Wpływ energii Księżyca na życie na naszej Planecie jest niezaprzeczalny. Ludzie od dawien dawna wiedzieli, że zgodnie z nimi funkcjonują nie tylko wody na naszej Planecie (przypływy i odpływy mórz i oceanów), ale również od nich zależy rozwój roślin. Wykorzystywali to kiedyś rolnicy, dzisiaj już tylko ci bardziej świadomi, ekologiczni, związani z naturą. Nadal można jednak kupić kalendarze biodynamiczne, które opisują kiedy najkorzystniej jest siać, zbierać czy przycinać rośliny – to wszystko uzależnione jest właśnie od pozycji Księżyca.

Podczas pełni Księżyca na porodówkach odnotowuje się wzmożoną ilość narodzin, personel szpitali psychiatrycznych wie, że noc będzie niespokojna, a kartoteki policyjne odnotuję zwiększoną ilość wykroczeń. Te energie są tak silne, że nie każdy na wie, jak ją utrzymać w zdrowy, zrównoważony, harmonijny sposób. Z odpowiednim nastawieniem możemy ją wykorzystać dla dobra, rozwoju i manifestacji naszych planów i marzeń.

W mojej najnowszej książce piszę o tym, w jaki sposób energia Księżyca wpływa w sposób szczególny  na nas, kobiety. Dzisiaj chciałam przypomnieć, jak możemy wykorzystać energię nowi i pełni Księżyca dla naszego dobra.

Jest to dla mnie temat szczególnie bliski, ponieważ kiedyś, kiedy nie posiadałam wiedzy na ten temat, fazy Księżyca, a zwłaszcza pełnię, przechodziłam w sposób nie tylko intensywny, ale również trudny. Czułam się bardziej pobudzona, emocjonalna, a czasem nawet „szalona”. Podejmowałam irracjonalne decyzje, nie mogłam spać, miotały mną lęki i niepokoje.

Teraz jest zupełnie inaczej. Szanuję fazy Księżyca, współpracuję z nimi. Rozumiem je, czerpię z nich moc, a moje noce są pełne spokoju i harmonii. Ta harmonia jest we mnie, w moim życiu, a z energią Księżyca zaprzyjaźniłam się. Uwielbiam moje rytuały związane w nowiem i pełnią. Wyznaczają rytm miesiąca i cykliczność natury, w której również istnieją przypływy i odpływy energii. Współpracując z nimi moje życie stało się piękniejsze, głębsze, pełne wdzięku i uroku. Księżyc jest związany z naszą kobiecą naturą, dlatego kiedy my decydujemy się z nią współpracować, kiedy przytulamy ją do serca, otrzymujemy mnóstwo piękna i bezcennych darów.

Co to jest pełnia Księżyca?

Po przebyciu połowy swojej orbity okołoziemskiej, Księżyc znajduje się na wprost Słońca. Oznacza to, że znajduje się w opozycji do niego. Właśnie wtedy impulsy wysyłane przez Księżyc są na naszej Planecie odczuwane najbardziej intensywnie. Skutkuje to zwiększeniem wszelkich emocji, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych, dlatego tak ważne jest, byśmy byli ich świadomi i nad nimi panowali. W czasie pełni rejestruje się wyjątkowo wysoką liczbę narodzin, ale również wypadków oraz przestępstw. Osoby świadome powinny w tym czasie w szczególny sposób unikać konfliktów, omawiania ważnych, ale drażliwych czy kontrowersyjnych tematów, oraz unikać wszelkich konfliktów oraz spożywania alkoholu. Ponieważ w tym czasie wiele osób zachowuje się w sposób przesadny (nie kontrolują się), warto wtedy nie brać spraw zbyt personalnie, ale poczekać na spokojniejszy i lepszy moment.

Nasze organizmy na energię pełni Księżyca reagują często rozdrażnieniem i zwiększonym poczuciem niepokoju. U niektórych, szczególnie „rozbitych” wewnętrznie osób pojawiają się problemy ze snem, a nawet problemy z żołądkiem. Można temu jednak zapobiec.

Jak temu zapobiec?

Warto ten dzień przeznaczyć na dietę oczyszczającą. Podczas pełni Księżyca nasze organizmy najlepiej się oczyszczają, ale również w najlepszy sposób wchłaniają i przyswajają wszelkie substancje i składniki, które wzmacniają nasz układ odpornościowy.

Z drugiej strony wszelki nadmiar (pożywienie zbyt obfite, tłuste, mięsne lub alkohol) bardzo intensywnie w tym czasie wpływa na pogorszenie nastroju i skutkuje pojawieniem się niepokoju, rozdrażnienia, gniewu lub złości. Dlatego ten dzień jest idealnym wręcz czasem na mały post – na przykład picie soków, koktajli owocowo – warzywnych lub jedzenie tylko warzyw i owoców, picie naparów ziołowych.

Co dobrego przynosi nam pełnia?

W tym okresie (dzień poprzedzający pełnię, dzień pełni oraz jeden dzień po niej) wiele osób miewa niezwykle sugestywne, czasem niemal prorocze sny, wizje oraz marzenia. Jest to czas niezwykle cenny dla medytacji, poznania swojej podświadomości, drugiej strony swojego Ja – tej intuicyjnej, zwykle ukrytej. Możemy wówczas odkryć aspekty naszej osobowości lub naszego życia, które nie są nam już potrzebne, chcemy się ich pozbyć lub z nich oczyścić. Jest to idealny czas właśnie na pozbywanie się: uczuć, przedmiotów, poczucia żalu lub złości, czyli wszystkiego, co blokuje nasze życie przez ruszeniem do przodu. Jest to idealny czas na oczyszczenie i uzdrowienie.

Możesz stworzyć swój własny rytuał oczyszczania i uwalniania: użyć suszonych listków szałwii, świec, minerałów, lub po prostu kawałka papieru i długopisu, aby opisać wszystko, czego w swoim życiu już nie potrzebujesz (np. lęku, samokrytyki, samooskarżania, niepokoju, smutku, poczucia żalu, gniewu itd.), aby następnie spalić to lub podrzeć i wyrzucić na wiatr. 🙂

Ja w tym czasie uwielbiam medytować lub śpiewać mantry na świeżym powietrzu (jeśli to jest możliwe). Czuję potęgę i przejmującą siłę natury, której mądrość nieustannie mnie zachwyca. Czuję jedność z niezwykłym, fascynującym światem, którego wibracje są w tym czasie tak piękne i intensywne.

Podczas pełni lepiej nie decydować się na operacje czy zabiegi chirurgiczne, ponieważ w tym czasie rany goją się dłużej i krwawią bardziej intensywnie. Pełnia jest natomiast idealną porą na zbieranie ziół! Ich moc lecznicza jest wówczas wyjątkowo wysoka. W fazie pełni wykopuje się również korzenie lecznicze, zwłaszcza wieczorem lub nocą, ponieważ światło słońca zmniejsza ich uzdrawiające działanie.

Nów księżyca

Jest to energia teoretycznie bardziej spokojna (nie ma takiego szaleństwa jak podczas pełni) i rzadziej wykorzystywana w literaturze oraz kinie, trochę mniej na jej temat ogólnie wiadomo. Jest to jednak energia bardzo silna i warto świadomie ją wykorzystać dla naszego dobra.

Nów Księżyca jest to „nowy” księżyc. Początek nowego cyklu. Nowa karta.

Zaraz po nowiu zaczyna się Księżyc rosnący (zaczyna go przybywać), kulminacją tego cyklu jest Pełnia, po której Księżyca zaczyna ubywać. Czas nowiu Księżyca fizycznie możemy odczuwać jako ogólne zmęczenie i lekkie rozbicie, ponieważ dopiero od tego dnia naszej życiowej energii zacznie przybywać.

Jedna z głównych zasad uprawy roślin zgodnie z naturą głosi, że najlepsze plony dają rośliny, których ziarna zasiano w czasie nowiu.

Dla nas również jest to idealny czas na „sianie”: naszych marzeń, planów, na wyznaczanie celów. Jednym słowem na manifestację. To właśnie czas nowiu jest idealnym początkiem. Zastanów się więc: jaka chcesz być, jakiego życia pragniesz doświadczać, o czym marzysz, dokąd zmierzasz. To wszystko, co zasiejesz w czasie nowiu pisząc, afirmując, wyobrażając sobie, zasilisz silną energią kreacji.

Jak to zrobić?

Warto poświęcić wieczorem trochę czasu na wyciszenie, medytację, modlitwę, wprowadzenie siebie w spokojny, pozytywny, zrelaksowany nastrój, by w tym stanie zacząć mentalnie tworzyć obraz swojej przyszłości. Ten właśnie spokojny, zrelaksowany, pozytywny nastrój jest najżyźniejszą „glebą” dla nasion naszych marzeń. Oczywiście tego pozytywnego nastroju nie osiągamy za pomocą alkoholu (to bardzo ważne). Musimy być trzeźwe, przytomne i świadome! 🙂

Instrukcja obsługi wieczoru Nowiu Księżyca 🙂

Wieczorem, po kąpieli, gdy w domu będzie już cicho i spokojnie, zapal świecę z  intencją oczyszczenia całej przestrzeni, w której mieszkasz.

Na początek weź kilka głębokich, spokojnych oddechów. Możesz wykonać 9 oczyszczających oddechów lub wykonać pranajamę (ćwiczenie oddechowe) równoważącą obie półkule mózgowe. Możesz również wejść w stan medytacji, która Cię uspokoi, wyciszy i połączy z Twoim sercem, duszą i wewnętrzną mądrością.

Możesz słuchać medytacyjnej muzyki, mantr, pić ziołową herbatę, cieszyć się zapachem naturalnej aromatycznej świecy. Jednym słowem stwórz sobie swoją własną, świętą przestrzeń, w której będziesz czuła się bezpiecznie, komfortowo i dobrze.

Następnie weź kartkę papieru, albo otwórz swój dziennik i zacznij spisywać swoje pragnienia. Dobrze jest zawsze zacząć najpierw od podziękowania, od poczucia wdzięczności, za to, co już masz.

Następnie wyobrażaj sobie swoją idealną przyszłość i opisz ją. Poczuj jak to jest już w niej być. To właśnie te pozytywne emocje moją prawdziwie twórczą moc!

Nie ograniczaj się w swoich marzeniach, wszechświat jest pełen wszelkiego dobra. Otwórz się na to. Ograniczają nas tylko nasze lęki, nasz racjonalny umysł, czasem poczucie, że na coś nie zasługujemy. To tylko twory naszego umysłu. Wszechświat chce dla nas wszystkiego, co najlepsze! Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę, by marzyć bez ograniczeń!

Gdy już wszystko to spiszesz, zamknij oczy i poczuj jak to jest już to wszystko w swoim życiu mieć, osiągnąć, być tym. Poczuj za to wdzięczność. To jest właśnie magiczny sekret kreacji.

Jeśli chcesz, możesz swoje pisanie wzbogacić o wklejanie zdjęć, które wzmocnią Twoją wizualizację. Ważne jest, byś przy tym dobrze się bawiła i uśmiechała do siebie. Możesz też korzystać z kart afirmacyjnych, które wzmocnią moc kreacji.

Gdy będziesz robiła to systematycznie, z wielkim wzruszeniem zaczniesz obserwować, jak Twoje życie zaczyna się zmieniać, a Ty przyciągasz do niego to, co najlepsze.

I pamiętaj „wiara czyni cuda”!

Miej odwagę mieć wielkie marzenia – dla dobra samej siebie i dla dobra całego świata! 🙂

Z miłością!

Agnieszka

Ps. Aby upiększyć rytuały księżycowe, stworzyłam zestaw przepięknych, naturalnych aromatycznych  świec księżycowych „Pełnia Księżyca” i „Nów Księżyca” Obecnie dostępne są również wszystkie inne świece Be Mistic 🙂