak to jest już w niej być. To właśnie te pozytywne emocje moją prawdziwie twórczą moc!

Nie ograniczaj się w swoich marzeniach – wszechświat jest pełen wszelkiego dobra. Otwórz się na to. Ograniczają nas tylko nasze lęki, nasz racjonalny umysł, czasem poczucie, że na coś nie zasługujemy. To tylko twory naszego umysłu – Wszechświat chce dla nas wszystkiego, co najlepsze! Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę, by marzyć bez ograniczeń!

Gdy już wszystko to spiszesz, zamknij oczy i poczuj jak to jest już to wszystko w swoim życiu mieć, osiągnąć. Poczuj za to wdzięczność. To jest właśnie magiczny sekret kreacji.

Jeśli chcesz, swoje pisanie możesz wzbogacić o wklejanie zdjęć, które wzmocnią Twoją wizualizację. Ważne jest, byś przy tym dobrze się bawiła i uśmiechała do siebie.

Gdy będziesz robiła to systematycznie, z wielkim wzruszeniem zaczniesz obserwować, jak Twoje życie zaczyna się zmieniać, a Ty przyciągasz do niego to, co najlepsze.

I pamiętaj „wiara czyni cuda”!

Miej odwagę mieć wielkie marzenia – dla dobra samej siebie i dla dobra całego świata! 🙂

Z miłością!

Agnieszka