Konopie to w naszym kraju temat bardzo kontrowersyjny. Przyznam, że dla mnie był również taki. Miałam wrażenie, że pojawiła się moda na mówienie o zdrowotnych, fenomenalnych właściwościach tej rośliny, aby znaleźć boczną furtkę dla legalizacji palenia „trawki”. Jak zapewne już wiecie jestem fanką zdrowego stylu życia, nie palę (niczego :)) i nie piję alkoholu. Absolutnie nie przekonuje mnie mówienie o tym, że palnie „trawki” nie jest szkodliwe, ponieważ zbyt dużo podróżowałam po świecie i poznałam zbyt wiele osób, by nie wyciągnąć na temat jej szkodliwości samodzielnych wniosków.
Dlatego temat konopi zupełnie ignorowałam, aż do czasu, gdy mój syn pokazał mi filmik o prototypach samochodów Forda wykonanych w 1941. Ich karoseria wykonana była właśnie z … konopi! Tworzywo to było dziesięć razy bardziej wytrzymałe niż metal i nie sposób było go zniszczyć nawet łomem! W dodatku było całkowicie naturalne, ekologiczne, biodegradowalne. Co by było, gdybyśmy przez ostatnie 100 lat używali właśnie tworzyw z konopi, a nie toksycznego plastiku czy metalu? Gdyby nasze dzieci bawiły się wyprodukowanymi z nich zabawkami, a nie toksycznymi chemikaliami?… I co by było, gdybyśmy byli bardziej bezpieczni jeżdżąc w tak odpornych samochodach, których nie trzeba by było naprawiać po każdej stłuczce?…
Film można zobaczyć tutaj:
Wtedy zaczęłam zastanawiać się nad tą niesamowitą rośliną, która dała ludziom tak wiele dobrego na przestrzeni tysiącleci, a przez ostatnie dziesiątki lat została okryta niechlubną sławą, zakazana, wyklęta i zabroniona. Głównie dlatego, by otworzyć drogę do produkcji syntetycznych tworzyw…
Przez ostatnie lata docierają do nas niesamowite informacje o tym, jak ludzie leczą się z najgorszych, najtrudniejszych i najbardziej złośliwych, absolutnie śmiertelnych odmian raka za sprawą oleju z konopi. Te informacje, przez lata blokowane, teraz docierają do nas za sprawą niezależnych mediów społecznościowych. W naszym kraju pojawiło się ostatnio mnóstwo kontrowersji w tym temacie.
Od wieków znana ludzkości, łatwa w uprawie roślina okazała się remedium na jedną z najcięższych chorób naszych czasów. Niepokoi to niektóre gałęzie przemysłu z powodu strachu przed utratą gigantycznych dochodów.
Wiemy również, że używanie oleju z konopi zapobiega depresjom, a niedobór składników zawartych w oleju konopnym właśnie je wywołuje. A depresje to kolejna plaga naszej cywilizacji, która rozprzestrzenia się z zaskakującą siłą. Po raz kolejny okazało się, że cudowny lek znajduje się nie w laboratorium naukowym, ale w naturze. W dodatku jest bardzo łatwy i tani w uprawie. To roślina została jednak zabroniona i niemal wyklęta. Dzisiaj powoli wraca do łask.
Co to są konopie?
Istnieją dwa rodzaje konopi: konopie indyjskie i konopie siewne. Te pierwsze mogą mieć działanie narkotyczne (z nich właśnie robi się m. in. „trawkę”), a pozyskiwany z ich nasion olej z całą pewnością skutecznie leczy raka. Konopie siewne to inna odmiana, jak się okazało niezwykle kiedyś w Polsce popularna. Na jej temat przeprowadziłam swoje prywatne „dochodzenie” i czego się dowiedziałam od starszych osób? Że rosła kiedyś w Polsce niemal WSZĘDZIE. Robiono z niej mocne sznury, liny, tkaniny, a olej konopny był łatwo dostępny niemal w każdym polskim domu. Smarowano nim chleb. Powszechnie. Codziennie. Czy wiecie, że właśnie konopie to jedna z najstarszych roślin uprawnych znanych ludzkości? Olej konopny, jak się okazało, jest jednym z najlepszych dla człowieka. Współczesna nauka odkryła, że zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) niezbędne dla ludzkiego życia, a także rzadkie białko, którego skład jest bardzo podobny do tego, które znajduje się surowicy ludzkiej krwi.
W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że przez ostatnie dziesięciolecia ludzkość została pozbawiona ważnych składników odżywczych, które przez tysiące lat były nierozerwalną częścią diety istoty jaką jest człowiek. I z całą pewnością nie pozostaje to bez wpływu na kondycję, samopoczucie i zdrowie człowieka dzisiejszego.
Czy właśnie dlatego mamy obecnie do czynienia z plagą depresji i raka? Na to nie ma naukowych dowodów, ale tak na „chłopski rozum”, wydaje się to mieć wiele sensu. Gdy pytałam moich wiekowych ekspertów o to, czy kiedyś te konopie siewne palono (jako „trawkę”), spoglądali na mnie szerokimi ze zdziwienia oczami: „Ależ skąd! Nikt nawet o tym nie pomyślał!”. Po prostu pewnego dnia stały się zabronione. Takie informacje zebrałam.
Jakie są skutki niedoboru składników zawartych w oleju konopnym?
Oczywiście kwasy Omega 3 oraz Omega 6 możemy znaleźć w wielu innych olejach oraz produktach spożywczych. Ich proporcje staramy się zbilansować, z lepszym lub z gorszym skutkiem. Zobaczmy jakie są skutki niedoboru tych ważnych składników w naszej diecie i w naszych organizmach.
Skutki niedoboru Omega 3 (LNA)
Ogólne osłabienie, problemy z koncentracją, zdolnością uczenia się/ zapamiętywania i wzrokiem, brak koordynacji ruchowej (np. słaby refleks), mrowienie w rękach i nogach, zmiany w zachowaniu (nadpobudliwość lub ospałość), zahamowanie wzrostu. Dodatkowo wysoki poziom trójglicerydów i wysokie ciśnienie krwi, lepkie płytki krwi (zakrzepica), zapalenia tkanek, obrzęk, suchość skóry, pogorszenie nastrojów psychicznych (może prowadzić do depresji), niskie tempo przemiany materii (może prowadzić do otyłości), niektóre rodzaje dysfunkcji układu odpornościowego.
Skutki niedoboru – Omega 6 – Kwas linolowy (LA)
Wykwity skórne podobne do egzemy (mogące prowadzić do łuszczycy), wypadanie włosów, zwyrodnienie wątroby, zaburzenia zachowania (nadpobudliwość lub apatia), choroby nerek, nadmierna utrata wody przez skórę (suchość skóry), wysychające gruczoły, podatność na infekcje, trudność gojenia się ran, bezpłodność u mężczyzn, poronienia u kobiet, problemy z funkcjonowaniem stawów, choroby serca i problemy z krążeniem. Długotrwały brak LA w diecie jest śmiertelny.
Jak już pisałam wcześniej, kasy Omega 3 i Omega 6 znajdują się w wielu produktach spożywczych. W oleju konopnym znajduje jednak się ich bardzo duża ilość, doskonale zbilansowana (w idealnych proporcjach) dla człowieka. Wprowadzenie do diety dobrze zbilansowanych kwasów Omega 3 i Omega 6 pomaga wrócić do zdrowia i odwrócić objawy niedoborów.
W przypadku niedoborów zaleca się przyjmowanie dziennie od 1 do 2 łyżek (do 50 ml) oleju konopnego lub w przypadku terapii – spożycie może być zwiększone nawet do 150ml dziennie przez około 7 dni, aby następnie powrócić do normalnej ilości dziennej. Uwaga! Oleju konopnego nie można podgrzewać, ani na nim smażyć. Dodaje się go na zimno, np. do sałatek, na pieczywo itd.
Zdrowotne właściwości oleju z konopi siewnej
Olej z konopni siewnych to nie narkotyk!
Przez tysiące lat te włókniste rośliny były wykorzystywane przez człowieka do wyrobu bardzo trwałych i mocnych materiałów (np. żagle, płótna, papier). Ponieważ konopie siewne należą również do roślin wyjątkowo oleistych, wykonywano z nich olej, który był używany powszechnie w celach spożywczych oraz kosmetycznych (np. jako środek kojący i łagodzący zmiany skórne, kojący stany zapalne stawów, odżywczy i wyrównujący koloryt cery).
- Prawdziwym skarbem oleju konopnego są nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), które mają idealne proporcje, czyli 3:1. Jest to idealny stosunek kwasów omega-6 do omega-3, co wpływa na prawidłowy metabolizm lipidów w naszym organizmie.
- Wysoka zawartość NNKT w oleju konopnym powoduje, że źle znosi on kontakt z powietrzem oraz światłem. Jednym słowem nie należy go podgrzewać i powinno się go przechowywać tylko w butelkach z ciemnego szkła, w przeciwnym razie traci swoje cenne, odżywcze właściwości. Po otwarciu butelka oleju konopnego powinna być przechowywana w chłodnym miejscy (nawet w lodówce), od 3 do góra 6 miesięcy (należy czytać opis na opakowaniu). Kupując olej konopny należy zwrócić uwagę na jego pochodzenie oraz certyfikaty uprawy oraz oczywiście na to, czy jest rafinowany czy nie. Wartościowy jest olej nierafinowany, czyli tłoczony na zimno. Rafinowany jest przezroczysty, ma bardzo słaby smak i równie mało wartości odżywczych. Nierafinowany jest ciemozielony i ma charakterystyczny, lekko orzechowy smak.
Aby wykorzystać jego dobroczynne składniki, najlepiej spożywać go na zimno, a więc dodawać go do sałatek czy dressingów. Można nim polewać tosty (najlepiej z razowego pieczywa), polewać nim surowe, pieczone lub gotowane warzywa lub makarony itd.
- Olej konopny zawiera też dużo witamin (A, C, E, z grupy B) oraz minerałów (m.in. magnez, wapń, cynk), przeciwutleniaczy, aminokwasów i fitosteroli.
- Olej konopny wspomaga pracę serca i obniża ciśnienie, poprawia funkcjonowanie układu krążenia, a więc wspomaga pracę naczyń krwionośnych. Wzmacnia serce, obniża ciśnienie krwi i poziom cholesterolu.
- Olej konopny to również skarbnica witaminy K, niezbędnej do syntezy białek i enzymów. Witamina K ma właściwości przeciwkrwotoczne i odpowiada za krzepliwość krwi, działa przeciwgrzybicznie, antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwbólowo oraz bierze udział w formowaniu tkanki kostnej.
- Jest doskonałym antyoksydantem, wspiera układ immunologiczny.
- Zmniejsza stany zapalne stawów.
- Niweluje objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego u kobiet.
Olej konopny dla urody
Zawiera substancje o działaniu regenerującym i przeciwzapalnym. Coraz częściej jest składnikiem kosmetyków do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów. Na świecie powszechnie dostępne są już kosmetyki na bazie oleju konopnego oraz lecznicze maści.
Olej konopny, stosowany bezpośrednio na skórę, działa ochronnie i kojąco w stanach zapalnych, podrażnieniach i zmianach skórnych (w przypadku egzemy, łuszczycy i atopowego zapalenia skóry). Dlatego polecany jest alergikom – przynosi ulgę podczas ataków swędzenia. W gabinetach kosmetycznych i domowych zabiegach stosuje się olej konopny jako doskonały preparat nawilżający, a jednocześnie środek zmniejszający przebarwienia i wyrównujący koloryt cery. Jest tak delikatny, że może być stosowany nawet w przypadku małych dzieci i niemowląt.
Olej z konopi leczy raka
Olej z konopi indyjskich leczy raka i jest zabroniony. Możesz o nim przeczytać w języku angielskim tutaj (bezpośrednie źródło) lub w języku polskim np. tutaj.
Olej z konopi indyjskich jest u naszym kraju zabroniony, a jego posiadanie, jak zapewne wiecie, jest BARDZO karalne – dużo bardziej, niż bardzo poważne przestępstwa (jak np. zabójstwo). Jest to co najmniej dziwne, gdy chodzi o ratowanie ludzkiego zdrowia, a nawet życia.
Olej z konopi siewnych można legalnie kupić i legalnie spożywać. Coraz częściej znajduje się w sprzedaży nie tylko przez Internet, ale również w sklepach stacjonarnych. Niedawno w pewnej „sieciówce” pojawiły się w sprzedaży nasiona konopi specjalnie przygotowane do spożycia, np. jako posypka owsianki, kanapek, jogurtu, sałaty. Kiedyś przywoziłam je z Anglii, teraz są już u nas. I z całą pewnością ten trend będzie coraz bardziej powszechny, a ceny produktów z konopi będą spadały ( polecam np. maści z konopi!). Zbyt wiele mówi się w mediach społecznościowych o zdrowotnych właściwościach tej rośliny, by można było nadal zakazywać jej, aż na taką skalę.
Jak wykorzystać olej konopny w kuchni?
Poniżej znajdziecie kilka moich przepisów, które mam nadzieję Was zainspirują. 🙂
1. Humus z olejem konopnym i kuminem
Składniki na humus (dla 6-8 osób):
- 800g ugotowanej cieciorki, lub 2 puszki x 400g
- 4 łyżeczki pasty Tahini (pasta sezamowa)
- 2 ząbki czosnku, rozgniecione
- sóli morska i świeżo mielony czarny pieprz do smaku
- 4- 6 łyżki oleju konopnego tłoczonego na zimno
- 3-4 łyżki świeżo wyciśniętego soku z cytryny
- 1 łyżeczka kuminu
- Opcjonalnie 1 łyżeczka mielonej papryki
- Pęczek posiekanej kolendry lub natki pietruszki
- Opcjonalnie odrobina wody – jeśli pasta jest zbyt gęsta
Wykonanie: Warzywa pokrój i upiecz. Opłukaną i osuszoną ciecierzycę przełóż do miksera, dodaj pozostałe składniki (z wyjątkiem świeżych ziół i sezamu), i wymieszaj na puree. Jeśli pasta jest zbyt gęsta, dodaj odrobinę wody. Podawaj z pieczonymi warzywami lub z pieczywem, posypane świeżymi ziołami i sezamem.
2. Dressing z awokado i kolendry, z olejem konopnym
Składniki:
- 1 miękkie, dojrzałe awokado
- 3/4 szklanki posiekanej świeżej kolendry (może być natka pietruszki)
- 1/2 szklanki jogurtu naturalnego
- 2 łyżki oleju konopnego
- 1 ząbek czosnku, wyciśnięty przez praskę
- 1 łyżka soku z limonki
- 1 szalotka
- 1/2 łyżeczki cukru trzcinowego lub ksylitolu
- 1/2 łyżeczki soli himalajskiej
Wykonanie: Wszystkie składniki wymieszaj ze sobą w blenderze. Używaj do sałaty, pieczonych warzyw, rzodkiewek itd…
3. Pesto z czosnku niedźwiedziego z olejem konopnym
Składniki:
- 1 pęczek czosnku niedźwiedziego
- Ok 1/4 – ½ szklanki oleju konopnego
- sól i świeżo mielony czarny pieprz do smaku
- ½ szklanki orzeszków pinii
Wykonanie: Orzeszki pinii zmiel. Umyty i osuszony czosnek niedźwiedzi zmiksuj z pozostałymi składnikami na pesto. Podawaj do makaronów, warzyw, pieczywa, serów, ryb itd….
Gdzie kupić?
Jak zwykle w przypadku zdrowych i naturalnych produktów polecam bardzo dobrze zaopatrzony internetowy sklep Stragan Zdrowia. Możecie tam kupić na przykład nieoczyszczony, tłoczony na zimno olej konopny (tutaj), błonnik konopny lub błonnik witalny z otrębami konopnymi oraz genialną maść konopną (tutaj).
Zajrzyjcie też do sklepu Good Hemp, gdzie oprócz wysokiej jakości oleju i posypek konopnych znajdziecie nawet mleko konopne!
Pani Agnieszko, serdecznie pozdrawiam, przesyłam garśc wiosny!!!! Piekny, mądry tekst.
Bardzo dziękuję i również serdecznie pozdrawiam! 🙂
Witam, Pani Agnieszko mam pytanie zwiazane z olejkiem konopnym o stężeniu 25%, którego koleżanka brała na padaczke od dwuch lat i czuła się po nim rewelacyjnie. Koleżanka zaszła w ciąże. Czy Pani może się nie orientuje czy w ciąży nie zaszkodzi maleństwu? Przez pierwszy miesiąc ciąży brała małe dawki, ale dużo pisze o tym że doradzają, że może zaszkodzić płodowi, który się rozwija i odstawila, teraz w 3m czuje się gorzej, dzieciątko jest zdrowe, czy może mu zaszkodzić jak zaczęła by się leczyć?
witam mam wiele informacji dla chorych odnosnie jak stosowac jak dostac olej… sam lecze tate od ponad roku wysoko sterzonym olejem RSO… z gory prosze uwazac na podrobki tego produktu spotkalem sie z tym i wiecej informacji sirakai@op.pl pozdrawiam
Nie łapię co to RSO ale chętnie skorzystam z Pana wiedzy jak stosować olej. Moja siostra jest bardzo chora. W zeszłym tygodniu otrzymał olej. Prawdopodobnie 85% składników pochodzi z konopi. Po zażyciu kropelki wieczorem jest rozluźniona i senna. Na razie nie przyjmuje więcej. Jakie powinno być dawkowanie?
Ostatnio pan Jerzy Zięba dużo o tym mówi w mediach 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=mrQrYCmkSEU
Świetnie, dziękuję za informację 🙂
Dawniej na Slasku z nasion konopii siewnych robiono tradycyjna zupe wigilijna siemieniotke. Niestety nigdy nie mialam okazji jej sprobowac, bo zwyczajnie od dluzszego czasu nie mozna nasion konopii dostac, a szkoda. Mam nadzieje jednak ze przy panujacej modzie na zdrowe odzywianie konopie siewne wroca do lask. Dziekuje za wyczerpujacy artykul 🙂
Kiedyś wymienimy się przepisem na Siemieniotkę i zjemy przy wigilijnym stole. Pozdrawiam ciepło! 🙂
A i najważniejsze krople są robione, same cbd bez thc, na żywicy.
Bardzo dziękuje za artykuł. Pochodzę z Roztocza, gdzie olej konopny spożywany jest na codzień. Każdy postny dzień je się go z cebulą i chlebem (pokrojona cebula zalana olejem sól i pieprz) z chlebem razowym wypiekanym przez moją mamę. Prosto i zdrowo. Na wigilię zawsze mamy śledzie w oleju konopnym i hit! Dodajemy go do kapusty wigilijnej ???
Jak dobrze widzieć, ze wracamy powoli do korzeni ?
u mnie siemionka z konopii jest tradycją na wigilię 🙂 rodzice prowadzą sklep na wiosce, który odkąd pamiętam zaopatrują na święta w konopie siewne 🙂 tata kupuje je w Krakowie na giełdzie spożywczej 🙂
Pani Agnieszko! Jest Pani niezwykle inspirującym i motywującym Człowiekiem. Wiara, ciepło i miłość do życia biją z każdego Pani słowa.W dzisiejszym świecie to majątek, szczęście w czystej postaci. Wydawało mi się, że tylko ja mam tak rozstrzelone zainteresowania i mnóstwo pytań:)) Jak dobrze odnaleźć odpowiedzi na Pani blogu. Niejednokrotnie widziałam już, że odwołuje się Pani do bycia zodiakalnym Bykiem. Ja też nim jestem i myślę, że również dlatego tak dobrze mi się Panią czyta i rozumie. Czy „wierzy” Pani, że pod określonym znakiem zodiaku kryją się pewne cechy osobowości?
Astrologia to niezwykła wiedza, nauka, która została strywializowana przez kobiece pisma. Szkoda, bo może być świetnym narzędziem rozwoju, a także ogromnym wsparciem w życiu. Warto poszukać naprawdę dobrego astrologa i dowiedzieć się więcej o sobie i swoich bliskich – dzięki temu łatwiej nam zrozumieć ich i siebie, a często nawet uleczyć związki. W prawdziwej astrologii ważny jest jednak nie tylko znak zodiaku, ale również dokładny dzień, godzina i miejsce przyjścia na świat – to pozwala doświadczonej osobie na stworzenie autentycznego, rzetelnego i bardzo pomocnego w życiu horoskopu. Takie jest na ten temat mój doświadczenie.
Dziękuję za ciepłe słowa i serdecznie pozdrawiam! 🙂
Pytanie gdzie znalezc dobrego astrologa… kiedy wszędzie milion reklam… i juz nie wiadomo komu ufać?
Taki tekst był potrzebny! Od lat stosuję olej i nasiona z konopi indyjskiej. Olejem wyleczyłam się z trądziku różowatego, który dopadł mnie ok. 30 roku życia. Konopie to wspaniały cud natury, a poza tym – bardzo tani! Można z nich wyprodukować praktycznie wszystko.
Dr. Leonard Coldwell (dla mnie fantastyczny lekarz) leczy chorych na raka właśnie olejem konopnym.
Gratuluję strony i podejmowanych tematów, jestem tu pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni.
Pozdrawiam słonecznie 🙂
Ewa
Dziękuję serdecznie! Dla mnie absolutnie bezcenne są wszystkie wskazówki jakie dostaję w komentarzach – to cudowna wymiana informacji, która również mnie rozwija i uczy.
Dziękuje raz jeszcze i ciepło pozdrawiam! 🙂
Pani Ewo, czy mogłaby Pani napisać więcej na temat leczenia trądziku różowatego? Mam ten sam problem i stosuję wiele naturalnych metod, już jest lepiej ale wciąż szukam 🙂 Pozdrawiam
Droga Joasiu, ja zwróciłam się w stronę znanej mi ajurwedy. Nie wiem w jakim nasileniu masz trądzik i nie chcę być tutaj wyrocznią, ale uważam, że warto spróbować naturalnych metod.
Nie używałam żadnych środków z apteki ani drogerii. Uważam, że im mniej nakładamy na twarz różnych specyfików tym lepiej.
A więc tak: twarz myłam wodą i mydłem sandałowym musi mieć prosty skład. Polecam ewentualnie mydło Aleppo. Na dzień nakładałam krem pod oczy, a na twarz cieniutką warstwę oleju konopnego 100% naturalny. Żadnych podkładów ani pudrów nie stosowałam i nie stosuję 🙂 Na noc ta sama procedura. Na większe wypryski miejscowo stosowałam olejek z tamaryndowca.
Co drugi dzień robiłam maseczkę: 1 łyżeczka kurkumy, duża szczypta cynamonu i gałki muszkatołowej zmieszanej z kefirem albo kurkuma zmieszana tylko z sproszkowanymi liśćmi Neem. Na twarzy trzymałam ok. 40 minut.
Chore miejsca smarowałam również miodem Manuka, który przyspiesza okres gojenia i zapobiega tworzeniu się blizn, często zostawiałam go na całą noc.
Ważny jest też sposób w jaki się odżywiamy. Dobrze jest oczyścić ciało. Podam przepis na herbatkę, która dobrze robi na cerę i też w tamtym okresie dużo jej piłam:
1 litr wody i po dwie pełne łyżeczki całych nasion: kminu indyjskiego, kolendry i kopru. Gotować na wolnym ogniu 10 minut i popijać w ciągu dnia.
Mam nadzieję, że choć troszkę pomogłam. Gdybyś miała jakieś pytania to możesz się ze mną kontaktować przez stronę: http://www.ewatempogiusto.com
I jeszcze jedno Joasiu nie skupiaj się zbyt bardzo na skórze. Entuzjazm, radość i zadowolenie potrafią doskonale leczyć wiele dolegliwości.
Ściskam cię gorąco.
Pięknych chwil
Ewa
Uwielbiam ludzi takich jak ty-inspirujesz nie tylko do zastosowania sie nad sobą i swoim życiem. Ale sprawisz że chce się chcieć. Zaczynam zmiany od siebie dla innych-dla moich bliskich. Dzięki tobie. ,,, buzia wielka,,,,inspiracja…to twoje drugie imię.
BARDZO dziękuję! Jak miło takie słowa przeczytać z rana. Dzięki temu mi chce się jeszcze bardziej! 🙂
Serdeczności! 🙂
Pani Agnieszko !!! dziękuje za przedstawienie opini na temat oleju konopnego kiedys znajowa mi odstapila malenki słoiczek tego oleju i twierdziła jak Pani ze pomaga na wiele chorób a szczególnie na serce mam dławice bolesną ,biore leki ale usmierza ból na chwile jestem po zawale i wtedy ten olej mi pomógł ból ustał dzieki pani bo zapomnialam o nim znowu jest temat napewno znowu go spróbuję dzięki Pani ,Pozdrawiam Serdecznie i życze zdrowia ,dzięki takim ludziom jak Pani powraca wiara w ludzi ,dziekuje !!!
Dziękuję Pani Wiesławo za dobre słowa! Na szczęście olej konopny znowu staje się coraz bardziej powszechny, niech dobrze nam służy.
Życzę dużo zdrowia i ciepło pozdrawiam! 🙂
Kochana Pani Agnieszko!
Dzięki Pani zaczęłam inaczej podchodzić do wielu,wielu spraw.Niesamowite.Z serca dziękuję.Faktycznie,inspiruje Pani i pomaga.Dziękuję Bogu za Panią.Dużo sił do dalszej pracy i bycia z nami.DZIEKUJE.
Bardzo dziękuję za te bezcenne słowa! 🙂 Bardzo mnie wzmacniają i motywują! Dziękuję! 🙂
Serdecznie pozdrawiam! 🙂
Pani Agnieszko.
Czy zna Pani miejsce gdzie można spróbować taki olej? Jakieś targi, prezentacje? Jestem bardzo nim zainteresowana ale nie wiem czy dam radę go używać. Tak było z olejem lnianym, który jest równie zdrowy a który przez rok kupowałam i następnie wyrzucałam potrawy z nim przygotowane gdyż nie dawałam rady je przełknąć . W końcu dałam sobie spokój.
Bardzo by się przydały targi / pokazy zdrowego odżywiania z możliwością degustacji produktów i potraw z nimi przyrządzonymi.
Serdecznie pozdrawiam o bardzo dziękuję za przepis na kaszę jaglaną z avocado i sezamem. Przepadam za nią i weszła na stałe do mojego jadłospisu.
:)))))))))))))))))))))
Pani Ewo, teraz zaczyn się sezon targów i regionalnych wyrobów, więc wystarczy trzymać rękę na pulsie i sprawdzać, co się dzieje w okolicy. Ja osobiście nie znam takiego konkretnego adresu. Można spróbować w sklepie ze zdrową żywnością. Ja ze swojej strony mogę jednak zapewnić, że tak jak w przypadku oleju lnianego mogą pojawić się kontrowersje (ja również kilka razy kupiłam taki, który wybitnie mi nie smakował, ale to rzadkość), tak olej konopny jest bardzo neutralny w smaku, łagodny i naprawdę smaczny.
Pozdrawiam serdecznie! 🙂
Pani Agnieszko, jestem zaskoczona, bo moj olej konopny nie jest neutralny w smaku, wrecz przeciwnie ma dosc intensywny orzechowy zapach i smak…
Pani Agnieszko, pare dni temu trafiłam na Pani bloga, jestem zachwycona… Od dawna próbuje stopniowo zmieniac nasze rodzinne i nie zawsze właściwe nawyki żywieniowe. Nie jest to łatwe, gdyż moja 2,5 letnia córeczka jest wyjątkowo wybredna jeżeli chodzi o jedzenie i za nic w świecie nie chce przekonać sie do nowych smaków. Czasem dopada mnie rezygnacja, jednak myślę sobie, że może z wiekiem bedzie odważniejsza 🙂 Dziekuje z całego serca za wszystkie wskazówki, są bezcenne!!!! Inspiruje mnie Pani i motywuje do działania!
Bardzo się cieszę, dziękuję! Proszę się nie poddawać i szukać zdrowych smaków, które zachwyca całą rodzinę – na pewno się uda!
Ciepło pozdrawiam! 🙂
Pani Agnieszko! Dziękuję za pięknego bloga, który daje ogrom inspiracji. Ja również nie mogę przełknąć oleju lnianego. Jednak znalazłam zamiennik – olej rzepakowy nierafinowany też ma bardzo dobry stosunek kwasów omega 6:3 więc chyba na niego się przestawię a olej lniany przeznaczę do włosów:)
Chciałam zapytać jak rozumieć możliwość zakupienia oleju konopnego indyjskiego choćby na allegro?
Bardzo mnie zdziwiła ta możliwość skoro posiadanie oleju z konopi indyjskich jest zabronione.
Niestety nie wiem, nie mam w tej sprawie żadnych informacji. Ja kupuję olej konopny do celów spożywczych, normalnie dostępny w sprzedaży. Może ktoś z czytelników poda nam w tej sprawie jakieś informacje. Serdecznie pozdrawiam! 🙂
Pani Agnieszko, niech Pani dla nas pisze!! Jak najwięcej! Jak najczęściej! Proszę 🙂
Cały czas liczę też na dodruk poprzednich Pani książek. Wydawnictwo się waha, a tymczasem na aukcjach osiąganą one niebotyczne ceny….
Pani Marto, jak ja bym chciała mieć więcej czasu na pisanie! 🙂 Ale i tak jestem bardzo „płodnym” twórcą. Piszę cały czas, Dziękuję bardzo za motywację! To bezcenne mieć poczucie, że ktoś na to czeka.
Dziękuję i ciepło pozdrawiam! 🙂
Chciałabym podziękować Pani Agnieszko! Pani blog jest dla wielu z nas inspirujący i ja osobiści jestem u Pani codziennym gościem 🙂 Jeśli chodzi o olej konopny to jeszcze dzisiaj idę go zakupić. W mojej diecie nie ma mięsa ani ryb, dlatego tak ważna jest dla mnie informacja o produktach, które zawierają kwasy Omega 3 i kwasy Omega 6. Przyznam szczerze, codziennie staram się spożywać siemie lniane, dużo orzechów i nasion, ale ze względu na brak czasu (mam 2,5 letnią córeczkę), nie zawsze udaje mi się uzupełnić dietę o te produkty. Dlatego dziękuję za informacje i ciepło pozdrawiam.
Pani Aniu, to ja bardzo polecam również nasiona konopne – można je kupić jako posypki, wymieszane z różnymi ziołami – na słono lub na słodko. Zawierają duże ilości świetnego białka, które jest, idealnie przyswajalne przez ludzki organizm. Bezcenne dla wegetarian i wegan! Dostępne są np. na stronie http://www.good-hemp.pl (proszę się nie przestraszyć, że jest to strona dla kulturystów – jest tam dział artykułów spożywczych z dobrym olejem konopnym w świetnej cenie), a ostatnio stacjonarne również w sieci sklepów Rossaman.
Serdecznie pozdrawiam! 🙂
Rowniez przeczytalam wiele artykulow na temat omega 3 i omega 6 kwasow. Wynioslam z nich w skrocie, ze w naszym obecnym zywieniu jest przede wszystkim za malo omega 3 i za duzo omega 6, co jest wlasnie powodem wielu chorob. A wiec nalezy zwiekszyc ilosc omega 3. Jednak poprzez oleje roslinne (np. konopny) nie jest to optimalne, gdyz te nie zawieraja aktywnych substancji (niem. DHA i EPA) i dopiero po przetworzeniu w odpowiednie Substanje przynosza korzysci dla organizmu. Ten proces przetwarzania nie odbywa sie w 100% i jest bardzo uzalezniony od indywidualnych czynnikow – przede wszystkim zdolnosci przetwarzania tluszczow. A wiec polecany jest olej z krila – podobno najlepszy i lepszy od innych olejow rybnych jesli chodzi o zawartosc omega 3 w duzej, czystej i aktywnej formie (bardzo popularny w Japoni).
O oleju z konopi indyjskiej słyszałam wiele dobrego, przede wszystkim to, że jest skutecznym lekiem na raka, pewnie dla tego jest zabroniony. Nie rozumiem w dzisiejszym świecie tego, jak można przedkładać pieniądze nad zdrowie tysięcy, a może i nawet milinów ludzi.
A tu można kupić taki oto olejek z konopii – legalnie? http://triny.pl/olejki-do-twarzy/2529-olejek-z-konopii-indyjskiej-ekologiczny-50-ml.html?gclid=CMqWxbjsm8UCFYHDcgod_WAAnw
Witam Pani Agnieszko!
Może Pani poda nam przepis na zupę z pokrzyw?
Z góry dziękuje i bardzo pozdrawiam.
Pani Agnieszko, oboje z mężem spożywamy olej z wiesiołka dwuletniego, czy orientuje się Pani czy możemy go podawać naszej 2,5 letniej córce? Nie mogę znaleźć w sieci żadnej informacji na ten temat. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź 🙂
Pani Agnieszko, jeśli chodzi o olej z wiesiołka to ja córce podaje już długo (jeśli dobrze pamiętam jak skończyła rok, teraz ma prawie 3 latka). Mała ma AZS i lekarz zalecił podawanie tego oleju, aby nawilżyć skórę od wewnątrz. Zadziałało rewelacyjnie. Serdecznie polecam.
Dzien dobry. Czy moglabym prosic o kontakt. Mam ogromny problem z 8 mcznym synkiem ktorego skóra wygląda bardzo źle. Chciałabym zapytać o kilka rzeczy i prosić o poradę w sprawie azs. Mój e-mail deta.21@wp.pl
Świetny artykuł! Olej z konopi jest bardzo zdrowy, dostarcza wielu istotnych składników odżywczych i warto go stale stosować w kuchni 🙂 Pozdrawiam
Cieszę się, że poruszyła Pani ten temat. Olej konopny ostatnio jest dość kontrowersyjny (mówię o tej wersji ze związkiem psychoaktywnym THC), zwłaszcza w kontekście lekarstwa na raka i inne choroby, z którymi nie radzą sobie lekarze. Trwa walka o legalizację i możliwość zakupu takiego oleju na receptę, miejmy nadzieję, że uda się ją wygrać!
Pani Agnieszko czy robi Pani miód z kwiatów mlecza??
pozdrawiam
racja, taki olej konopny to niestety skarb !
Ciekawa sugestia, olej konopny jako lekarstwo na raka, muszę znajomemu przekazać tą informację, zawsze warto spróbować 🙂
mnie udało się znaleźć taki olej i nawet w wersji ekologicznej. http://jardin24.pl/bio-olej-konopny-01-l-p-59.html kupiłam już dwie butelki i serio mogę polecić 😉
Odnośnie tego że samochód miał karoserie zbudowaną z konopi to trochę jest przesadzone. Karoseria zawierała włókna konopi ale tylko w małym odsetku (http://theangryhistorian.blogspot.com/2010/10/hemp-car-myth-busted.html)
Kamil masz mroczne pojęcie o konopi, napiszę tylko jedno z paździerza konopi robiono plastik a włókna dodawano jako zbrojenie, oj oj się wypowiadamy a guzik znamy!!!
Niedawno wróciłam z wakacji na Sycylii. Zajadałam sie lodomi z cannebisu czyli z tej odmiany konopii, które leczą. Canapa oil jest dostępny normalnie: sa makarony z niej i mąki oraz mleko konopne ( zaopatrzyłam się;)) Z cannebisu sa wspaniałe maski do włosów. Chciałabym móc kupować to w Polsce:) Pozdrawiam
Lubimy 🙂
Bardzo ciekawy wpis, pani Agnieszko. Wiele osób pyta tu o możliwość zakupu oleju z konopii – otóż można go zakupić legalnie na stronie http://www.biokonopia.pl Są tam w sprzedaży również suszone konopie (oczywiście te przemysłowe, nie marihuana), mieszanki ziołowo-konopne, a nawet słodycze i kosmetyki konopne. Sama przymierzam się do zakupów, bo jestem migrenowcem i poszukuję złotego środka na tą przypadłość… Moja nadzieja tylko w konopiach… Pozdrawiam serdecznie!
super dzieki za to wszystko co napisalas !!!!!POZDRAWIAM!!!!
Bardzo ciekawy artykuł i odkrycie Pani blogu. Już mi się tu podoba ☺ zaczynam wertować i czytać! Pozdrawiam i dziękuję za trud pracy włożony w blog!
Witam, popieram w całej rozciągłości treść artykułu. Szukając pomocy dla żony (niedoczynność tarczycy) trafiłem na dobre źródło oleju konopnego z CBD. Gdy nie zawiera dodatków syntetycznych potrafi zdziałać cuda. Niestety większość produktów dostępnych w sprzedaży zawiera dodatki, wzmacniacze. Przyczyna leży w technologii. Uzyskanie wysokich stężeń CBD powoduje podwyższenie zawartości THC (psychoaktywne i w dużych stężeniach nielegalne) w produkcie.
Potwierdzam to co mówi Mario. Jego wpis jest z przed ponad 3lat. Mam nadzięję że z Pana żona jest wszystko w porządku i jest już zdrowa. Też miałem problem ze znalezieniem dobrego oleju konopnego z cbd. Ja zrobiłem taki myk 🙂 wybrałem około 10 sklepów, wysłałem zapytanie a potem zadzwoniłem telefonicznie i tak na prawdę tylko w dwóch uzyskałem fajne oraz rzetelne ifnormację Pan z biokonopi.pl wyjaśnił mi na czym polega różnica między naturalnym CBD a sztucznym, który nie wykazuje takiego działania a Pan z konopnysklep.com.pl tylko mnie w tym przekonał. Nie wierzcie w cuda, ale w poprawę tak!
Witam wszystkich czytelników tego blogu, który dopiero co odkryłam 🙂 Choruje na cukrzycę i przez nią słabnie miejscowość wzrok. Poza tym ciągle mam jakieś wysypki na skórze twarzy i nie tylko. Skóra bardzo sucha i diabelnie swedząca, szczególnie w nocy, że wytrzymać nie można. Myślę, że zastosowanie tego oleju może mogłoby mi pomóc? Jestem już zmęczona szukaniem ratunku u lekarzy, który i tak nie daje dobrego rezultatu. Dziękuje za propagowanie zdrowych nawy w żywieniowych i serdecznie pozdrawiam.
Proponuje poczytać artykuły o czarnuszce, zwanej złotem faraonów – też bardzo pomocne nasiona w leczeniu wielu chorób.
Wszystkiego najlepszego w nadchodzącym 2016 Roku Pani i wszystkim czytelnikom tego bloga. Mirosława Januszkiewicz.
Mirka jeśli chcesz wyleczyć się z cukrzycy to przestań jeść pszenicę i wszystko co zawiera gluten nie spożywaj żadnych wyrobów z mleka krowiego i owczego, wprowadź do swojej diety dużo kokosa w każdej postaci i przejdź na stewie zamiast sztucznych słodzików. Więcej info na f stas mroczny.
W naszym sklepie możecie zakupić olej konopny w atrakcyjnej cenie jak i również naturalne kosmetyki z konopi
siewnej wraz z ekologiczna żywnością 🙂
Autorka ma dużą wiedzę na temat konopi i dobrze że jest coraz to więcej ludzi w tym świecie zdominowanym przez wielką farmę, którzy prowadzą badania nad zdrowiem płynącym z natury. To co chcę dodać od siebie o oleju konopnym to, to że ostatnie badania dowodzą o skuteczności tegoż oleju w naprawie naszego DNA, olej konopny zawiera również omega-9 i faktycznie jest w idealnej proporcji do pozostałych dwóch omega, dla naszego organizmu. Nie zgadzam się że ma tak krótki okres trwałości, bo tak krótki okres trwałości to ma olej lniany który jest jedną wielką porażkom w medycynie naturalnej a to dlatego że po pierwsze jełczeć zaczyna zaraz po wytłoczeniu i nawet jak trafi do lodówki zaraz po wytłoczeniu, po drugie ma tak duże frakcje że gdy chcemy żeby był przyswajalny przez nasz organizm musi być poddany obróbce miksowania z emulgatorem i takim emulgatorem jest chudy ser lub jogurt (ale nigdy nie mamy pewności czy napewno są pozbawione całkowicie tłuszczu, oraz jako wyroby mleczne wprowadzają niepotrzebne białka które nam szkodzą)
a olej konopny jest łatwo przyswajalny bez żadnych dodatkowych obróbek, ten okres dla oleju konopnego wynosi około dwa lata. Jest jeszcze kilka spraw jakie powinny być poruszone w tym artykule, ale z braku czasu nie jestem w stanie ich szczegółowo opisać.
Pani Agnieszko w przepisie na humus w wykonaniu pisze Pani o warzywach. O jakie warzywa chodzi?
Np. pieczona marchewka, pietruszka, cukinia – wszystko, co przyjdzie do głowy! 🙂
Pani Agnieszko, stale korzystam z Pami wspaniałych tekstów. Nasiona konopii kupuję na kilogramy w naszym wiejskim sklepie rolnym, w kąciku dla hodowców ptactwa wszelkiego. Dodaję w dużych ilościach do własnego chleba orkiszowego. Uwielbiam chrupiące konopne kuleczki w chlebie.
Dla osób nie tolerujących glutenu – mąke orkiszową można zastąpić gryczaną.
Niestety moja rodzina została dotknięta walką z rakiem co zmusiło mnie do zainteresowania się metodami jego przeciwdziałania. I tak zaczęłam spożywać olej konopny. Ale nie wpadłam na to, żeby zastosować go w kuchni, muszę wypróbować 🙂
Dla czego pani mowi ze obecnie w kraju konopie to temat kontrowersyjny za czasow komuny czyli PRL dawnego ustroju wladze nie czepialy sie konopi ,pamietam ze na kazdym bazarze moglem kupic nawet worek nasion konopnych i sadzic je gdzie chcialem i kiedy chcialem ,okazuje sie ze teraz mamy gorszy rezim jak kiedys
ale przyznam racje ze konopie to cudowny lek pod kazda postacia
My mamy lokalnie wytwarzany na Lubelszczyźnie ekologiczny olej z konopi siewnych, Naturalnie Lokalnie
No prosze! Też mi babcia kiedyś opowiadała o tych konopiach i oleju na kanapkach, ale nie brałam tego na poważnie… a tu prosze czego można się dowiedzieć od starszych pokolen.. i nauczyć 🙂
Pani Agnieszko, pani w tym artykule zaprzecza sama sobie. Z jednej strony pisze Pani słusznie, że marihuana to narkotyk i że jest Pani przeciwniczką palenia. Parę akapitów później stwierdza Pani, że nie rozumie dlaczego konopie indyjskie są nielegalne w Polsce. To ja Pani powiem czemu – bo zawierają wysoki procent THC które jest toksyczne i nie leczy raka ale go wręcz może spowodować odkładajac sie w organizmie po dość intensywnym i częstym zażywaniu. Kora i Nergal najlepszym tego przykładem gdyż oboje nie stronili od trawki. Nowotwór się leczy, a nie otumania ziołem.
Teraz jest jakaś dziwna moda na rzekomo lecznicze konopie, ale tak samo było z morfiną która ludzie się wręcz zachwycali a później obudzono się że uzaleźnia….To tylko dowodzi jak bardzo ludzie szukają ratunku dla napięć życia codziennego w używkach. Moi byli mężczyźni też byli zwolennikami konopii i widziałam co sie z nimi dzieje. Syndrom amotywacyjny, problemy z koncetracją, zubożenie uczuciowe i intelektualne – mieli podręcznikowe objawy, a wcale nie palili tak często i dużo. Stąd wiem jaka jest prawda i nie daję się nabrać na tą kampanię Wolnych Konopii. Siewne rzeczywiście są względnie bezpieczne, ale indyjskie to już inna bajka.
Jestem przeciwniczką palenia tytoniu, od wielu lat nie piję alkoholu, narkotyków nigdy nie używałam. Generalnie jetem przeciwniczka wszelkich używek.
Nawet najsłabszego piwa.
Serdecznie pozdrawiam!
Oj głupoty wypisujesz, jak widać, nie masz wiedzy, posłuchaj wykladow Pana Jerzego Zieby, to może dowiesz się czegos na ten temat, olej z konopii to nie marihuana.
ten tytuł „olej konopny zapomniany skarb” jest idealnie trafiony przeczytałem go 6 miesiące temu ma początku olałem go ale po czasie wróciłem do niego i zainteresował mię. Ma problem bo mam depresje ale jest już lepiej, po przeczytaniu tego artykułu olałem go, ale kilka dni po tym przez przypadek wpadłem na stronę z naturalnymi suplementami diety i przeglądałem ją i znalazłem tam olej konopny i pomyślałem sobie może spróbuje i teraz się leczę 🙂
wcześniej nie chciałem bo niechałem żeby mi przepisali psychotropy ale tam tez jest fajny opis na dole i to jest prawda.
ale zamiast psychotropowy zażywam olejek i czuje się bosko i to też pomaga przy depresji i te wszystkie myśli złe odchodzą i człowiek patrzy inaczej na świat .
Ciekawy artykuł warty przeczytania. Konopia to niedoceniony dar natury.
Dostępny nierafinowany w Rossman.
witam mam wiele informacji dla chorych odnosnie jak stosowac jak dostac olej… sam lecze tate od ponad roku wysoko sterzonym olejem RSO… z gory prosze uwazac na podrobki tego produktu spotkalem sie z tym i wiecej informacji pozdrawiam
Panie Piotrze
Bardzo proszę o informację niestety mam raka piersi i szukam cennych informacji na temat oleju. Będę wdzięczna za każdą informację.
Pozdrawiam:
Sylwia
Witam czytacie chwalicie ale co ludzie? taki zwykły olej z konopi używany w kuchni nic nie leczy nie piszę tego po złości mam córkę ciężko chorą i w dodatku z padaczką lekooporną czytałem studiowałem godzinami by jej pomóc olej z konpi ale nie spożywczy tylko z cbd i mogę z góry powiedzieć że to działa z 30-40 ataków dziennie córka ma może jeden w ciągu 3 dni żona choruje na sm i też jej pomaga miała ostatnio podwójne widzenie i po paru kroplach ustąpiło jeśli ktoś ma podobne zmartwienia pomogę odpiszę email rafal.szmyt5@wp.pl pozdrawiam.
Śmiało mogę napisać że bardzo duży wpływ ma na epilepsję córka nie ma już 6 msc ani najmniejszego ataku polecony dla znajomego z tej samej ulicy pan wiek ok 60 lat nie ma ataku od 4 msc
Panie Rafale
Szukam Takich doświadczonych ludzi jak Pan. Bardzo proszę o informację jaki, gdzie w jakim stężeniu i jak go dawkować w przypadku raka piersi.
Pozdrawiam:
Sylwia
Ja produkty z konopi stosuję na co dzień . w ciąży stosowałam Konopna maść uniwersalna pomoże nam przy wielu schorzeniach. Od bóli kręgosłupa, głowy, mięśni i stawów po zapalenie błony śluzowej nosa, jest również dobra na suchość skóry i gojenia ran. Zawarty w maści ekstrakt konopny działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. W czasie ciąży zmienia się gospodarka hormonalna miałam straszne problemy skórne i ta maść również pomogła także polecam !! kupiłam na konopiafarmacja.pl . Jak już urodziłam razem z szynkiem używaliśmy maści konopnej baby – przydała się na odparzenia potówki i ukąszenia komarów , pomogła też moim brodawką w początkowych fazach karmienia działa uśmierzająco goiła małe ranki . A i w czasie laktacji warto jeść konopne nasionka są pyszne mają dużo wartości odżywczych , dużo białka wpływają pozytywnie na zwiększenie laktacji jestem tymi produktami zachwycona są 100% organiczne i bezpieczne nawet dla małych dzieci ……. mydełko też jest fajne 🙂
Uwielbiam olej konopny! Zwłaszcza ten https://biooil.com.pl/k/olej-konopny/ – najlepszy jaki próbowałam, a sporo ich przetestowałam.
Jak dla mnie najlepiej smakuje właśnie z kaszą gryczaną białą lub gotowanymi świeżymi ziemniakami- rewelacja! Dziękuję za inspiracje!
Konopna Farmacja Poznań poleca olejek CBD Liczne badania, zaawansowana ekstrakcja i precyzyjna analiza laboratoryjna, każdej partii czyni Nasz Olejek, jednym z najlepszych CBD świecie! Zastosowanie najnowszej technologi ekstrakcji nadkrytycznej CO2 dzięki temu olejek CBD jest najczystszym produktem tego typu na rynku,a jego skład i proporcje nadają mu unikalnych właściwości.Olejek zachowuje wszystkie właściwości i całe bogactwo lecznicze więcej na http://www.konopiafarmacja.pl
Witam.. znam ekstrakty tej firmy i ten sklep internetowy Mój ojciec ma raka trzustki, wykryty w lutym tego roku. Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa „chodzi na imprezy chemiczne” czyli na cykle chemii i stosuje ekstrakt konopny CBD + CBDA 6 % warto kupić u sprawdzonego sprzedawcy …… Świeże wyniki rezonansu – choroba cofnęła się o 40%. Zaznaczam tylko, że to rak w IV notabene ostatniej fazie, więc lekarze nie dawali żadnych szans a teraz przychodzą i robią „rybkę”…. Cóź nauka i medycyna jest potrzebna, ale nie można jej zawierzać w 100% tylko szukać innych rozwiązań oczywiście w granicach rozsądku. Lekarze mówią, że to cud…. hmm
Pani Agnieszko, bardzo się cieszę, że trafiłem na Pani bloga. Niestety w Polsce nawet te legalne konopie siewne okryte są złą sławą! A bardzo niedobrze, bo tak jak Pani pisze – to naturalny lek. Przekonaliśmy się o tym my, nasza rodzina i nasi klienci. Zewsząd jesteśmy uraczeni chemią a nasze motto powinno brzmieć : Niech pożywienie będzie lekarstwem a lekarstwo pożywieniem….
Olej konopny to najzdrowszy olej na świecie. Zgodnie z najnowszymi wynikami badań, międzynarodowych prestiżowych uniwersytetów i instytucji prywatnych, CBD – Kannabidiol ma ogromny, pozytywny wpływ na organizm ludzki. W produkcji oleju nie stosuje się środków konserwujących i substancji chemicznych. Wysoka zawartość kwasów Omega-6 i Omega-3, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz jest źródłem witaminy K, która wspomaga syntezę białek i enzymów. Duża zawartość Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych sprawia, że jest to najlepszy spośród olejów roślinnych ! Kwasy te odpowiedzialne są za budowę błon komórkowych, usuwanie toksyn z komórek, wzmacnianie układu odpornościowego i łagodzenie stanów zapalnych. Olej konopny posiada również dużą zawartość witaminy E, która opóźnia procesy starzenia, oraz ma korzystny wpływ na funkcjonowanie układu rozrodczego. Olej ten ma wspaniały orzechowy smak, przez co dodaje doskonały smak potrawom. Możemy dodawać go do ciast, sałatek, czy sosów. więcej o oleju na konopiafarmacja pl
Witam,
jestem po 40-tce i od kilku miesięcy zaczęły mi się problemy z cerą. Wygląda to na trądzik różowaty. Czytałam, że dopada wiele kobiet właśnie w wieku dojrzałym. Widziałam informacje, że pomaga w tym wypadku właśnie olej konopny. Czy ktoś ma w tym temacie jakieś doświadczenia? Będę wdzięczna za odzew.
Witam. Zaczelam stosowac olej z nasion konopii na ostre bole w biodrach. Na skore I doustnie 2-3 razy dziennie. Nie moge uwiezyc jak szybko zadzialalo. Po pierwszym dniu przeszly bole I zapalenie po 2ch dniach. Bez zadnych lekow.
I to jest olej z Olvita naszej produkcji, w dobrej cenie.
Stosuje do masazu I kazdy mowi o lepszym samopoczuciu. Ta roslina jest super inteligentna I daje nam sile I wie gdzie nas leczyc.
Prawdziwy skarb natury.
Dzień dobry, proszę o poradę w sprawie tej maści konopnej, którą Pani poleca. Czy może się sprawdzić u 8 miesięcznego dziecka z atopowym zapaleniem skóry? Ewentualnie czy dobrym pomysłem byłoby podawać niewielkie ilości oleju do posiłków dla niego czy lepiej samej pić jeśli karmię piersią?
Olejki CBD są niesamowitym lekarstwem. Szeroki wachlarz zastosowań. Osobiście zmagam się z ostrymi bólami stawów kolanowych i właśnie olejki bardzo mi w tym pomagają. Koją wszystkie bóle. Aktualnie stosuję olejek 5% firmy Vital Hemp i sprawdza się idealnie i mieli rewelacyjną cenę
A ja stosuję olej konopny z Legionowa. Mają zawsze świeży, robią na zamówienie. Jest najlepszy jaki dotychczas stosowałam https://olej-istny.pl.
PANI Agnieszko,
Wiem, że artykuł pojawił się dość dawno temu ale może otrzymam odpowiedź. Wszędzie szukam informacji na temat przyjmowania oleju konopnego w trakcie karmienia piersią. Może ma Pani taką wiedzę popartą wiarygodnymi badaniami. Jestem chora na SM ,choroba postępuje i z powodu karmienia piersią nie mogę przyjmować żadnych leków. O cudownych właściwościach oleju nie trzeba mnie przekonywać ale mam obawy czy nie będzie szkodliwy dla dziecka.
Bardzo proszę o odpowiedź.
Polecam Olejki CBD PharmaHemp dostępne na http://choreprawo.pl . tylko pelne spektrum kannabinoidów :).
Pomogę w zdobyciu oleju RSO. Stężenie 70%THC lub 80%THC. Wszelkie informacje pod adresem logostubble@protonmail.com
Ja polecam olejki ze sklepu konopnecentrum, mają certyfikaty , miła i fachowa obsługa. Polecam
Olej konopny jak i same nasiona konopi są coraz popularniejsze i coraz częściej stosowane, dobrze że ludzie się na nie otworzyli bo mają mnóstwo pozytywnych właściwości.
zgadzam się z opinią na temat oleju konopnego, sam miałem ogromne problemy z suchą i swędzącą skórą, szczególnie po normalnych szamponach i zastosowałem produkt z cbd Medical Hemp. Odczułem zdecydowaną poprawę, bardzo trudno dostać te produkty w aptekach, a na stronie www przesyłka jest droga
dobrze że coraz więcej pisze się o konopiach, to cudowny składnik nie tylko w kuchni ale też w kosmetyce – wiem bo sama stosuję, to cudowny kosmetyk szczególnie dla takich osób jak ja – atopików.
polecam
W lutym 2016 roku po 2 miesiącach leczenia przeziębienia dowiedziałam się, że to nie jest przeziębienie, a Chłoniak Hodgkina (ziarnica złośliwa) stadium IVb.Leczenie chemioterapią ABVD zaczęłam na początku maju . Niestety nie dała żadnej poprawy. Po 5 kursach okazało się że guz który zaatakował moje płuca z 17 cm urósł do 19 cm. W październiku postanowiliśmy leczenie wesprzeć olejem CBD 5 % essenz dokanaliśmy zakupu w Konopnej Farmacji w Poznaniu na ul. Ratajczaka 33 , Następne ekstrakty kupiliśmy przez internet bo nie jestem z poza miasta na konopiafarmacja pl Na chwilę obecną jest znaczna poprawa (guz zmalał do niecałych 9 cm), jednakże względu na to, że poprzednia chemioterapia nie dawała rezultatów czeka mnie też autoprzeszczep szpiku, co nie zmienia faktu , żecbd spowodował zmniejszenie guza, moje samopoczucie jest o niebo lepsze i mam większy apetyt, nie mam mdłości .
Bardzo fajny wpis tylko tutaj chodzi o skłądniki w nasionach, a zdecydowanie lepsze właściwości wykazuje olejek z kwiatów konopi cbd konkretnie np. ten https://konopnysklep.com.pl/olej-cbd/23-olejek-konopny-15-cbd-10ml.html
Pani Agnieszko, czy mogę przyjmować olej konopny podczas karmienia piersią?
Czy może mógłby mi ktoś poradzić jak w naturalny sposób pomóc córeczce na wzdęcia. Malutka ma 2 miesiące, karmię ją piersią, ale ten brzuszek ją tak męczy, że słabiutko je, odciąga się od piersi, płacze, pręży nóżki. W jaki sposób dobrą dietą mogłabym jej pomóc?Będę bardzo wdzięczna za malutką pomoc…
Wysyłam ciepło..
http://hempcosmetics.pl/CBD-c65
CBD czyli Kannabidiol (cannabinoidol) to związek naturalnie występujący w konopiach. W przeciwieństwie do THC (tetrahydrokannabinol) nie wykazuje działania psychoaktywnego, natomiast znajduje coraz więcej zastosowań m.in. w terapii nowotworów, lekoopornej padaczki, bólów przewlekłych i migrenowych, stwardnienia rozsianego, jaskry, zaburzeń lękowych i depresji.
W naszej ofercie również kosmetyki, ciekawe zestawy świąteczne, zdrowa żywność, produkty medyczne.
Paniu Aniu pewnie że może Pani przyjmować olej konopny podczas karmienia.
Jak można porównywać plastik ze stalą? Stal jest materiałem ekologicznym, tzn: nie jest toksyczna, 100% recykling. Natomiast metale są pierwiastkami, z których nie robi się zabawek.
Cenny wpis. Dużo ciekawych i przydatnych informacji. Pozdrawiam
Do zdrowego trybu życia zmobilizowały mnie wyniki badań, które ostatnio robiłam w przychodni, wysoki cholesterol wysokie ciśnienie, wszystko jak u staruszki, to był czas na zmiany, zaczęłam stosować m.in. olej konopny, który ma działanie poprawiające funkcjonowanie układu krążenia, obniżanie ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu to był dla mnie strzał w dziesiątkę, po systematycznym stosowaniu już widzę poprawę, zakupu dokonuje w certyfikowanym sklepie jestem dumna z siebie iż w miarę z taką łatwości mi to przyszło, oczywiście do tego codzienny godzinny spacer.
Witam. W sierpniu otwieram sklep, Konopna Farmacja we Wroclawiu…Produkty z konopii.
Pozdrawiam pania Agnieszke…
Dobrze napisane Agnieszko, olejki CBD są coraz bardziej popularne i wiadomo dlaczego, polecam kompendium wiedzy o olejku CBD na lycknis
Witam super artykuł tego ludzie potrzebują
Sama używam konopie od 2 lat i jestem mega zadowolona rewelacja polecam wszystkim
Czy ktoś może orientuje się czy olej konopny pomaga na niewydolność nerek? Szukam jakiś sposobów żeby poprawić funkcjonowanie nerek.
Już od dłuższego czasu przyjmuję codziennie kapsułki konopne cbd jako suplement diety i zauważam ogromną różnicę i doskonałe efekty zdrowotne. Polecam taką postać osobom, które nie mogą przekonać się do smaku oleju w sałatkach czy na pieczywie.
Dzień dobry, czy olej konopny można podawać dziecku, które ma 16 miesięcy . Serdecznie pozdrawiam, Małgorzata
Jestem w szoku czytając o karoserii Forda z konopi 🙂 Dziękuję za podzielenie się tą historią. Medyczna marihuana to w Polsce nadal temat tabu. Zmienia się to dzięki takim artykułom jak ten, dziękuję Pani Agnieszko!
To prawda olej konopny posiada wiele zastosować dla skóry i zdrowia. Nie wiem czemu ten temat w Polsce jest tak mało nagłośniony…
Korzystam z Olejku CBD od bardzo dawna nie tylko w kuchni ale też stosuje go na swoje ciało 🙂