Kochani,

ponieważ mnóstwo osób teraz choruje, zebrałam kilka bardzo skutecznych, sprawdzonych, rewelacyjnych sposobów i przepisów na naturalne leki/ antybiotyki, które pomogą Wam zachować zdrowie, a w razie już rozwiniętej choroby szybko wrócić do formy. Od czasu, kiedy stosuję te naturalne leki, ani ja, ani moja rodzina nie używamy syntetycznych antybiotyków i chemicznych leków. Chociaż kiedyś chorowałam tak często, że antybiotyki przyjmowałam co najmniej kilka razy w roku, od dwunastu lat nie przyjmuję ich zupełnie – nie są mi potrzebne. Leczę się zdrowo i naturalnie. I tak też leczę moją rodzinę 🙂

Pierwsza rzecz, o której chciałam przypomnieć to płukanie ust olejem. Jeśli podczas epidemii lub infekcji szerzących się wszędzie wokół Was, będziecie płukać usta olejem rano i wieczorem, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że unikniecie infekcji, nawet będąc w samym ich centrum. Znam naturoterapeutów, którzy nieustannie pracują z osobami chorymi, a stosując ssanie oleju sami w ogóle nie chorują.

Jeśli nie stosujecie płukania ust olejem regularnie, to możecie stosować tę metodę w pierwszej chwili, kiedy czujecie, że coś drapie w gardle, kręci w nosie lub zaczyna łamać w kościach – im szybsza reakcja, tym lepiej! Rozsądniej jest zapobiegać, zanim choroba się rozwinie. Przypominam, że ja płuczę usta najzwyklejszym olejem słonecznikowym – i jeśli chodzi o infekcje, taki właśnie jest NAJBARDZIEJ skuteczny. Zdecydowanie bardziej niż olej kokosowy.

A tutaj jest przepis na Cudowną miksturę do płukania gardła, którą możecie stosować samodzielnie lub zaraz po płukaniu ust olejem. Ja mam przerost migdałków (nie usnęłam ich) – dzięki tym metodom nie pamiętam już kiedy miałam chore gardło! Gdy tylko czuję, że coś się zaczyna, natychmiast łapię za olej i robię miksturę. Jeśli uderzenie infekcji jest silne, płuczę usta olejem nawet trzy razy dziennie. Uważam połączenie tych dwóch metod za genialne.

Moja córeczka Helenka zaczęła płukać usta olejem gdy miała 5 lat. Nie stosuje tej metody regularnie, ale gdy tylko pojawi się początek infekcji lub katar, to jak najbardziej tak. Dla Helenki nie daję do płukania gardła mikstury z octem, ponieważ nie lubi tego smaku. Do płukania gardła zaparzam jej szałwię. Jeśli sytuacja tego wymaga, dodatkowo podaję jej miód, propolis i leki homeopatyczne. To wszystko działa rewelacyjnie. Helenka nie wie, co to chemiczne leki.

Na moim blogu znajduje się również kilka rewelacyjnych mikstur, które są naturalnymi antybiotykami. Ich działanie i skuteczność są potwierdzone przez wiele osób:

Naturalny antybiotyk nr 1

Naturalny antybiotyk nr 2

Silny naturalny antybiotyk i eliksir mocy 

Przepis na syrop z chrzanu

Złote mleko

Jak skutecznie wyleczyć zatoki – metoda zintegrowana

Jak pokonać infekcje – propolis i pyłek pszczeli

Przypominam również o rewelacyjnej metodzie, jaką jest stawianie baniek bezogniowych!

Aby wzmocnić organizm, profilaktycznie, pamiętajcie również o tym, aby jak najczęściej sięgać po kiszonki. Tu znajdziecie mój ulubiony przepis na pyszną Surówkę z kiszonej kapusty z kurkumą i miodem  – naturalne probiotyki i bogactwo witaminy C.

Najwięcej zdrowych mikstur i przepisów na zdrowie znajduje się w mojej książce pt. „Smak zdrowia” oraz kilka w najnowszej „Twój dobry rok”która ponownie jest już w sprzedaży. 🙂

Pamiętajcie, że bardzo dużo sami możemy dla siebie zrobić!  Życzę Wam dużo zdrowia i ciepło pozdrawiam! 🙂

Agnieszka