Refleksologia pojawiła się w moim życiu, gdy zaczęłam moją przygodę ze zdrowym stylem życia w zgodzie z naturą. Spotkałam w swoim życiu wiele osób, które ze świetnymi efektami korzystały z tej prostej i skutecznej metody leczenia, która jest wolna od skutków ubocznych. Przekonałam się do niej w pełni jednak dopiero wtedy, gdy poznałam kobietę, która za sprawą „uciskania stóp” (chodzi o stymulowanie konkretnych punktów na stopach, co prowadzi do uleczenia procesów samoleczenia) samą siebie wyleczyła z raka piersi. Była tak zaangażowana, oddana i konsekwentna, że jej uleczenie zdziwiło nawet doświadczonych lekarzy. Była oszołomiona i zachwycona tę terapią do tego stopnia, że została zawodową terapeutką – pragnęła pomóc innym osobom tak samo, jak pomogła sobie.
Ja zaczęłam korzystać z refleksologii, kiedy urodziłam moją Helenkę. Zależało mi, ab podczas karmienia córeczki piersią w naturalny, bezpieczny i szybki sposób doprowadzić mój organizm do harmonii, siły, witalności i pełni zdrowia. Pragnęłam równowagi hormonalnej, ale również zdobycia spokoju, siły i energii, aby zająć się dzieckiem i poradzić sobie ze wszystkimi obowiązkami, które towarzyszą życiu aktywnej zawodowo mamy ( która zajmuje się maleństwem, domem i pracą).
Ze zdumieniem stwierdziłam, że specjalista refleksolog może wykryć choroby, które dopiero tworzą się w organizmie, a zamanifestują się bólem lub innymi objawami dopiero za… dwa lata! Zdumiała mnie trafność takiej diagnozy. Zabiegi refleksologii przywróciły mnie do pełni sił i do wyczuwalnej harmonii w całym organizmie szybko i skutecznie. Wyraźnie odczuwałam dobroczynne efekty tej terapii. Miałam więcej energii, siły i zapału, a jednocześnie stałam się bardziej optymistyczna i spokojniejsza. Zachwyciło mnie to do tego stopnia, że zaczęłam sama siebie „masować”, latem chodzić po ścieżkach pełnych wystających kamyków, a na zimę kupiłam dla siebie i moich domowników specjalną matę do refleksologii. Zaczęłam czytać na jej temat fascynujące książki, nauczyłam się „masować” stopy i pobudzać na nich odpowiednie punkty/ refleksy, aby stymulować mój organizm do samoleczenia. Stópki zaczęłam masować również mojej kochanej córeczce.
Czytając wiele książek dowiedziałam się, jak bardzo refleksoterapia szanowana i ceniona jest na świecie. Jej skuteczność jest naukowo udowodniona. Wielu lekarzy, rehabilitantów i naturoterapeutów kieruje swoich pacjentów na tę terapię, czasami w sytuacjach, w których nic innego już nie pomaga.
Aby przybliżyć tę naturalną i skuteczną metodę samoleczenia uczestniczkom moich warsztatów, zaprosiłam na wykład fantastyczną dziewczynę, Patrycję, która zawodowo zajmuje się refleksologią. Ta dziedzina jest również jej ogromną życiową pasją. Prowadzony przez nią warsztat okazał się dla nas wszystkich fascynujący, inspirujący i odkrywczy. Aby przybliżyć refleksologię poprosiłam Patrycję, aby napisała dla Was, czytelniczek tego bloga tekst, który będzie wstępem i zachętą, aby skorzystać z tej fantastycznej, naturalnej i bezpiecznej metody leczenia.
Teraz oddaję głos Patrycji i życzę Wam przyjemnej lektury!
Dziękuję Agnieszko za możliwość, jaką mi dajesz i zaufanie jakim mnie obdarzyłaś, że mogę tutaj podzielić się wiedzą i doświadczeniem z zakresu refleksologii, która jest moim hobby, zawodem, pasją…
Refleksologia to nauka o refleksach, umiejscowionych głównie na stopach i ich powiązaniu z naszym organizmem. Jej początki sięgają czasów starożytnych. Pragnę przedstawić Wam istotę refleksologii i mam nadzieję, że poczujecie, jak wielka jest moc samoleczenia, jak dużo możemy zrobić dla własnego zdrowia, słuchając swojego ciała i koncentrując się na tym, co jest naprawdę ważne.
Kiedy warto korzystać z dobrodziejstwa refleksologii?
Refleksologia pozwala na wgląd w nasze ciało, usprawnia jego pracę, pomaga w wielu dolegliwościach. Działa w przypadkach różnego rodzaju bólów, w tym kręgosłupa, pourazowych, przy migrenach. Pozytywne zmiany stosowania tej metody obserwujemy także u alergików i osób przechodzących wszelkiego rodzaju infekcje. Zabiegi działają odkwaszająco na organizm, regulują ciśnienie krwi. Refleksologia pomocna jest w cały spektrum problemów zdrowotnych, również przy leczeniu niestrawności, choróbach przewlekłych, autoimmunologicznych, bólów niewiadomego pochodzenia, a nawet wspiera proces leczenia niepłodności.
Spotkanie z doświadczonym refleksologiem to przegląd całego ciała, bowiem stopa stanowi miniaturkę ciała człowieka. Każdy narząd, organ i gruczoł, ma swoje odbicie w stopie. Są to tzw. refleksy (występują one także na dłoniach i innych częściach ciała, np. twarzy, uszach), a ich wygląd to informacja dla nas, w jakim stanie jest organizm. Stopa, poprzez swoją skomplikowaną budowę, jak i codzienną eksploatację, kumuluje dużo blokad i napięć. Znajdziemy tu tysiące zakończeń nerwowych, punkty akupresury, akupunktury, zakończenia meridianów. Zabieg refleksologii wykonany na stopach pobudza wszystkie te punkty. Pierwsza wizyta u refleksologa to często początek “remontu generalnego” naszego ciała, powracania do dobrego zdrowia i samopoczucia.
Każda zmiana na stopie, kolor, zrogowacenia, jej twardość lub “galaretowatość”, to dla nas, refleksologów, cenna informacja. Podobnie ból w stopie, który zgłasza pacjent w trakcie zabiegu, stanowi wskazówkę, nad którym obszarem należy pracować. Zdarza się, że na na stopie znajdujemy sygnały do diagnozowania problemu, jeszcze zanim pojawią się jego objawy. Rozpracowanie takich punktów wpływa na usprawnienie pracy danego narządu, a co za tym idzie, na pracę całego organizmu oraz daje impuls do jego samoleczenia.
Stres a zdrowie
Zdecydowana większość ludzi żyje pod wpływem długotrwałego stresu, który jest przyczyną aż 80% chorób, jakie przechodzimy (nie bez znaczenie jest też stres, jaki dotyka nas już życiu płodowym czy bezpośrednio po narodzinach). Jak wszyscy wiemy, konsekwencją stresu są blokady w ciele, stany zapalne, kłopoty ze snem, napięcie i bóle mięśniowe, brak prawidłowego funkcjonowania poszczególnych narządów.
Lekarstwem na te zaburzenia jest dobrze wykonany zabieg refleksologii. W jego trakcie, poprzez odpowiednią technikę “chodzenia” palcami po stopie pacjenta, refleksolog redukuje napięcia w ciele, wpływa na lepsze krążenie krwi, likwiduje bóle i zastoje, reguluje pracę narządów i gruczołów, pobudza do pracy te uśpione, wycisza nadaktywne. Jednym słowem, harmonizuje pracę całego organizmu.
Z zasady organizm ludzki dąży do stanu homeostazy, czyli utrzymania wewnętrznej równowagi. Zabieg wpływa również na lepszą detoksykację organizmu oraz utrzymanie gospodarki hormonalnej w odpowiednim stanie. Efektem tego jest poprawa jakości życia, w tym snu, poziomu energii, pracy naszych zmysłów i mózgu. Systematycznie wykonywane zabiegi utrzymają nasz organizm w pełnej równowadze, także emocjonalnej. Osoby cierpiące na depresję, lęki czy nerwice korzystać mogą z refleksologii twarzy i głowy. Podczas tego zabiegu mamy także okazję do rozmowy, wyciszenia, spojrzenia na siebie i swoje życie z dystansu.
Refleksologia to również możliwość nauczenia się szacunku do swojego zdrowia i ciała, CUD-u, jakim jest Nasz organizm. Składa się właśnie on z Ciała, Umysłu i Duszy. Wszystkie organy są ze sobą połączone, praca narządów i układów oddziałuje na siebie, uzupełnia się. Układ nerwowy, limfatyczny, oddechowy, pokarmowy, krążenia, rozrodczy, czy w końcu immunologiczny, funkcjonują równolegle i w bezpośrednim związku z naszymi emocjami i myślami, stale na siebie oddziałują. Wszystko to tworzy jedną całość stanowiąc o naszym zdrowiu bądź chorobie. Już 1000 lat temu Św. Hildegarda z Bingen głosiła, że to dusza, nasze emocje odpowiedzialne są za stan zdrowia. W swoich dziełach pisała o tym, że cierpienie duszy to początek wszystkich chorób. Podobne założenia Ajurwedy czy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej opierają się na holistycznym podejściu do człowieka, czyli wszystkie elementy, z których składa się człowiek, muszą być uzdrowione, współpracować ze sobą, aby móc cieszyć się pełnią sił. Zgodnie z Tradycyjną Medycyną Chińską nasze narządy kumulują emocje np. wątroba to złość, nerki – lęk, płuca odpowiadają smutkowi. I tutaj także bardzo pomaga refleksologia, a przede wszystkim refleksologia twarzy i głowy, która bardzo wycisza Pacjentów, działa kojąco na układ nerwowy oraz emocje. Pomaga znacząco u Pacjentów cierpiących na bezsenność, różnego rodzaju lęki, nerwice, czy depresję, która jest jedną z najczęstszych chorób występujących w obecnych czasach. Po zabiegu refleksologii twarzy i głowy mamy uczucie spokoju, ładu, jak gdyby nasze myśli i problemy zostały gdzieś dalej, równocześnie uporządkowały się. Każdy kolejny zabieg to krok w budowaniu naszego zdrowia.
Współpraca i „zadania domowe”
Bardzo ważna, a czasami decydująca o efektach zabiegów refleksologii, jest współpraca pacjenta z refleksologiem, jego zaangażowanie i praca własna wykonana w domu. Nasze ciało jest tak fantastyczne, że sami możemy sobie pomóc! Jesteśmy w stanie stymulować odpowiednie punkty na stopach bądź dłoniach i pobudzać do pracy rozregulowane narządy. Taka systematyczna praca, tzw. “zadania domowe”, są wspaniałym uzupełnieniem regularnych zabiegów refleksologii. Dzięki tej umiejętności możemy pomóc sobie między inny podczas bólu głowy i karku, urazów, zatruć, a nawet przy problemach z laktacją.
Komu polecane są zabiegi refleksologii?
Osobom zdrowym zalecamy zabiegi (lub cykl zabiegów) raz na pół roku. To okazja, by nieco „podkręcić” lub po prostu wyciszyć, organizm i jego aktywność. Jednak refleksologia to przede wszystkim bardzo dobre uzupełnienie tradycyjnych terapii i leczenia. Regularne zabiegi sprawiają, że leki przyjmowane przez pacjentów są lepiej przyswajane, a w przypadkach pacjentów onkologicznych, którzy przechodzili chemioterapię, organizm szybciej oczyszcza się ze szkodliwych substancji.
Refleksologia pomaga również w nietypowych przypadkach. Są ludzie, którzy czują się źle, są zmęczeni, odczuwają niepokój czy bóle niewiadomego pochodzenia. Często wyniki ich badań są w normie, a lekarz ani wszelkie lekarstwa, nie są w stanie im pomóc. Wówczas wizyta u refleksologa i zabieg mogą wskazać przyczynę tych niedomagań. Doświadczony refleksolog już w czasie pierwszego zabiegu potrafi przynieść ulgę pacjentowi i odkryć źródło problemów. Jednak, co bardzo istotne, refleksolog nigdy nie diagnozuje pod kątem chorób.
Refleksologia w praktyce
Refleksologia jest dla każdego, bez względu na wiek czy stan zdrowia. Ząbkującym niemowlętom należy masować paluszki u stóp. Na początku dosłownie przez minutkę, obserwując reakcję dziecka, czy np. nie zaczyna się pocić, wtedy przestajemy. W przypadku kolek czy niestrawności, masujemy śródstopie i okolice pięty.
Infekcje jesteśmy w stanie załagodzić masując duże palce u stóp. Podobnie pracujemy przy bólach głowy, karku czy przeziębieniu. Kobiety mające problemy z zajściem w ciążę, powinny masować sobie nadgarstki. Są to rejony odpowiedzialne za narządy rozrodcze. Dodatkowo można włączyć pracę na refleksach gruczołów zlokalizowanych na dłoniach, stopach bądź twarzy. Dobrym sposobem jest też rozpracowywanie okolic kolan.
Jakiś czas temu koleżance, która nie jest refleksologiem, udało się zlikwidować ból w karku. Sama pracowała na swoich dłoniach, na bokach i podstawie dużych palców, a instrukcję dostała w formie smsa 🙂 W przypadku bólów chronicznych ulgę czujemy bezpośrednio po zabiegu, lecz ból szybko powraca. Wtedy warto zdecydować się na systematyczne zabiegi i odpowiednie ćwiczenia.
Ciekawy przypadek, to zlikwidowanie bardzo silnego bólu ucha. Pracowałam na palcach stóp i dłoni. Rozpracowałam bolące miejsca i ból minął. Mój pacjent kilka dni później poszedł na kontrolę do laryngologa, który dopatrzył się śladów po zapaleniu ucha, choć wcześniej go nie zdiagnozował.
Wiem, że każdy z doświadczonych refleksologów ma w swojej pracy wiele sukcesów w pracy z osobami cierpiącymi na bardzo poważne choroby i dolegliwości. Ja sama refleksologię poznałam zupełnie przez przypadek, po urazie kostki. Trafiłam do pani refleksolog, która podczas pierwszego zabiegu przekazywała mi informacje o mnie samej, „wyczytując” je ze stopy. Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie i obudziło miłość do tej dyscypliny. Po zabiegu czułam się fantastycznie, pełna sił i energii. Systematycznie wykonywane zabiegi pozwoliły mi wrócić do zdrowia, w następstwie czego mogłam się cieszyć narodzinami drugiej córeczki. W tym czasie zrobiłam kursy refleksologii i zdobywałam praktykę, wykonując zabiegi swoim bliskim, głównie starszej córce, która miała alergię pokarmową i wziewną, a obecnie ma się bardzo dobrze. Zabiegi wykonujemy raz w tygodniu, nie zażywa lekarstw, a z suplementów pije jedynie olej z czarnuszki.
Z mojego doświadczenia widzę, że praca na stopach na sens. Każdy pacjent to dla mnie nowe doświadczenie i wiedza, pogłębienie mojej fascynacji refleksologią. W tej chwili refleksologia to dla mnie droga do pełni zdrowia, zawód, który jest pasją i pozwala pomagać innym, by odzyskali sprawność i radość życia. W refleksologii cenię także możliwość dzielenia się wiedzą, którą przekazuję moim pacjentom, dzięki czemu mają oni możliwość zadbania o siebie i swoich bliskich każdego dnia.
Poniżej przedstawiam parę przydatnych informacji oraz polecaną literaturę, gdzie znajdziecie m.in. informacje o historii refleksologii, mapy stóp, rąk, techniki prawidłowego wykonywania zabiegu.
Ważne informacje (nie tylko dla pacjentów, ale głównie dla terapeutów):
- przed pierwszym zabiegiem poinformuj o ewentualnych chorobach a zwłaszcza dotyczy to osób, u których zdiagnozowano lub podejrzewa się zakrzepicę, zapalenie żył, po przeszczepach, ze stopą cukrzycową, które mają grzybice, ostre stany zapalne, ciężkie przewlekłe infekcje, w stanach ostrych wymagających leczenia operacyjnego, bezpośrednio po operacjach, w stanach pourazowych, kobiet w ciąży (zwłaszcza pierwszy trymestr), kobiet w ciąży zagrożonej,
- w przypadku udaru pracujemy na dużym palcu przeciwnej stopy do miejsca, gdzie wystąpił udar bądź porażenie,
- nie wykonujemy zabiegu, gdy sami nie czujemy się dobrze, w pełni sił,
- nie dotykamy chorego miejsca, nie pracujemy za mocno i za długo na refleksie odpowiadającym choremu organowi,
- zawsze rozpracujemy obie ręce lub obie nogi, lub odpowiadające refleksy na obu rękach bądź/i nogach,
- gdy wykonujesz zabieg, wykonuj go z czułością, troską.
Literatura:
- Lepsze zdrowie z refleksologią rąk i stóp, D.C. Byers.
- Refleksologia w praktyce, Holly Tse
- Praktyczna refleksologia drogą do zdrowia, tom 1,2, Wanda Budzanowska-Bratko.
- Refleksologia, Inge Dougans.
- Podręcznik refleksoterapii stóp, Hanne Marquardt.
- Facial Reflexology – Self-care manual, Marie-France Muller.
W przypadku pytań pozostaję chętnie do Waszej dyspozycji. Proszę o kontakt mailowy: RefleksologCieszyn@gmail.com
bądź na Facebook
Beata Patrycja Kubeczka – Dyplomowany Refleksolog Polskiego Instytutu Refleksologii (refleksologia stóp, dłoni i rąk oraz twarzy i głowy), uczestniczka licznych warsztatów i wykładów z zakresu refleksologii, w tym szkoleń u Hanny Marquett. Szczęśliwa Mama dwóch cudownych Córeczek. Żona wspierającego Męża. Zafascynowana refleksologią oraz szeroko pojętym zdrowiem w ujęciu holistycznym. Praktykuje w gabinetach w Cieszynie oraz okolicach (Ustroń, Bielsko-Biała).
Życzymy Wam dużo zdrowia, w zgodzie z naturą !!! 🙂
Super terapia ta refleksologia. Każdemu i każdej polecam. Pani blogerka i jej pomocniczka wpadają na niezwykłe koncepty. Pozdrawiam.??
Refleksologia to wspaniała przygoda ? Sama jestem w trakcie kształcenia do zawodu i dzięki temu wiele się nauczyłam o sygnałach jakie wysyła nam ciało i uczę się dalej. Dodatkowo można poznać wiele wspaniałych osób i pomóc im w naturalny sposób ❤️ Cieszę się Agnieszko, że i Ty miałaś okazję poznać moc refleksologii ?
Jeśli byłby ktoś chętny na całkowicie darmowy zabieg w Krakowie w ramach mojej praktyki do zawodu to zapraszam do kontaktu ppati10111@gmail.com 🙂
Patrycja
Edit:
Proszę o wysyłanie wiadomości na ten adres patrycja.refleksologia@gmail.com 🙂
Patrycja
Dzień dobry. Pani Agnieszko, jaka mate do refleksologi Pani poleca?.
Dzień dobry!
Czy może Pani podać namiary na jakiegoś sprawdzonego specjalistę refleksologii w Warszawie?
Pozdrawiam Kasia
Również byłabym zainteresowana.
Dzień dobry,
tutaj znajdziecie listę refleksologów z Polskiego Instytutu Refleksologii, którzy pracują na terenie Warszawy
http://refleksologia.com/wojewodztwo/mazowieckie/
Dzięki
Ja tez. Chętnie z okolic Mokotowa lub Ursynowa
Pani Agnieszko, a ta książka ze zdjęcia z artykułu o reflesologii to która to jest?
Dzień dobry,
pozwolę sobie w imieniu Agnieszki 🙂 to książka Hanne Marquardt , Podręcznik refleksoterapii stóp. Gorąco polecam.
Pani Agnieszko,
Witam serdecznie ,
jedna z czatelniczek; Ela pytala o tytul ksiazki ze zdjecia artykulu ?
Prosze o informacje .
ijeszcze jedno pytanie: pajaczki na nogach -kwas ascorbinowy wcierac -tzn polaczyc z woda czy z inna substancja plynna ?
Mocne usciski ze slonecznego beckum
Anna Dragan
Słyszałam kiedyś o takiej metodzie, ale nigdy nie próbowałam.
Bardzo ciekawy wpis. Dziękuję! Od kilku miesięcy korzystam z zabiegów refleksologii stóp po poważnych operacjach kostki. Przynoszą ulgę w bólu…
NIESAMOWITE!
Tydzień temu koleżanka z Bielska poleciła mi super masaż stop i głowy , oczywiście od razu się umówiłam! Pomijam, że to bardzo przyjemne, mimo że niektóre miejsca były wrażliwsze na ból, pani refleksolog trafnie zdiagnozowała mój przypadek?. Pani Marta opowiedziała swoją historię z refleksologią, bardzo mnie to zainteresowało, od razu zapytałam gdzie najlepiej zrobić szkolenia, sama robiła też w Cieszynie w Polskim Istytucie Refleksologii, podała literaturę, którą zamówiłam i czekam na nią z niecierpliwością, teraz wchodzę tutaj i znowu „pojawia” mi się ten temat. Super! Wspaniała wiedza, która przyda się w praktyce każdemu z nas. Powiem jeszcze, że kilka dni temu narzeczonego bolała głowa, pamiętałam które punkty masować, masowałam czubki palców u stop i dłoni, później całe stopy, na koniec posmarowałam stopy Amolem i ból przeszedł! Kilka razy pytałam czy oby na pewno? Tak szybko????
Na kurs pójdę na pewno, dla siebie i bliskich.
Dziękuję za ten wpis, dopisuję kolejną literaturę do zamówienia ?
Gdzie Pani była na zabiegu ?:)
Hej.
Byłam u Pani Marty Zarębskiej, przyjmuje na ul. T.T Jeża 5 , autorka tekstu, Pani Patrycja, też pisze że przyjmuje w BB.
Pozdrawiam !
Czy może Pani polecić refleksologa w Bielsku?:) Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam, Ania
Dzień dobry,
tutaj znajdzie Pani refleksologów, którzy pracują na terenie województwa śląskiego
http://refleksologia.com/wojewodztwo/slaskie/, ja też jestem raz w miesiącu w Bielsku.
pozdrawiam,
Patrycja Kubeczka
dzień dobry 🙂 już o tym czytałam jakiś czas temu i szukałam blisko siebie Pań które się tym zajmują. po Twoim wpisie na ten temat naszła mnie ponowna ochota by spróbować i dać szansę takiej metodzie która ma człowiekowi pomagać. jak spróbuję to dam znać. miłego dnia asia
Dzień dobry. Czy mogę prosić o podanie tytułu i autora książki, której zdjęcie zostało zamieszczone na początku wpisu? Pozdrawiam 🙂
Dzień dobry.
Czy mogłabym prosić o polecenie kursu refleksologii?
Mieszkam w woj. Dolnośląskim
Dziękuję bardzo
Witam, Pani Agnieszko ?, czytam Pani wpisy na blogu i obserwuję na instagramie, poleca Pani ciekawe sposoby na udane życie. Zastanawiam się czy taki masaż mógłby pomóc na AZS. Moja córka ma nawrót choroby, która była w remisji przez trzy lata! Tstaz dała o sobie znać że zdwojoną siłą! Przeniosła się niestety na twarz, nie muszę mówić co to oznacza dla 17latki ? Czy może znane są jeszcze inne metody, chociaż niekonwencjonalna medycyna, według mnie nie zastąpi konwencjonalne leczenia. Ale może coś…
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego ?
Z całego serca dziękuję Pani za pokazanie drogi. „Przypadkiem” panią znalazłam. Teraz malymi krokami idę cały czas dalej. Swoją drogą 🙂 Łatwo nie jest, ale JESTEM. Każdy wpis daje do myślenia. Namaste
Dziękuję, Pani spowodowala, że idę
Namaste
Rozmaryn i róże … to moja najwspanialsza przygoda z książką … jakbym sama przeżyła te chwile … cały dzień myślałam o tym, że wieczorem znów odkryję kolejne karty podróży … dziękuję ?
Witam. Pani Patrycjo, jeśli to możliwe,to proszę o namiary do zaufanego refleksolga z Wrocławia. Pozdrawiam
Dzień dobry,
polecam Państwo Agnieszkę i Grzegorza Mazur. Pozdrawiam!
Hanne Marquardt , Podręcznik refleksoterapii stóp – książka nie do dostania niestety. Może któraś z Pań wie gdzie można nabyć?
Witam,
Pani Agnieszko czy poleca Pani masaż stóp na refluks?? A może jest coś co Pani w tym schorzeniu poleci i doradzi. Mam 34 lata, gastroskopia stwierdziła przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i refluksowe zapalenie przełyku. W gardle piecze mnie cały czas czy jem czy też nie jem. Nawet jak jestem na czczo. I ciągły ból w dołku. Lekarze zaczęli serwować mi leki typu mesopral, controlok – lecz ja ich nie mogę brać, gdyż mam masę działań niepożądanych po nich. Więc zostałam bez leku. Z silnym pieczeniem gardła. Oczywiście dietę lekkostrawną stosuję ale to nic nie daje. Chciałam zakwasić żołądek woda z cytryną ale z bólu mało nie skonałam.Zawsze ja i moja córeczka 7 lat-korzystamy z Pani rad. Szukałam czy w tym temacie coś Pani pisała ale nic nie mogę znaleźć. Bardzo błagam o pomoc-może Pani mi coś doradzi albo zna jakiegoś lekarza z okolic Lublina co podoła takim problemom. Proszę o radę, ponieważ sama nie daje już rady. Myślę żeby sie zwolnić z pracy ponieważ jestem już kłębkiem nerwów. Pozdrawiam i dziękuję za to, że Pani jest .
Spróbuj pić sok z surowego ziemniaka. Ma zdolność leczenia śluzówki żołądka i przełyku. Przedtem wykonaj test na obciążenie pasożytami i bakterią helicobacter pylori, z jakiegoś powodu ten stan zapalny się pojawił. Jeśli zechcesz więcej info – iza32@vp.pl
Agnieszko,
kiedy planujesz następne warsztaty z typów osobowości? Podobno są niesamowite. Dziewczyny opowiadają jak zmieniły po nich całe życie. I chcemy się na nich pojawić z koleżankami. Czy już wiadomo kiedy są? Nie możemy się ich doczekać. Anula
Dziękuję Patrycja. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny 🙂
Witam Pani Patrycjo. Jeśli to możliwe, to proszę o namiary do zaufanych refleksologów, którzy pracują na terenie województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego. Będę bardzo wdzięczna. Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję. Marzena.
Witam. ? Pani Agnieszko a gdyby Pani coś na temat mudr dłoni opowiedziała. Pozdrawiam??
Dzień dobry
mam pytanie dotyczące:
…”Kobiety mające problemy z zajściem w ciążę, powinny masować sobie nadgarstki. Są to rejony odpowiedzialne za narządy rozrodcze. Dodatkowo można włączyć pracę na refleksach gruczołów zlokalizowanych na dłoniach, stopach bądź twarzy. Dobrym sposobem jest też rozpracowywanie okolic kolan…”
Czy te nadgarstki masujemy czy uciskamy miejsce przy miejscu? Jak często to robić i ile ma trwać taki masaż? Okolice kolan – czy chodzi o miejsca powyżej czy poniżej kolan i jak je masować?
A co jeśli wina leży po stronie mężczyzny czyli ma słabe nasienie? Czy tu też można jakoś pomóc?
pozdrawiam Marta
Dzień dobry, witam serdecznie, proponuję Pani skorzystać z zabiegu u refleksologa, on dokładnie Pani powie, wytłumaczy, wskaże gdzie pracować, jak często i jak długo w Pani przypadku, w zależności od złożoności problemu, po wywiadzie oraz wykonanym zabiegu. W przypadku mężczyzn sprawa wygląda podobnie, refleksy są zlokalizowane w tych samych miejscach i tak nadgarstki to nasieniowody, tam też znajdują się jądra, prostata. Na pewno praca samodzielna przynosi dodatkową korzyść, uzupełnienie pracy refleksologa. Powodzenia, pozdrawiam Patrycja
Dzień dobry, czy mogłabym poprosić o tytuł i autora książki ze zdjęcia na początku posta?
Z góry dziękuję ?
Dzień Dobry,
Pani Agnieszko jaką matę do refleksologii Pani poleca? Znalazłem kilka ,ale mają negatywne opinie.
Dziękuję i pozdrawiam
Niestety ja również nie jestem żadną zachwycona. Najlepsze są kamyki – małe kamyki, które można ułożyć nawet na blachach do pieczenia i prze 10 minut podgrzać, żeby były przyjemnie ciepłe. Kupowane maty u mnie nie zdały egzaminu, niestety…
Bardzo ciekawe. Stres to niestety cichy zabójca. Choć nie boli to powoli wyniszcza nasz organizm. Dlatego warto się przed nim chronić – znaleźć sposób na relaks, zadbać o zdrową dietę, odpowiednią ilość ruchu.
Dzień dobry,
świetny artykuł, jak wiele na tym blogu, za co serdecznie dziękuję przy okazji tego artykułu, ponieważ często korzystam z informacji, przepisów.
Moją przygodę z refleksoterapią zaczęłam, kiedy bardzo potrzebowałam wsparcia w ogromnym stresie. Po każdym zabiegu czułam, że jestem coraz bardziej stabilna aż do uczucia frunięcia nad ziemią 🙂 To skłoniło mnie do skorzystania z profesjonalnych szkoleń…
Udało mi się pozbyć torbieli szyjki macicy, która kwalifikowała się do zabiegu, masując sobie stopy. Jest to metoda, którą polecam z całego serca prawie wszystkim, ponieważ przeciwwskazań jest bardzo mało, a korzyści OGROM ;
Pozdrawiam serdecznie, masująca i fanka refleksoterapii, Martyna.
Witam,
Majac 22 lata, wyleczylem luszczyce masujac sobie sam receptory.
Obecnie mam 52 lata i nigdy nie pojawily sie objawy .
Pozdrawiam
Zbigniew z Francji
Super wiadomość! Dziękujemy!!!! 🙂
Może to o czym napiszę to nie do końca refleksologia, ale automasaż. Trafiłam bowiem na wspaniałą nauczycielkę ashtanga jogi Mariolę – ciepłą, otwartą, wrażliwą, wspaniałą osobę, która jednocześnie prowadzi jogę powięziową ……jeszcze nie tak bardzo znaną, na której piłeczkami każdy masuje swoje ciało, pobudzając czakry, naciskając bolesne punkty na stopach i ciele itd. Wychodzę tak zrelaksowana, że najlepiej po zajęciach pod prysznic i do łóżka. Śpię jak dziecko. Agnieszko ……moja przygoda z jogą rozpoczęła się od Twoich książek i bloga. Poszukiwałam nauczycieli jogi i wreszcie znalazłam właśnie Mariolę, która wprowadza taką przyjazną, ciepłą atmosferę, że chce się uśmiechać, ćwiczyć, żyć….. Pozdrawiam