Właśnie trafiła w moje ręce bardzo wyjątkowa, wartościowa, ważna i potrzebna książka, która powinna przeczytać każda mama, która oczekuje maleństwa! „Cudowne 9 miesięcy” – rozmowy o tym, jak zatroszczyć się o siebie i dziecko w zgodzie z naturą. Autorką książki jest fantastyczna, ciepła i mądra kobieta, spełniona mama, prywatnie szczęśliwa żona wspaniałego aktora Rafała Królikowskiego, a zawodowo doskonała dziennikarka i autorka. Spotkałyśmy się wielokrotnie podczas wywiadów i rozmów o macierzyństwie, które były publikowane na łamach prasy. Dorotka jest ogromnie zaangażowana w sprawy dzieci i rodziców, jest autorką bardzo ważnej książki, którą polecałam również na moim blogu.
Gdy zaprosiła mnie do rozmowy, która miała ukazać się w książce „Cudowne 9 miesięcy” nie wahałam się ani przez chwilę – wiedziałam, że powstanie coś bardzo cennego, ważnego i wartościowego. Nie myliłam się! W tej książce znajdziecie rozmowę ze mną o moim podwójnym macierzyństwie, o urodzeniu mojego synka Michała w szpitalu (27 lat temu!) oraz mojej Helenki w domu (7 lat temu). Podwójne macierzyństwo, a tak odmienne doświadczenia! Jednak nie tylko ja jestem bohaterką tej książki. Znajdziecie w niej mnóstwo bezcennej, praktycznej wiedzy, porad i inspiracji!
Zacznę od rozmowy z moją ukochana położną Ewą Janiuk , która dzieli się swoim przebogatym, bezcennym doświadczeniem! Stworzony przez nią „Dekalog młodych rodziców” opublikowany w tej książce, powinien wziąć sobie do serca każdy, kto pragnie cieszyć się pięknym rodzicielstwem.
W książce znajdziecie również rozmowę z cenionym lekarzem ś.p. doktorem Dębskim, jego bezcenne rady, oraz lista obowiązkowych badań laboratoryjnych i mnóstwo niezbędnych, praktycznych wskazówek.
Katarzyna Błażejewska – Stuhr, dietetyk kliniczny i psychodietyk opowiada jak powinna odżywiać się kobieta w ciąży oraz dzieli się kilkoma zdrowymi przepisami.
Anna Szczypczyńska opowiada o potrzebie zdrowego ruch kobiet w ciąży, o tym jak bezpiecznie ćwiczyć i kiedy można wrócić do ćwiczeń po porodzie.
Małgorzta Mostowska, nauczycielka jogi opowiada o jodze podczas ciąży oraz korzyściach płynących ze spokojnego oddechu.
Joanna Hołuj, właścicielka manufaktury kosmetyków naturalnych opowiada o tym, jak w naturalny sposób powinna o siebie zadbać kobieta w ciąży.
Magdalena Wojciechowska – Budzisz, farmaceutka, terapeutka Medycyny Chińskiej, akupunkturzystka i dietetyczka opowiada o naturalnych terapiach oraz o tym, jak należy postępować w każdym z 10 miesięcy ciąży (tak, jest ich 10 i z książki dowiesz się dlaczego).
Wojciech Eichelberg, psycholog, psychoterapeuta, coach i trener opowiada w jaki sposób młoda mama powinna zająć się sobą. Opowiada również o tym, jak ważna jest medytacja i wewnętrzny spokój.
Małgorzata Starzec, fizjoterapeutka uroginekologiczna, która pracuje w szpitalu św. Zofii z kobietami przed i po porodzie opowiada o tym, jak poznać, pokochać i zadbać o swoje ciało.
Adrianna Czaban, położna która mieszka i pracuje we Francji opowiada o olejkach eterycznych, które bezpiecznie można używać w czasie ciąży i po porodzie, a także o tych, których należy w czasie ciąży unikać!
Dr. Joanna Gzik, wspaniała lekarz pediatra z ogromnym doświadczeniem, która w swojej praktyce łączy medycynę konwencjonalną, akupunkturę, homeopatię oraz masaże bańką chińską opowiada jak w naturalny i bezpieczny sposób radzić sobie z różnymi chorobami czy infekcjami podczas ciąży. Udziela mnóstwa bezcennych rad i praktycznych wskazówek!
I na deser Adam Sztaba, muzyk, dyrygent i kompozytor, opowiada o cudzie ojcostwa!
Ta książka jest bezcenna, pełna ciepła, mądrości, praktycznej wiedzy i w dodatku jest przepięknie wydana. Po prostu chce się trzymać ją w ręku, być w ciąży i w pełni cieszyć tym niezwykłym czasem przepełnionym miłością!!!! 🙂
Polecam Wam tę książkę całym sercem – z tego co widziała, teraz jest w promocyjnej cenie 🙂
Z miłością,
Agnieszka
Warto pisać takie książki dla przyszłych mam są one duchem usposobienia i spokoju dla ciężarnej kobiety.
Agnieszko, dziękuję za polecenie książki. Myślę, że przyda mi się w przyszłym roku ? czy możesz nam Agnieszko udostępnić na blogu przepis na kitcheri? Próbowałam już innych z równych stron, ale nie są dla mnie. Wiem, że Twój będzie sprawdzony 🙂
Dobrze, opublikuję, za przyjemnością! Pozdrawiam ciepło!!! 🙂
Agnieszko czytałam wywiad w tej książce z Tobą. Mocno krytykujesz aktorki, modelki, które chwała się płaskim brzuchem po porodzie, a z drugiej strony w wywiadzie z Magda Mołek mówisz, ze teraz kobiety powinny robić to na co maja ochotę? Dziwne jest to podejście moim zdaniem. Trochę sprzeczne. Co w takim razie z Martyna Wojciechowska która zostawiła swoją mała córeczkę i wyjechała na wyprawę. Właśnie wtedy wiele gazet ja skrytykowało również, za zostawienie dziecka. Eh dziwny jest ten świat. Niby akceptacja, a jednak akceptacja swoich poglądów.
W tym wywiadzie staram się uwolnić kobiety od medialnej presji, aby zaraz po porodzie mieć płaski brzuch. Tylko tyle.
Nasz brzuch i organy wewnętrzne powiększają się przez 9 mięsiący ciąży i potrzebują czasu, aby wrócić na swoje miejsce. Presja, że natychmiast po porodzie powinnyśmy mieę płaskie brzuchy jest szkodliwa – fizycznie, fizjologicznie, psychicznie i emocjonalnie.
Jednak każdy może robić co chce. Ja jedynie wygłaszam swoje zdanie, ponieważ zostałam o to poproszona. Nie krytykuję konkretnych aktorek czy modelek, ale zjawisko, które dla kobiet nie jest dobre.
Tyle.
Nie ma sensu komplikować tego prostego przekazu i dorabiać szerszej nadinterpretacji.
Przesyłam życzenia wewnętrznej harmonii, poczucia spokoju, radości i zdrowia!!!!! 🙂
czy jest mozliwosc zamowienie w formie ebooka?
Niestety tego nie wiem…
Pani Agnieszko, czy książka „Twój dobry rok” została wydana w formie przyporządkowującej dni do dat dla mijającego 2019 roku czy też jest uniwersalna i można ją stosować w każdym roku?
Dzień dobry♥️,
Jestem Mamą 7-miesiecznego Małego Człowieka.
Nadal karmie piersią. Staram się zdrowo nas odżywiać. Syn jest zdrowy i silny, do tej pory nie chorował. Od 5 lat nie biorę żadnych antybiotyków/leków, codziennie ssie olej a jeśli mnie coś „bierze” sięgam po bańki. Dziękuję za wszystkie Twoje książki, przepisy, artykuły. Dziękuję, dziękuję, dziękuję!!!!♥️♥️♥️
Czy mogłabyś proszę polecić książkę jak postępować z takim maluchem żeby byl silny i zdrowy? Mam na myśli przepisy, porady, wskazówki. Do żłobka puszczać Go nie chce, ale do przedszkola już tak. Znajomi mówią, że katar jest na porządku dziennym, kończy się zapaleniem oskrzeli. Dzieci kończą na antybiotyku lub wziewach na bazie sterydów, co dla mnie jest absolutna abstrakcja.
Będę ogromnie wdzięczna.
Wszystkiego, co najpiękniejsze.
Pozdrawiam
Droga Pani Agnieszko, ja bardzo oczekuje takiej książki o wychowaniu małego dziecka z Pani przepisami dla dzieci i wskazówkami jak ćwiczyć jogę wspólnie z małym dzieckiem.Może „Smak macierzyństwa”-myślę,że taką książką spełnilaby Pani wiele kobiecych marzeń.Pozdrawiam serdecznie Anna
To są prezenty, które powinny otrzymywać młode mamy, a nie kolejna sterta ciuszków 🙂 Wiadomo, nigdy niczego za dużo, ale mimo wszystko edukacja w ciąży jest bardzo ważna! Dzięki za przypomnienie o tym!
Dobry wieczór Pani Agnieszko.
W Pani książce „Pełnia życia” napisała Pani , że przygotowywała się Pani długo do narodzin Helenki. Czy mogłaby Pani napisać jakie pozycje książkowe/warsztaty Pani pomogły przygotować się do porodu ?
Bardzo dziękuję,
Serdecznie pozdrawiam,
Marta
Pani Agnieszko,
Ja tak z innej beczki, ale piszę pod ostatnim artykułem w nadziei na uzyskanie odpowiedzi 🙂
Pani posty i książki bardzo mi pomogły. Wprowadziłam wiele pozytywnych zmian w życiu, na diecie niełączenia czuję sie lżej, lepiej, mam więcej energii. Mantry i medytacje, 9 oddechów oraz rytuały tybetańskie na stałe weszły do mojego życia i dają dużo spokoju i radości. Proponowane zioła i naturalne metody leczenia – rewelacja. Zarażam nimi każdego 🙂 wierząc, że zna Pani naturalne sposoby na wiele dolegliwości, bardzo proszę o radę. Generalnie przez cały praktycznie miesiąc nie mam problemu z jedzeniem poza ostatnimi kilkoma dniami przed okresem. Wtedy mój organizm po prostu szaleje. Mam ochotę na niezdrowe, słodkie, słone, kwaśne i wędzone jednocześnie i non stop. Najlepiej w jednym posiłku 😀 Na codzien jem dużo kasz, warzyw, piję siemię lniane w celu wyrównania gospodarki hormonalnej (bardzo mi pomaga – ból brzucha i piesi oraz wahania nastrojów są zdecydowanie łagodniejsze). Natomiast nie wiem jak poradzić sobie z tym apetytem na wszystko czego nie powinnam jeść tuż przed okresem. Może są jakieś zioła, inne naturalne metody? Wierzę w Pani doświadczenie. Nie pozwalam sobie na te zachcianki, po prostu ciągle mi przychodzą na myśl i powoli mnie to zaczyna frustrować, bo co miesiąc jest to samo. 3 tygodnie spokoju gdzie kompletnie mi niczego nie brakuje i 1 tydzień myślenia o tym co by się koniecznie zjadło, ale nie można. Może to wydawać się błahe, ale dla mnie jest to problem, który mnie dekoncentruje. Nie ulegam, bo nie chcę, chodź czasem się zastanawiam czy dla świętego spokoju nie byłoby to prostsze. Ale mam nadzieję, że istnieje jakaś metoda, by te hormony ogarnąć 🙂
Pani Agnieszko chcialabym zapytac czy nie myslala Pani moze o nagrywaniu filmikow na youtube. Uwazam,ze bylby to wspanialy pomysl.Madre tresci przekazywane przez Pania bezposrednio dotarlyby do szerszej liczby odbiorcow.Ponadto obdarzona jest Pani niezwykle cieplym I kojacym glosem,co ma duzo znaczenie I wplywa na glebszy odbior tego czym sie Pani z nami dzieli.
Pani Agnieszko, niedawno trafilam na Pani blog i czytajac go, odnajduję w nim swoją historię życia, przepełnioną, tak jak u Pani, ciaglymi chorobami, m.in. wiecznymi problemami z migdałami i zatokami, licznymi antybiotykami i innymi medykamentami;/ Czy ma Pani jakieś sposoby jak radzić sobie z chorobami w trackie ciąży, albo co robić żeby im zapobiegać? jak Pani dawała radę w tym ciężkim dla organizmu okresie, w którym niestety nie można zbyt wiele? Pozdrawiam
Pani Agnieszko, dziekuje za Pani blog, nie wiedzialam pod ktorym tekstem umiescic swoje pytanie, ktore dotyczy okresu wczesniejszego przed zostaniem mama. Staram sie juz bardzo dlugo o dziecko i mam za soba kilka nieudanych invitro. Wszedzie od lekarzy slysze o swoim wieku (mam 43 lata), o zagrozeniach, ryzyku itp.
Czy moglaby Pani poswiecic jakis krotki blog na temat starania sie o dziecko? Co robic, jak sobie pomoc? Jak sie modlic, jak wierzyc, jak moze tez sie pogodzic ze tego dziecka nigdy nie bedzie.
dziekuje
Pani Agnieszko – dziękuję za polecenie tej książki. Pierwszy raz zobaczyłam ją u Pani na instagramie i kilka minut później już ją zamówiłam. Dostałam mnóstwo książek od przyjaciółek i choć jestem im ogromnie wdzięczna czułam, że jednak poszukuję czegoś innego. Cieszę się, że akurat teraz została wydana tak cenna pozycja, większość autorów to dobrze mi znane moje internetowe dobre dusze 🙂 Jestem świeżo po lekturze – spokojna, utwierdzona w przekonaniu, że podążam dobrą drogą, gotowa na cud…Dziękuję i pozdrawiam!
Witam, czy jest mozliwosc kupienia ebook’a?