Właśnie trafiła w moje ręce bardzo wyjątkowa, wartościowa, ważna i potrzebna książka, która powinna przeczytać każda mama, która oczekuje maleństwa! „Cudowne 9 miesięcy” –  rozmowy o tym, jak zatroszczyć się o siebie i dziecko w zgodzie z naturą. Autorką książki jest fantastyczna, ciepła i mądra kobieta, spełniona mama, prywatnie szczęśliwa żona wspaniałego aktora Rafała Królikowskiego, a zawodowo doskonała dziennikarka i autorka. Spotkałyśmy się wielokrotnie podczas wywiadów i rozmów o macierzyństwie, które były publikowane na łamach prasy. Dorotka jest ogromnie zaangażowana w sprawy dzieci i rodziców, jest autorką bardzo ważnej książki, którą polecałam również na moim blogu.

Gdy zaprosiła mnie do rozmowy, która miała ukazać się w książce „Cudowne 9 miesięcy” nie wahałam się ani przez chwilę – wiedziałam, że powstanie coś bardzo cennego, ważnego i wartościowego. Nie myliłam się! W tej książce znajdziecie rozmowę ze mną o moim podwójnym macierzyństwie, o urodzeniu mojego synka Michała w szpitalu (27 lat temu!) oraz mojej Helenki w domu (7 lat temu). Podwójne macierzyństwo, a tak odmienne doświadczenia! Jednak nie tylko ja jestem bohaterką tej książki. Znajdziecie w niej mnóstwo bezcennej, praktycznej wiedzy, porad i inspiracji!

Zacznę od rozmowy z moją ukochana położną Ewą Janiuk , która dzieli się swoim przebogatym, bezcennym doświadczeniem! Stworzony przez nią „Dekalog młodych rodziców” opublikowany w tej książce, powinien wziąć sobie do serca każdy, kto pragnie cieszyć się pięknym rodzicielstwem.

W książce znajdziecie również rozmowę z cenionym lekarzem ś.p. doktorem Dębskim, jego bezcenne rady, oraz lista obowiązkowych badań laboratoryjnych i mnóstwo niezbędnych, praktycznych wskazówek.

Katarzyna Błażejewska – Stuhr, dietetyk kliniczny i psychodietyk opowiada jak powinna odżywiać się kobieta w ciąży oraz dzieli się kilkoma zdrowymi przepisami.

Anna  Szczypczyńska opowiada o potrzebie zdrowego ruch kobiet w ciąży, o tym jak bezpiecznie ćwiczyć i kiedy można wrócić do ćwiczeń po porodzie.

Małgorzta Mostowska, nauczycielka jogi opowiada o jodze podczas ciąży oraz korzyściach płynących ze spokojnego oddechu.

Joanna Hołuj, właścicielka manufaktury kosmetyków naturalnych opowiada o tym, jak w naturalny sposób powinna o siebie zadbać kobieta w ciąży.

Magdalena Wojciechowska – Budzisz, farmaceutka, terapeutka Medycyny Chińskiej, akupunkturzystka i dietetyczka opowiada o naturalnych terapiach oraz o tym, jak należy postępować w każdym z 10 miesięcy ciąży (tak, jest ich 10 i z książki dowiesz się dlaczego).

Wojciech Eichelberg, psycholog, psychoterapeuta, coach i trener opowiada w jaki sposób młoda mama powinna zająć się sobą. Opowiada również o tym, jak ważna jest medytacja i wewnętrzny spokój.

Małgorzata Starzec, fizjoterapeutka uroginekologiczna, która pracuje w szpitalu św. Zofii z kobietami przed i po porodzie opowiada o tym, jak poznać, pokochać i zadbać o swoje ciało.

Adrianna Czaban, położna która mieszka i pracuje we Francji opowiada o olejkach eterycznych, które bezpiecznie można używać w czasie ciąży i po porodzie, a także o tych, których należy w czasie ciąży unikać!

Dr. Joanna Gzik, wspaniała lekarz pediatra z ogromnym doświadczeniem, która w swojej praktyce łączy medycynę konwencjonalną, akupunkturę, homeopatię oraz masaże bańką chińską opowiada jak w naturalny i bezpieczny sposób radzić sobie z różnymi chorobami czy infekcjami podczas ciąży. Udziela mnóstwa bezcennych rad i praktycznych wskazówek!

I na deser Adam Sztaba, muzyk, dyrygent i kompozytor, opowiada o cudzie ojcostwa!

Ta książka jest bezcenna, pełna ciepła, mądrości, praktycznej wiedzy i w dodatku jest przepięknie wydana. Po prostu chce się trzymać ją w ręku, być w ciąży i w pełni cieszyć tym niezwykłym czasem przepełnionym miłością!!!! 🙂

Polecam Wam tę książkę całym sercem – z tego co widziała, teraz jest w promocyjnej cenie 🙂

Z miłością,

Agnieszka